Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TomTom: Wiele punktów przejazdu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 01 kwietnia 2011 - 17:18

Klikam od godziny i nie mogę znaleźć jak w TomTomie ustawić wiele punktów przejazdu. Za każdym razem zmienia mi ten jeden, jedyny punkt który ustawię. Czy ktoś może wskazać mi drogę ku celu? I przy okazji jak zapisać trasę?

#2 jan_czar

jan_czar
  • 8 postów

Napisano 01 kwietnia 2011 - 17:40

Po wyznaczeniu trasy, kliknij gotowe a następnie kliknij środek wyświetlacza, wyświetli się menu opcje trasy, kliknij znajdź trasę alternatywną, pojawi się podmenu a w nim 'podróż przez' , 'omiń blokadę' itp. Zapis w menu opcje trasy po naciśnięciu przycisku 'udostępnij moja trasę.

#3 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 kwietnia 2011 - 17:57

W zwykłym TomTomie (PNA) robi się to w planowaniu planu podróży i tam nie da rady inaczej wyznaczyć trasy przez kilka punktów - może tu jest podobnie.

#4 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 01 kwietnia 2011 - 18:50

jan_czar tak właśnie robię; TomTom pozwala wyznaczyć tylko jeden punkt i później za każdym razem jak próbuję wstawić kolejny to zmienia ten jeden, wcześniej umieszczony literat nie przerażaj mnie, to podstawa funkcjonalność dla mnie :)

#5 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 kwietnia 2011 - 19:17

Mi zawsze tego brakowało i niestety jak mam większą konkretną trasę to niestety spędzam ładnych chwil na układaniu trasy. W trakcie podróży jest to wręcz niemożliwe. Niestety :(

#6 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 01 kwietnia 2011 - 19:25

A w jaki sposób układasz trasę? Bo skoro nie można punktami przejazdu to jak?

Powiem tylko tyle, że TomTom ma najlepiej zaprojektowany interfejs z wszystkich nawigacji, widać że był tworzony pod iOS'a. Natomiast jeżeli nie będzie się dało ustawić trasy dokładnie tak jak ja potrzebuję to go dyskwalifikuje w przedbiegach. Niestety.

EDIT

Zapisać trasy też nie mogę. Od razu się pojawia email który praktycznie nic ciekawego nie wnosi poza plikiem graficznym z trasą.

#7 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 01 kwietnia 2011 - 22:28

Wyczytałem w instrukcji, że w klasycznym TomTomie jest coś takiego jak "Planowanie podróży" i tam można sobie dodawać punkty, w iOS jest to niby "Zaawansowane planowanie", ale nadal nie mogę wyznaczyć więcej niż jednego punktu przejazdu. Bardzo proszę o pomoc, jeżeli nie ma tej funkcjonalności muszę zwrócić aplikację gdyż jest ona dla mnie bezużyteczna.

#8 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 kwietnia 2011 - 23:01

Ciężko mi pomóc jeżeli nie mam TomToma zainstalowanego na iOS ale ... Na PNA robi się to w następujący sposób: wchodzisz w Planowanie Planu Podróży (Zaawansowane planowanie) i wybierasz Nowy plan podróży - mamy wtedy przycisk dodaj i wybierasz adres, POI, punkt z mapy etc., następnie dodajesz następny punkt itd. Na końcu należy oznaczyć, że ostatni punkt to punkt docelowy i zapyta się czy nawigować do niego. Pojawia się również wtedy przycisk czy zapisać ten plan lub czy wczytać inny. Tak jest na PNA - może to Ci coś pomoże w szukaniu tej opcji na iOS. Z drugiej strony byłbym zdziwiony jakby wykastrowali TomToma na iOS z tej dla mnie również bardzo ważnej opcji.

#9 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 02 kwietnia 2011 - 11:27

OK, dzięki to jest dokładnie tak jak w instrukcji. Natomiast w iOS nie mogę sobie z tym poradzić. Czy ktoś ma TomToma (iOS) i wie jak dodać wiele punktów przejazdu do jednej trasy?

#10 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 kwietnia 2011 - 14:10

Spróbuję dzisiaj zobaczyć u kolegi czy da radę to zrobić (sam mam Navigona) i wieczorem dam znać.

#11 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 kwietnia 2011 - 17:35

Kolega sprawdzał i wydaje się, że niestety nie ma w TomTomie na iOS takiej opcji. Jak dla mnie dziwne ale .....

#12 Virtual

Virtual
  • 134 postów

Napisano 02 kwietnia 2011 - 19:37

Dzięki za pomoc. Niestety trochę lipa, chyba TomTom pójdzie do zwrotu, bo w Navigonie punkty można wyznaczać bez problemu.

#13 4motion

4motion
  • 337 postów
  • SkądIrlandia

Napisano 22 maja 2011 - 20:25

Trochę późno ale dopisze się można zainstalować dodatkowy program TYRE i tam można dodawać punkty na google maps i eksportować trase do tomtoma.

#14 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2011 - 21:04

W nowej wersji 1.8 prawdopodobnie będzie możliwość dodawania wielu punktów oraz na pewno będzie Traffic Live HD. Aktualizacja już niedługo w AppStorze.

#15 warmaster

warmaster
  • 15 postów

Napisano 29 czerwca 2011 - 21:16

Dokładnie, wersja 1.8 pozwala na dodawanie wielu punktów. Pozdrawiam

#16 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2011 - 22:19

App for iPhone - Mobile navigation - TomTom

#17 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 05 lipca 2011 - 13:55

Wersja Eastern Europe 1.8 do pobrania.

#18 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2011 - 18:44

Wersja PL również :-)

#19 winterfresh74

winterfresh74
  • 140 postów

Napisano 06 lipca 2011 - 12:31

Wersja całej Europy 1.8 również pozwala wytyczyć wiele punktów przez, działa również traffic ;)

#20 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 06 lipca 2011 - 12:42

Czy działa HD Traffic w PL ?

#21 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipca 2011 - 17:04

Tak

#22 kameleon0781

kameleon0781
  • 2 postów

Napisano 09 kwietnia 2012 - 09:58

Ale nadal nie pozwala zapisać trasy przez wiele punktów. Wersja 1.9 nie ma opcji zapisywania ustalonej trasy. Są może znane Wam jakieś dodatkowe softy , które to umożliwiają ? Planuje trasę Polska , Słowacja, Węgry , Bośnia, Macedonia , Grecja. Bez planowania planu podróży ani rusz.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych