Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

monitor DELL U2711 i uzyskanie natywnej rozdzielczosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#76 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 06 stycznia 2013 - 16:09

Nie moge ustawic tych kolorow w 2711 , to co jest w iMacu niebieskie w dell jest z odcieniem seledynowym :???: poddaje sie [ATTACH=CONFIG]13101[/ATTACH]

#77 Tom01

Tom01
  • 118 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 16:11

Nie moge ustawic tych kolorow w 2711 , to co jest w iMacu niebieskie w dell jest z odcieniem seledynowym :???: poddaje sie


Skalibrować trzeba po prostu.

#78 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 06 stycznia 2013 - 16:24

To juz po kalibracji i innych cudach spyder3 ,z żółtego dell tez robi rozowawy nie wiem moze ten typ tak ma :o

#79 Tom01

Tom01
  • 118 postów

Napisano 06 stycznia 2013 - 16:36

spyder3


Czyli skalibrować trzeba... ;)

#80 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 06 stycznia 2013 - 16:40

Czyli skalibrować trzeba... ;)

OKI :D

#81 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 06 stycznia 2013 - 21:48

A w ogóle pod jakie parametry kalibrowałeś ten monitor, jaki gamut, jaka temperatura, ile lumenów i czy w ogóle przeszedł kalibrację (chyba nie przeszedł) i jaki był wykres na osi LAB oraz Delty w porównaniu do parametrów które sobie założyłeś. Dwa, czy w ogóle wykonujesz kalibrację poprawnie, może robisz gdzieś jakiś szkolny błąd Trzy, wyświetlanie na imacu nie brał bym w ogóle jako żaden odnośnik. P. S. ile chcesz za ten monitor, mogę wziąść go za ten bescen :D

#82 tomas1973

tomas1973
  • 245 postów
  • SkądCork. IRL

Napisano 07 stycznia 2013 - 15:04

Z chęcią oddam :D

#83 voodoolatrottola

voodoolatrottola
  • 54 postów
  • Skądkraina kwitnącej bulwy i latającej stonki

Napisano 07 stycznia 2013 - 22:21

dam dobrą flaszkę zacnego trunku

#84 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 stycznia 2013 - 09:40

A w ogóle pod jakie parametry kalibrowałeś ten monitor, jaki gamut, jaka temperatura, ile lumenów i czy w ogóle przeszedł kalibrację (chyba nie przeszedł) i jaki był wykres na osi LAB oraz Delty w porównaniu do parametrów które sobie założyłeś.
Dwa, czy w ogóle wykonujesz kalibrację poprawnie, może robisz gdzieś jakiś szkolny błąd
Trzy, wyświetlanie na imacu nie brał bym w ogóle jako żaden odnośnik.


Wątpię, żeby kolega tomas1973 wiedział o czym piszesz.
Jak wynika z jego wpisów cały czas robił to "na oko" porównując kolory do iMaka.
Nic dziwnego, że mu takie dziwadła wychodzą.

P. S. ile chcesz za ten monitor, mogę wziąść go za ten bescen :D

Nie wiem czy warto.
Właściciel usunął z niego to co najcenniejsze, czyli matową folię antyodblaskową.

#85 optymista

optymista
  • 1 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 02:59

Witam Zamierzam kupić monitor 27 cali z rozdzielczością 2560x1440 który ma posłużyć do zabawy z grafiką na mac'u i do gier na win. Podpowiedzcie mi proszę czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu, a może jakieś sugestie usłyszę. Jak do tej pory to najbardziej Asus mi się podoba, ale jeszcze zielony jestem w temacie no i może ktoś mnie :idea:

#86 Tom01

Tom01
  • 118 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 03:01

Podpowiedzcie mi proszę czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu


Dokładnie tym co Pan napisał - zastosowaniami.

MVA.PL • Zobacz wątek - Lista polecanych monitorów do fotografii i grafiki

#87 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 04 lutego 2013 - 06:51

Wątpię, żeby kolega tomas1973 wiedział o czym piszesz.
Jak wynika z jego wpisów cały czas robił to "na oko" porównując kolory do iMaka.
Nic dziwnego, że mu takie dziwadła wychodzą.


Nie wiem czy warto.
Właściciel usunął z niego to co najcenniejsze, czyli matową folię antyodblaskową.


Nie ma co sie kierowac kolorami z ekranow apple bo kazdy swieci jak chce, juz tego doswiadczylem ostatnio

#88 Daimon Frey

Daimon Frey
  • 2 postów

Napisano 22 lutego 2013 - 13:11

Bardzo dobry monitor, miałem taki, bardzo dobrze się sprawował, ale niestety miesiąc po gwarancji się zepsuł :/

#89 szromss

szromss
  • 70 postów
  • SkądElbląg, PL

Napisano 15 lipca 2013 - 15:35

No i jestem zmuszony odświeżyć temat.. Mam problem z rozdzielczością, m dp -> dp widzi mi tylko full hd, a jeszcze nie dawno chodziło bez problemu na 2,5k. Problem się pojawił gdy zmieniłem rozdzielczość na full hd /skalowane (grałem w jakieś gierki i musiałem zmniejszyć bo mini klękał) teraz jak zmieniam w "ustawieniach monitora" na natywną - nic się nie dzieje - jak zmieniam hertz PAL na NTSC Mignie tylko i wraca do rozdzielczości skalowanej, a w rozdzielczości skalowanej mam 1080p. Nie mam już cierpliwości do tego... może da się zresetować jakoś ustawienia karty graficznej? Dodam jeszcze że podłączyłem kablem DVI dual link do macbooka i działa natywna rozdzielczość, więc to chyba coś w systemie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych