Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro do AutoCAD-a?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#26 justneo

justneo
  • 14 postów

Napisano 25 marca 2011 - 18:52

Tylko, że to składak bez gwarancji ani certyfikacji pod CAD.
Dobry dla dzieciaka do grania, któremu nie przeszkadzają zwiechy Windowsa i samodzielne szukanie przyczyny problemu.


No tak nie mam certyfikacji i wsparcia technicznego producenta. Zapomniałem jeszcze o pamięciach ECC, których też nie mam i oczywiście różnicy w cenie 7000 PLN.
Dlaczego od razu zwiechy, wszystko zależy od tego jak się pracuje na komputerze, jak zainstalujemy 100 gier i innych śmieci to tak jak powiedziałeś, natomiast jeśli będziesz przeprowadzał konserwację systemu, to spokojnie popracujesz kilka lat bezawaryjnie.
Mi AutoCAD zawiesza się jedynie gdy zabraknie mu pamięci RAM lub mam pliki utworzone w innym oprogramowaniu CAD.

Znajdź mi przykład politechniki w Polsce która pracuje na Macach i korzysta z wymienionego oprogramowania - jest to naprawdę bardzo sporadyczne - na AGH są np. wykłady o programowaniu w iOS. Jaka jest u nas popularność komputerów Apple 0,9%, a może nawet mniej (ciekawe ile z tego stanowi iPad - przedstawia się jako normalna przeglądarka)

PS Zaciekawił mnie program iMol Piotra Rotkiewicza, fajny polski akcent z Kalifornii.

#27 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 25 marca 2011 - 21:04

Dowiedziałem się dziś jaki będzie mój zakres prac w AutoCAD’zie na moich studiach. Okazało się, iż będziemy wykonywać jedynie najprostsze zadania, aby zaznajomić się z podstawową obsługą programu. Nic szczególnego. Zapewniano mnie również, iż nie będę potrzebował aż takiej mocy obliczeniowej, jak niektórzy tutaj na forum mnie straszyli, więc stwierdziłem, że zwykły iMac 21,5” w zupełności mi wystarczy. Teraz czekam tylko na nowe modele.

#28 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 26 marca 2011 - 01:05

No tak nie mam certyfikacji i wsparcia technicznego producenta. Zapomniałem jeszcze o pamięciach ECC, których też nie mam i oczywiście różnicy w cenie 7000 PLN.

Mi się zawsze wydawało, że jak ktoś ma AutoCADa za 25 tys. zł to mu 7 tys. nie robi różnicy.

Jaka jest u nas popularność komputerów Apple 0,9%, a może nawet mniej (ciekawe ile z tego stanowi iPad - przedstawia się jako normalna przeglądarka)

Mac OS ma 0,82 %, iOS 0,12% z tego iPad jakieś 0,05%.

http://ranking.pl/pl...ng-systems.html
http://ranking.pl/pl...ces-models.html

Ale dla nowych komputerów to już jest koło 5% i Apple jest bodaj 9 marką na naszym rynku (za Sony, a przed Fujitsu i MSI).

#29 justneo

justneo
  • 14 postów

Napisano 26 marca 2011 - 12:56

Mi się zawsze wydawało, że jak ktoś ma AutoCADa za 25 tys. zł to mu 7 tys. nie robi różnicy.


Robi i to dużą, bo większość firm pracuje na lewym oprogramowaniu przez co zaniżają ceny i tworzą chorą konkurencję, a zarobić 7 tyś. jest strasznie ciężko. Wolę jechać na wczasy.

#30 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 marca 2011 - 13:14

Trochę przesadzacie z tymi cenami. AutoCAD LT kosztuje niecałe 5000 zł (ZwCAD około 2000 zł) - chyba, że o czymś nie wiem i geodeci robią teraz w 3D. Poza tym ww programy ruszą bez problemu na 90% komputerów będących teraz w sprzedaży i da się na nich pracować. Co do lewego oprogramowania i cen - to raczej konkurencja na rynku wymusza obniżanie cen do skrajnych wartości :) a jak ktoś działa oficjalnie na nielegalnym oprogramowaniu to prędzej czy później wpadnie. Wiele uczelni ma pracownie wyposażone w stare Pentiumy III z adekwatnym osprzętem + kineskopowy monitor 15". Według mnie iMac to bardzo dobry wybór. Sam mam i3 21.5" dokupiłem RAMu, zainstalowałem parallels z Win7 i AutoCAD działa super.

#31 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 26 marca 2011 - 15:43

Narysuj rzuty poziome i pionowe czworościanu foremnego, który podstawą ABC stoi na rzutni Pi 1 (z boku napisać długość). A' B' ma tworzyć z osią x kąt 45 stopni.

Kto mi to zrobi w AutoCAD’dzie? Albo chociaż screencast jak to zrobić?!

#32 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 26 marca 2011 - 23:44

Robi i to dużą, bo większość firm pracuje na lewym oprogramowaniu przez co zaniżają ceny i tworzą chorą konkurencję, a zarobić 7 tyś. jest strasznie ciężko. Wolę jechać na wczasy.


Dziwi mnie to w sytuacji kiedy bez większego problemu można dostać dotację na sprzęt i oprogramowanie.

#33 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    JSNspec

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 02 kwietnia 2011 - 11:42

Różnice między AutoCAD’em na Mac’a a Windows’a: I am a Mac and a PC - AutoCAD for Windows & Mac.pdf

#34 constantin

constantin
  • 38 postów

Napisano 06 kwietnia 2011 - 20:48

na bazie swoich doświadczeń dorzucę co nieco do dyskusji:

Witam,

Potrzebuję Waszej opinii, czy sprzęt, który zamierzam kupić, sprawdzi się w mojej pracy i na studiach. Komputer ma służyć głównie do AutoCAD’a (wersja na Maka), programów geodezyjnych (pod Windows’a) i ewentualnie obróbki zdjęć (Photoshop, Lightroom, Aperture). Jak na razie stać mnie na ten model: Apple MacBook Pro 13.3″ 2.4GHz/4GB/250GB/GF320M/SD

Moje pytania więc brzmią:

- Czy 4 GB RAM wystarczy czy będę musiał dokupić 8 GB? - wystarczy wg mnie jak najbardziej (jeśli chodzi o bootcamp) - w mojej (biednej bardzo) konfiguracji 1GB w miare skomplikowane layouty wyświatlają się szybko i bez zaweszeń (rysunki 2d a nie 3d)
- Jak w praktyce wygląda praca w AutoCADzie na podobnej konfiguracji? (w praktyce - bootcamp i cad 2010 - praca w niczym nie ustępuje pracy na piecu (poza tym że mighty mouse czasem bywa wredna przy scrollowaniu rysunku).
- Czy naprawdę będę potrzebował dysku większego niż 250 GB? pliki cada wiele nie zajmują (nawet rozbudowane rysunki wykonawcze) - natomiast w wypadku PS: ten lubi pożreć pamięć na temp-y (z tego co mgliście pamiętam:)) - więc im więcej tym lepiej

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych