Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przenieść bibliotekę iTunes na inny komputer? Przeniesienie biblioteki iTunes PC MAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#26 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 marca 2011 - 21:58

Punkt 3 powyzej.

#27 crisco

crisco
  • 1 485 postów

Napisano 26 marca 2011 - 08:49

Dziękuję za wsparcie:) chyb dałem radę przenieść prawie 1 tyś aplikacji. Jak na razie nic się nie wykasowało. pozdro

#28 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 26 marca 2011 - 22:03

Ale co do downloadu appsów z konta iTunes - czy jest opcja przywrócenia wszystkiego, co było zgrane?? No i co z save'ami z gier - czy wystarczy zrobić backup iPodów? Ja mam jeszcze ten problem, że część aplikacji w ogóle nie jest na iPodach tylko jako pliki na starym kompie (nie miałem miejsca, żeby wszystko na nich trzymać). Tak więc nie mam jak ich przenieść iPodami. Nie da się normalnie skopiować ich ręcznie i dodać do bilioteki? Ktoś na forum pisał, że miał problem przy takim postępowaniu...

#29 maximus600

maximus600
  • 61 postów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 10:10

iTunes przeniesienie biblioteki z PC na Mac & z Mac na PC Witam i pozdrawiam. Mam pytanie.W jaki sposob przeniesc biblioteke iTunes dokladnie w takim samym stanie z Maca na PC?Jezeli robie to pomiedzy macami to nie ma najmniejszego problemu po prostu kopiuje caly folder iTunes ale nie da sie tak zrobic gdy chce przeniesc iTunes na PC poniewaz iTunes w PC nie widzi pliku biblioteki z rozszerzeniem xml tylko itl.Czy mozna temu jakos zaradzic?Zalezy mi na przeniesieniu playlist licznikow itd.itp. dokladnie tak jak to mam na macu.Prosze o pomoc. pozdrawiam

#30 MrMajek

MrMajek
  • 123 postów
  • SkądTrzebiatów

Napisano 26 kwietnia 2011 - 10:40

eHow | How to Videos, Articles & More - Trusted Advice for the Curious Life | eHow.com

#31 czapu

czapu
  • 13 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 00:15

przenoszenie biblioteki iTunes z PC na MacBook'a witam, Chcę przenieść całą bibliotekę iTunes z PC na MacBook'a. Jestem kompletnie zielony w tym temacie więc prosiłbym o instrukcję. Jest tego trochę bo 60GB, nie mam potworzonych żadnych list. Chcę poprostu przenieść wszystkie zakupione utwory, aplikacje itd. itd. Byłoby fajnie gdyby Mac odrazu rozpoznawał ipody, iphona i ipada. Z góry dzięki za pomoc! pozdrawiam

#32 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 10 czerwca 2011 - 01:38

W narzędziach iTunes jest export biblioteki. A na macu zrób import.

#33 Aldo

Aldo
  • 151 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 04:13

Jest też inna opcja: musisz udostępnić bibliotekę iTunes(ustawienia>udostępnianie), i na drugim kompie zobaczysz wszystkie materiały (oczywiście oba muszą być w tej samej sieci) ;)

#34 bsentkowski

bsentkowski
  • 140 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 07:51

Dwa miesiące temu wymieniałem dysk systemowy na 1 TB. Po prostu przekopiowałem całą zawartość katalogu iTunes (wcześniej zbiory znajdowały sie na dysku zewnętrznym i systemowym). iTunes sam zintegrował wszystko na nowym dysku. Domyślnie iTunes tworzy katalog iTunes w Music (Music/iTunes). W preferencjach iTunes sprawdź/ustaw domyślny katalog dla zbiorów. Następnego dnia iTunes wyświetlił, że dodaje 426 pozycji, które były wcześniej na systemowym. I to wszystko. Nie ma różnic w zapisie PC i Mac.

#35 czapu

czapu
  • 13 postów

Napisano 10 czerwca 2011 - 23:57

jak importuje biblioteke to wyswietla mi komunikat "czesc utworow z pliku biblioteka.xml nie zostala importowana poniewaz nie mozna bylo ich znalezc". I nie importuje mi nic...wtf? pzdr

#36 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 11 czerwca 2011 - 03:19

To znajdź te utwory i dodaj do biblioteki.

#37 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 01 czerwca 2012 - 00:25

Problem z biblioteką po zmianie jej lokalizacji... Witam, mam problem z moją biblioteką. Otóż wczoraj przeniosłem ją na inną partycję, zmieniłem jej ścieżkę zapisu iTunes, zsynchronizowałem z iPadem jeszcze nowo pobrane pdfy i wyłączyłem tablet oraz komputer. Dzisiaj kiedy odpaliłem iTunes i podłączyłem iPada pojawił się komunikat, że iPad jest zsynchronizowany z innym komputerem. Zacząłem grzebać, przenosić foldery i jestem w głebokim dupsku... Jak zrobić, żeby iTunes znowu widział mojego iPada jako tego, który był z nim synchronizowany? Dodam, że nie usuwałem żadnych plików i folderów, tylko je poprzenosiłem z jednej partycji na drugą i zrobił się straszny bałagan. Z góry dzięki za pomoc.

#38 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2012 - 08:37

Rozumiem, że pewnie poza samą biblioteką czyli plikami z muzyką, aplikacjami itp. przeniosłeś też pewnie pliki z ustawieniami iTunes, których nie powinieneś ruszać. Podaj dokłądnie co przenosiłeś...

#39 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 01 czerwca 2012 - 10:04

Już samemu ciężko jest mi się w tym odnaleźć i szczerze Ci powiem, że kombinowałem z tyloma plikami i folderami, że nie pamiętam już co było na jedenej, a co na drugiej partycji... Widzę, że będzie ciężko. A może da się tak zrobić, że poprostu wyczyszczę iPada synchronizujac go z iTunes i potem przerzuce same foldery z ksiazkami i programami, bo na tym mi najbardziej zależy. Można tak w ogóle zrobić, czy system oprócz tych folderów tworzy i zapisuje informacje w innych plikach systemowych, które też sa potrzebne?

#40 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2012 - 10:33

Przenosiłeś jakieś pliki z AppData, zresztą w sumie niepotrzebnie kombinowałeś z kopiowaniem plików bo przenieść dane można było łatwo z poziomu iTunes. Wskazać nowe miejsce i zrobić konsolidację a on by sam poprzenosił dane. Dane znajdują się zawsze w katalogu Muzyka\iTunes w przypadku Windowsa

#41 awakeman

awakeman
  • 501 postów
  • Płeć:
  • SkądŁDZ

Napisano 01 czerwca 2012 - 12:30

No ale ja to robiłem właśnie przez iTunes. Wszystko było ok, lecz następnego dnia kiedy włączyłem komputer wyskoczył mi komunikat, że mój pad używa innego komputera do synchronizacji...

#42 Marteau

Marteau
  • 31 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 czerwca 2012 - 09:54

Panowie ... .

Obecnie mam iTunes na iMacu. Szykuję się do kupna MacBooka Air, ponieważ szykuje mi się kilka większych wyjazdów w wakacje. Czy jest możliwość synchronizacji wszystkich zasobów mojego iMacowego iTunes (nie tylko muzyki, ale i aplikacji zainstalowanych na iPhone'ie i iPadzie) i wgrania ich na MacBooka Air tak, abym mógł później ściągać muzykę, kupować aplikacje jak aktualizować zarówno telefon, tak i tablet z MacBooka nie tracąc ustawień?

#43 nie_z_krakowa

nie_z_krakowa
  • 230 postów

Napisano 11 czerwca 2012 - 12:43

Prawdopodobnie Mac Backup | Mac Synchronization | Mac Bootable Backup | ChronoSync | Econ Technologies potrafi takie rzeczy.

#44 Damianek1803

Damianek1803
  • 11 postów

Napisano 10 sierpnia 2012 - 16:17

hej;) jak moge przeniesc backupe'y z PC na Mac OS?? Kupilem Macbooka i chcialbym go zsynchronizować z Macbookiem ale boje sie ze strace wszystkie kontakty, notatki, esy, zdjecia itd itp... prosze o pomoc

#45 missxkittin

missxkittin
  • 13 postów

Napisano 16 sierpnia 2012 - 14:08

Właśnie się wściekłam... nienawidzę iTunes... !!!!!!!!!
[url=http://support.apple.com/kb/HT1364?viewlocale=pl_PL]iTunes dla systemu Windows: przenoszenie katalogu iTunes Media[/url] - zrobiłam wszystko tak jak na tej stronie.
po czym zgodnie z tą stroną [url=http://support.apple.com/kb/HT1751?viewlocale=pl_PL]iTunes: wykonywanie kopii zapasowej biblioteki programu iTunes przez kopiowanie na zewnętrzny dysk twardy[/url] chciałam odtworzyc bibliotekę. iTunes pyta o jakiś plik z rozszerzeniem .itl
Okazuje się, że nie skopiowałam jakichś plików bibliotek. Czyli 8-gigowy folder iTunes Media, który mam na dysku zewnętrznym jest nic nie wart w tej chwili? Da się coś z tym zrobic w ogóle?
Ustawiam Bibliotekę na ten 8-gigowy folder a on nic nie widzi... :(
Jestem załamana, bo nie wiem czy teraz bezpiecznie mogę zsynchronizowac mojego iphone :(
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!

edit: okazało się, że ten plik iTunes library cudem zachował mi się gdzieś indziej na komputerze.
Ale mam inny problem... podczas synchronizacji iPhone zostałam poproszona o autoryzację komputera, co uczyniłam i tym sposobem dostałam komunikat, że autoryzowane są 2 komputery z 5-ciu dostępnych. Czyli co, mój komputer po każdym formacie będzie przez iTunes traktowany jako nowy, co za tym idzie zostały mi 3 formaty do wykonania? co z tym zrobic?

#46 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2012 - 14:32

Deautoryzuj komputer przed formatem.

#47 missxkittin

missxkittin
  • 13 postów

Napisano 16 sierpnia 2012 - 18:49

Dzięki, dobrze wiedziec... tylko teraz tak... iPhone zaczął mi wariowac po całości... po próbie zainstalowania nowego oprogramowania miałam problem z przeniesieniem zakupionych rzeczy, wyskakiwał najpierw błąd 0xE8000067, potem 13014. Chwilowo przerwałam wszystko i wyłączyłam komputer. Potem próbowałam usunąc więcej zdjęc (przy tych błędach zawsze na ekranie mi się pokazywał brak miejsca na dysku iPhone, mimo że wg iTunes miałam go jeszcze jakieś 2-3 GB). Zauważyłam, że po usunięciu 1-2 filmów iPhone sam sobie pousuwał jakieś 200 zdjęc, potem kilkadziesiąt... dobrze że wszystko wczesniej zgrałam... po czym podłączyłam go po restarcie do iTunes i teraz mam komunikat że iTunes nie potrafi przeczytac zawartosci iPhone i sugeruje przywrocenie ustawien fabrycznych... cały dzień już straciłam na to wszystko, jestem po prostu załamana... czy jeżeli mam wczesniej zrobioną kopię iPhone to mogę bez obaw, że cokolwiek stracę (sms/notatki/aplikacje itd), zrobic restore? Przepraszam za może zbyt podstawowe pytanie ale nie mam czasu godzinami siedziec nad tym wszystkim i ogarniac. edit: reinstalowałam iTunes i błąd dalej się pojawia (ale chyba nie udało mi się go tak "całkiem" reinstalowac, bo od razu pojawiła mi się stara blblioteka). próbowałam wejśc na iPhone przez total commandera z t-pot i dostałam komentarz "Could not load iTunesMobileDevice.dll, check your iTunes installation". Ten plik, o który chodzi mam w tej lokalizacji, co trzeba, ostatnio modyfikowany w maju 2012... przestaję cokolwiek rozumiec...

#48 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 sierpnia 2012 - 19:52

bardzo mi zależy na pomocy, ponieważ nie mam za wiele czasu, żeby się w to wszystko wgryźć :(


Przepraszam za może zbyt podstawowe pytanie ale nie mam czasu godzinami siedziec nad tym wszystkim i ogarniac.


Po raz kolejny w kolejnym wątku podkreślasz, że nie masz czasu. Wybacz, ale ja też nie mam czasu żeby uczyć podstaw i tłumaczyć to co jest w wątkach na forum. Jak Ty nie masz czasu, to czemu ja mam go mieć ?

#49 missxkittin

missxkittin
  • 13 postów

Napisano 17 sierpnia 2012 - 09:37

Po raz kolejny w kolejnym wątku podkreślasz, że nie masz czasu. Wybacz, ale ja też nie mam czasu żeby uczyć podstaw i tłumaczyć to co jest w wątkach na forum. Jak Ty nie masz czasu, to czemu ja mam go mieć ?

A możesz mi wyjaśnić czemu na tym forum osoby początkujące są tak traktowane?
Wczoraj spędziłam na tym temacie cały dzień...Przejrzałam multum wątków przejrzałam polskich i zagranicznych.
Dziś nie mam ochoty przesiedzieć kolejnego przed komputerem, ale czuję, że jestem na to skazana.
Niestety, nie jestem dzieckiem które dostało iPhone od rodziców i ma teraz całe wakacje na odkrywanie funkcji krok po kroku, ani informatykiem który ogarnia wszystko szybko... Mam swoje życie prywatne i zawodowe i nie tyle szkoda mi czasu, co zwyczajnie go nie mam, na szukanie wszystkiego od zera kiedy tak naprawdę potrzebuję już bardziej zaawansowanych informacji... skąd wiesz czy nie mam rodziny, dziecka, nie muszę komuś zrobić obiadu, wrócić do pracy?
Poza tym, gdy chodzi o utratę ważnych dla mnie danych - chyba każdy upewniałby się po kilka razy, że ich nie straci.
Jak na kobietę uważam, że moja wiedza informatyczna i tak jest nie marna - a oprogramowanie Apple sprawia mi strasznie dużo problemów. Nie wiem, czemu tak się dzieje.

PS nie wymagam konkretnie od Ciebie pomocy. może ktoś inny mi pomoże?

#50 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 sierpnia 2012 - 10:01

Wiesz, każdy ma obowiązki, każdy ma tu pracę swoją. Jak na coś nie mam czasu bądź nie umiem, to wzywam specjalistę i mi to robi, a jak chce sam zrobić to zadając konkretne pytania na jakimś forum, nie piszę w każdym wątku żądania pomóżcie bo nie mam czasu, i to jest irytujące, że żądasz pomocy podkreślając po raz kolejny, że nie masz czasu. Z takim podejściem ciężko będzie Ci znaleźć pomoc. Ale to nie jest wątek na dywagacje o Twoim braku czasu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych