Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac OSX Mail załączniki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 fido7

fido7
  • 2 postów

Napisano 31 marca 2007 - 11:23

Witam, Co może być nie tak (skonfigurowane) podczas wysyłania mail'i z mac'a (Mail 2), że pod windows'owymi klientami poczty (różne) pojawiają się załaczniki puste typu "Część1.1, Część1.2" itd. + dpłaczone załaczniki. Pod MacOSem jest wszystko cool ale user win-zgrozy zarzuca mi brak kompatybilności i to, że Mac jest beee (porównuje osx'a do spam-generatora ;) ). BTW. Czy ktoś używa Windows'owego Entounage'a? Mam w nim problem z wyświetlaniem załączników jako HTML. Drążę temat od 2 mies. i wszystko jest w preferences ustawione OK (tak mysle). Pozdrawiam, fido7

#2 denysek

denysek
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 marca 2007 - 11:32

A robisz tak: klikasz w spinacz na górze >otwiera sie okno zaznaczasz plik a na dole zaznaczasz "send Windows Friendly Attachments" ?

#3 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 marca 2007 - 11:37

W Menu> Edit >Attachmets > zaznacz "Allways Send Windows Friendly Attachments". No cóż, Bill nie zadbał o kompatybiność Windows z Mac OS X ;-)

#4 fido7

fido7
  • 2 postów

Napisano 31 marca 2007 - 11:48

A robisz tak: klikasz w spinacz na górze >otwiera sie okno zaznaczasz plik a na dole zaznaczasz "send Windows Friendly Attachments" ?

Tak, klikam w spinacz na górze >otwiera sie okno zaznaczasz plik a na dole zaznaczam "send Windows Friendly Attachments"

Tak też próbowałem,
Nie wiem co zawierają i z czym są zwiazane te załaczniki "Częśc1.x.x"

---- Dodano 31-03-2007 o godzinie 12:52 ----
Apropos cytuje
"BTW.
Czy ktoś używa Windows'owego Entounage'a?
Mam w nim problem z wyświetlaniem załączników jako HTML.
Drążę temat od 2 mies. i wszystko jest w preferences ustawione OK (tak mysle)."

To jak zrobie Forward maila sam do siebie spod aplikacji Mail2 to Entourage interpretuje i wyświetla załacznik HTML OK!

#5 masza11

masza11
  • 2 postów

Napisano 31 marca 2007 - 19:54

hej, czy ktos mi moze powiedziec jak mam uruchomic maila. W miejccu gdzie mam incoming mail server chce polaczyc sie z tlenem i nie moge. Wpisuje mail.tlen.pl i nic. Co zle robie?? zaraz mnie szlak trafi jak mam byc szczera. I co to jest POP, IMAP, EXCHANGE?? Bardzo dziekuje za jakas podpowiedz Pozdrawiam

#6 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 31 marca 2007 - 19:57

wikipedia twoim przyjacielem
wiki przyjacielem x2

google też jest twoim przyjacielem
google wyjątkowym przyjacielem

#7 masza11

masza11
  • 2 postów

Napisano 31 marca 2007 - 22:52

Dzieki, pomoglo:) Ale gamon jestem

#8 jacekko

jacekko
  • 23 postów

Napisano 03 maja 2007 - 17:11

ten sam problem dotyczy tego, że załączniki są niewidoczne na blackberry. może ktoś napisać, że "coż, pewnie blackberry jest kompatybilne z windowsem, a że bill nie zadbał to bb nie ma supportu". tego problemu nie mam kiedy używam gmaila. a może wszyscy mogli zadbać a apple nie mógł ;) ? szkoda, bo bardzo polubiłem mail.app :( i myślałem, że zostanę z nim na stałe chyba, że jest jakiś solution?

#9 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 06:11

Witam moje załączniki docierają, mam natomiast inny problem jak np. umieszcze dużego TIFFa to wywala mi go na całą strone i wychodzi nawet pod elkran, nie zostaje miejsce na wpisanie wiadomioćci, musze niezle sie nagimnastykować żeby Enterami go troche obniżyć i zrobić miejsce na tekst, po za tym wyświetla mi Tify i JPG w negatywie*ALE TO JUZ NIE JEST TAKI PROBLEM JAK BRAK MOŹLIWOŚCI WYGODNEGO WPISANIA TEKSU, Czy można to jakoś ustawić by załącznik zawsze był ikonką tak jak np wielostronicowe PDfy??

#10 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 października 2007 - 07:08

ALE TO JUZ NIE JEST TAKI PROBLEM JAK BRAK MOŹLIWOŚCI WYGODNEGO WPISANIA TEKSU, Czy można to jakoś ustawić by załącznik zawsze był ikonką tak jak np wielostronicowe PDfy??


1. Najpierw pisz, potem wstawiaj załącznik.
2. Zamień fotę/foty na archiwum zip i dołącz do listu w takiej postaci.

#11 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 07:12

Nieda rady ponieważ niezzipuje bo wysylam bezpośrednio z programu maile i on automatycznie tworzy mi lis i wkleja załączki potam moge pisać a zipować niemam jak w tym przypadku wiec Moge liczyć tylko na to że w końcu apple sie weźmie do roboty i poprawi do badziewie :(

#12 Andersen

Andersen
  • 7 postów
  • SkądGöteborg

Napisano 26 października 2007 - 07:48

Osobiscie uwazam ze mail w osx to porazka. Mail jak najbardziej powinien byc przede wszystkim kompatybilny. To jest prjorytet. Ja tez mam caly czas problem z zalacznikami i przez dlugi czas na rozne sposoby probowalem problem rozwiazac. Z opcja "friendly" czy bez...to nie ma znaczenia.. Sposob wstawiania zalacznika...na rozne sposoby... Ogolnie czasami zalaczniki dochodza...czasami sa jakos dziwnie osadzone w mailu odbiorcy, czasami wogole ich nie ma. I nie znalazlem na to zadnej logicznej reguly. Kolejna skomplikowana rzecza jest dla mnie wstawienie logo w podpisie czyli html-owy podpis. W porownaniu do outlloka windosowskiego to stawienie tego na macu jest strasznie pokrecone. Jak mozna bylo to tak skomplikowac. Wielki minus. :-x

#13 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 07:55

Przyznaje że windowsowy Outlook to prawie profesjonalny program w porównaniu do Mail :)

#14 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 października 2007 - 07:59

nawet niepodejżewałem że to sie da zrobić w jaki kolwiek spsxób a na PC miałem to standardowo

Przeciągnięcie obrazka na pole edycji podpisu jest skomplikowaną czynnością?

#15 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 08:03

No ok to niech ktoś mi powie jak zrobić szablon wiadomości z logo i danymi pod spodem i żeby nowe tworzone maile były zawsze w tym wzorze?

#16 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 października 2007 - 08:04

@wojtgor
Jeśli chodzi o załączniki - z tego co rozumiem przeciągasz tiffy na ikonę Mail.app w Dock'u i tworzy ci się nowa wiadomość.
Kliknij na dowolnym pustym miejscu w polu edycji wiadomości, następnie Japko+a (zaznaczenie treści wiadomości), prawy klik na jednym z załączonych obrazków i wybierz View as Icon.

#17 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 08:06

Nie.... Np jak cos robie w Indd i potem robie z tego PDFa i otwiera mi sie to w akrobacie i klikam w wyślij automatycznie mi wskakuje poczta i gotowy mail do wysłania, a z tifami to zadziej mam klopot, a pustego miejsca niemam wlasnie bo cale jest zajete przez tiffa lub pdfa nawet wychodzi po za ekran bo sa duze wiec musze kombinować enterami zeby zrobić take miejsce

#18 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 października 2007 - 08:08

No ok, ale wstawia ci tego pdf'a w treści, tak jak obrazek - więc zasada taka sama.
  • wojtgor lubi to

#19 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 08:09

dlaczego musze klikac i szukać pustego miejsca czemu niemożna ustawić tego domyślnie????

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 09:10 ----
Ech, gdyby nie to ze juz kupilem CSe3 na maca to bym sie tym systemem niekatowal tylko wrucil do starych przyzwyczajen i thunderbirda

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 09:19 ----
No to chyba najlepsze rozwizanie "pokaż jako znaczek" dzieki za pomoc włąśnie to przetestowałem i zamienia to na ikonke a tym samym mam miejsce na pisanie, szkoda ze niemożna tego ustawić w opcjach jako domyślne

#20 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 października 2007 - 08:19

dlaczego musze klikac i szukać pustego miejsca czemu niemożna ustawić tego domyślnie????

To pytanie będziesz niestety musiał skierować do Steve'a i jego wesołej gromady, ja ci tylko podałem praktyczne rozwiązanie. To samo, ale automatycznie możesz mieć za 6$ -> http://lokiware.info...hments-Iconizer

Ech, gdyby nie to ze juz kupilem CSe3 na maca to bym sie tym systemem niekatowal tylko wrucil do starych przyzwyczajen i thunderbirda

Thunderbirda możesz mieć również u siebie - od razu dodam: ustawienie domyślnego klienta poczty -> Mail.app > Preferences > General: Default Email Reader.

---- Dodano 26-10-2007 o godzinie 09:21 ----
Podpisy w HTML:
1. http://www.macosxhin...050706181449478
2. http://allforces.com...css-signatures/
3. http://www.hawkwings...res-in-mailapp/
Boicie się Googli? ;)

#21 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2007 - 08:22

No niestety thunderbirda niemoge bo on niewspolpracuje z acrobatem niestyety niewidzi go jako domy*ślnej przegladarki ma jakis blad, ale puki co ujdzie to zamienianie na ikonke dzieki za pomoc

#22 koolavy

koolavy
  • 628 postów
  • SkądKrosno, Poland

Napisano 26 października 2007 - 08:26

Nie ma za co ;) Niestety nie mam Acrobata, żeby to sprawdzić, ale może warto przesłać jakieś info o bug'u do Adobe.

#23 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 26 października 2007 - 13:12

a może zróbmy ranking serwerów które mają problem z mail.app?? Numerem jeden u mnie to TLEN.PL nie udało mi się przesłać np. jpg'a czystego jako załącznik, muszę uciekać do jakichś śmiesznych zip'ów, tudzież pdf'a robić, na 100% działa gazeta.pl, zero prolemów z załącznikami, mogę słać jak mi się podoba.

#24 lukaszdzik

lukaszdzik
  • 122 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 05 grudnia 2007 - 23:54

Miałem podobny problem - okazało się, że używanie polskich znaków w nazwie pliku powoduje problem. Zmień więc nazwę pliku - powinno przejść

#25 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 06 grudnia 2007 - 00:09

Kliknij na fotkę trzymając ctrl i zaznacz View as a icon.

---- Dodano 06-12-2007 o godzinie 00:10 ----

Miałem podobny problem - okazało się, że używanie polskich znaków w nazwie pliku powoduje problem. Zmień więc nazwę pliku - powinno przejść


Zgadzam się, że wpisując polskie znaki jak łąźżć w temacie, może być problem z otworzeniem załącznika np.: PDFa na Tygrysie, żeby nie było wątpliwości.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych