Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Rosyjska Ruletka - twardziele do boju!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#26 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 marca 2007 - 22:24

Wyedytowany.

---- Dodano 27-03-2007 o godzinie 21:38 ----
http://www.myapple.p...850&postcount=1

---- Dodano 27-03-2007 o godzinie 21:39 ----
Andrzej, a co daje ten parametr?


A to daje, ze tych plikow teoretycznie nigdy nie odzyskasz :P

#27 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2007 - 22:25

Zarty zartami, ale w tym momencie MacDada imo przesadziles. Zastanawiales sie nad koncekwencjami swojego durnego dowcipu?


jezu przeciez napisal ze kazdy robi to na wlasna odpowiedzialosc. osoba ktora ma wazne rzeczy na dysku i wpisuje wszytko co leci do terminala, w moim przekonaniu zalicza sie do grupy "idiotów"... i prosze mi sie tu nie obrazac bo chyba czas zmierzyc sie z prawdą...

#28 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 marca 2007 - 22:26

O widze, ze mnie Andrzej i MarG wyprzedzili :P

#29 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 27 marca 2007 - 22:32

jezu przeciez napisal ze kazdy robi to na wlasna odpowiedzialosc. osoba ktora ma wazne rzeczy na dysku i wpisuje wszytko co leci do terminala, w moim przekonaniu zalicza sie do grupy "idiotów"... i prosze mi sie tu nie obrazac bo chyba czas zmierzyc sie z prawdą...

Cos sugerujesz? Nie boj sie, ja sobie polowy aplikacji jak MacDada nie wykasowalem. Wez pod uwage, ze jest na forum wielu nowych userow, ktorzy nie sa zbyt obeznani i moze nie wpadna na tak genialny pomysl, ze moderator MyApple mogl im wywinac taki szczeniacki numer?

EOT.

#30 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 27 marca 2007 - 23:48

No fakt numer szczeniacki, ale wkoncu jest ostrzezenie wiec kazdy to robi na swoja odpowiedzialnosc. Na dodatek osoby, ktore nie wiedza co to jest i maja wazne dane na dysku w zyciu nie powinni tego wpisywac. Matko gryziesz sie o glupiego pranka, ktoremu dopiero co swojemu kumplowi wywinalem i to z komenda P :D Gosciu walil w enter z jakies 50 razy bo mu "nie dzialalo" Ale sie jutro ubrechtam jak go zobacze:D:D:D

#31 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 27 marca 2007 - 23:55

Hm, kilka miesięcy siedziałem na linuksie, więc przeanalizowałem komendę i postanowiłem, że szokda byłoby nawet nie miesięcznego OS X'a :P

#32 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 marca 2007 - 07:06

Ma ktos cos takiego na Winde? co i gdzie wpisac?


Pełno tego w sieci. Nazywają to: wirusy ;-)

---- Dodano 28-03-2007 o godzinie 08:12 ----

No fakt numer szczeniacki, ale wkoncu jest ostrzezenie wiec kazdy to robi na swoja odpowiedzialnosc. Na dodatek osoby, ktore nie wiedza co to jest i maja wazne dane na dysku w zyciu nie powinni tego wpisywac. Matko gryziesz sie o glupiego pranka, ktoremu dopiero co swojemu kumplowi wywinalem i to z komenda P :D Gosciu walil w enter z jakies 50 razy bo mu "nie dzialalo" Ale sie jutro ubrechtam jak go zobacze:D:D:D


To się robi mało śmieszne, bo nie każdy dowcipniś będzie ostrzegał potencjalne ofiary czym grozi taka zabawa.

#33 GoTTie

GoTTie
  • 147 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 08:49

Hehe, jak by wam dali pistolet z 1 kula w srodku i kazali zakrecic magazynkiem i strzelic sobie w leb, tez byscie bez wahania probowali? Kiedys ktos zrobil stronke, gdzie umieszczony byl link i informacja, ze po jego kliknieciu stracisz wszystkie dane na dysku. Podobno ok 50% odwiedzajacych strone klikalo :)

#34 spoco

spoco
  • 1 035 postów
  • SkądWawa

Napisano 28 marca 2007 - 11:34

hehe tez bym kliknal ;) czesto robie beckupy wiec sie nie boje ;)

#35 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 12:25

Niektóre mądre systemy na rm -rf / reagowały prośbą o potwierdzenie takiej operacji lub nawet niemożnością skasowania tak dużej ilości plików. Aż dziwne, że OS X nie ma takiego zabezpieczenia (nie ma?).

#36 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 28 marca 2007 - 13:03

Niektóre mądre systemy na rm -rf / reagowały prośbą o potwierdzenie takiej operacji lub nawet niemożnością skasowania tak dużej ilości plików. Aż dziwne, że OS X nie ma takiego zabezpieczenia (nie ma?).


Jakie ?

#37 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 marca 2007 - 13:47

Ma ktos cos takiego na Winde? co i gdzie wpisac?

pzdr



Ja już nie pamiętam wszystkich komend dosowych ale jest taka jedna, bardzo fajna, niegdzie nie udokumentowana. Można napisać batcha wykorzystującego IF, ERRORLEVEL, CHOICE

polecenie brzmi:

format c: /u /autotest

Po wykonaniu tego polecenia nie jest zadawane żadne pytanie, tylko system przystępuje do formatowania bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.

Polecenie format jest za bardzo znane, więc warto by mu zmienić nazwę np. na demo.com
Teraz piszemy stosownego batcha, wyłączamy echo, żeby nie było widać poleceń. Można w batchu podać komendę RM dla zmiany nazwy pliku format.com dla niepoznaki.

Po formacie pliki odzyskać bardzo łatwo ale po formacie wykonanym do końca a zgadnijcie, co robią ludzie jak zobaczą komunikat o formatowaniu ? Wciskają reset :lol:. Nie ma nic gorszego, jak przerwanie zaczętego formatowania dysku :lol:

#38 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 28 marca 2007 - 14:27

Kiedys czytalem wlasnie o formatowaniu i usuwaniu partycji fdiskiem i wlasnie bylo to opisane (w jakims PCWK z '98r.) P.S. Akurat ja sie nie zlapalem na ten zart. Ja nie popelniam "błenduf" ;), ktore sa przykre w skutkach dla mojego kompa :).

#39 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 marca 2007 - 15:31

Niektóre mądre systemy na rm -rf / reagowały prośbą o potwierdzenie takiej operacji lub nawet niemożnością skasowania tak dużej ilości plików. Aż dziwne, że OS X nie ma takiego zabezpieczenia (nie ma?).


:-P

Tia, polecam 'man rm', a wtedy sie dowiesz, ze :

-f Attempt to remove the files without prompting for confirma-
tion, regardless of the file's permissions. If the file does
not exist, do not display a diagnostic message or modify the
exit status to reflect an error. The -f option overrides any
previous -i options.

Pozdrawiam,
Mariusz

#40 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 marca 2007 - 16:52

Ten test "rosyjska ruletka" był świetnym wirusem na Maka. Tzw. "wirus doskonały". Po co kombinować z załącznikami do poczty, skryptami na stronach, czy trojanami. Wystarczy tylko post, że lepiej tego nie robić a ludzie na pewno to sprawdzą :lol: W dodatku niewykrywalny przez programy antywirusowe... Bo nie ma takiego programu, który by zabezpieczał przed ludzką... Wyobraźnią. :lol:

#41 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 28 marca 2007 - 17:26

Moze ktos kto zna os X bardziej od strony linuxowe mi odpowie. Czy jakby dodac na poczatku sudo, to wtedy "zart" bylby jeszcze skuteczniejszy? I czy mozna by go bylo wrzucic np. do skryptu instalacyjnego aplikacji (ktore przeciez czesto o haslo pytaja)? Bo nie bardzo chce mi sie sprawdzac na wlasnym dysku : )

#42 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 marca 2007 - 17:57

no to spobie sprawdz, zastap 'rm -rf' np przez 'ls' i popróbuj, ja znam odpowiedz, ale dam Ci szanse na zabawę ;) Pozdrawiam, Mariusz

#43 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 28 marca 2007 - 18:06

A najlepiej: perl -ane '$dupa=int(rand(1000)) ; `kill -9 $dupa` ;' I powciskaj pare razy enter. Najlepiej do skutku. A teraz może ktoś zamknąć temat bo nie dość że jest nudny to jeszcze ktoś sobie krzywdę zrobi.

#44 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 28 marca 2007 - 18:27

no to spobie sprawdz, zastap 'rm -rf' np przez 'ls'
i popróbuj, ja znam odpowiedz, ale dam Ci szanse na
zabawę ;)


Ale rm potrzebuje chyba troche wiekszych uprawnien?
Bo sa pewnie w systemie pliki, ktore moge obejrzec, ale do skasowania musze podac haslo?

#45 MarG

MarG
  • 156 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 marca 2007 - 18:58

Ale rm potrzebuje chyba troche wiekszych uprawnien?
Bo sa pewnie w systemie pliki, ktore moge obejrzec, ale do skasowania musze podac haslo?


No to próbuj z 'rm' ;)

#46 k.rosinski

k.rosinski
  • 174 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2007 - 19:03

:-P

Tia, polecam 'man rm', a wtedy sie dowiesz, ze :

-f Attempt to remove the files without prompting for confirma-
tion, regardless of the file's permissions. If the file does
not exist, do not display a diagnostic message or modify the
exit status to reflect an error. The -f option overrides any
previous -i options.

Pozdrawiam,
Mariusz

Nawiązując do drugiej części mojego postu to masz bardzo dużą szansę, że w pewnym momencie komenda zwróci ci ,,Argument list too long''. Myślę, że w pewnych przypadkach zwróci ją już na początku.

Nawiązując do pierwszej, to nie mam zbytnio czasu szukać odpowiednich linków, ale jestem pewien, że któraś z dystrybucji linuksowych pytała użytkownika czy oby na pewno chcesz usunąc cały root fs. I opcje rm nie mają tu nic do rzeczy.

Było już wiele osób, które próbowały w ten sposób usunąć / i okazywało się, że to nie zawsze jest takie proste i oczywiste.

P.S. Korzystam z systemów uniksowych i linuksowych gdzieś od końca lat 90-tych jeśli to w jakikolwiek sposób może wpłynąć na wiarygodność moich opowieści :)

#47 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 marca 2007 - 19:10

Po co się męczyć z RM ? Może jest program partycjonujący z linii poleceń ? Mile widziany parametr -Y :lol:

#48 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 28 marca 2007 - 20:04

Cóż za popęd do samodestrukcji. @raptou: /usr/sbin/fdisk

#49 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 28 marca 2007 - 20:10

Hehe. Ja nie zamierzam tego robić inaczej wiedział bym, już wcześniej o takich trickach z lini poleceń (zawsze używałem bezpiecznego QTParted lub Qparted), ale jak ktoś lubi Sado&Maso komputerowe to podrzucam pomysł. Zresztą, czy nie prościej po prostu zaznaczyć wszystkie pliki i wyrzucić do kosza ? :lol: Example: Open Finder >>> Open folder "Macintosh HD" >>> Apple key + a >>> Move all folders to trash :lol:

#50 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 marca 2007 - 20:27

killall human ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych