Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Głośność: PowerBook vs iBook


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2005 - 01:10

Taka kwestia. Czy są istotne rożnice w głośności pracy tych maszynek. Mam iBooka G4 i jest cichutki jak mysz pod miotłą. Na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy włączył mu się wiatraczek, a mam go ponad rok. Myślę o przesiadce na PB 15", ze względów finansowych pewnie będzie to jakiś ostatni titanic. Jak u nich jest z głośnością? Mocna szumią? Często włączają im się wiatraki? Mam nadzieję, że na tyle sporadycznie, że niezauważalnie - jak w iBookach...?

#2 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2005 - 01:14

ibook G4 wydaje mi sie cichszy niz PB tej samej generacji i rzadziej używa wentylatorka a dokladniej prawie nigdy. ( wkoncu mniej mhz ) patrz TEST iBook G4

#3 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2005 - 01:40

No tak, ale mnie interesuje PB z podobną ilością Mhz - 800, może 867... Tu też jest różnica na niekorzyść PB czy raczej podobnie się zachowują? Zabieram się za czytanie testu :)

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 marca 2005 - 09:07

Jesli to bedzie podobna ilosc Mhz to raczej na 100% PB bedzie rownie cichy, w koncu to klasa wyzej. W moim PB 1.33 wentylator wlacza sie faktycznie czesciej niz w iB ale nie jest to znowu jakies głośne wycie, po prostu lekki szum ;) mi całkiem nie przeszkadza :D

#5 viper345

viper345
  • 10 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 marca 2005 - 13:01

W moim PowerBooku G4 400mhz wiatraczek włącza się żadko, zazwyczaj po ok 1,5godz intensywnej pracy procesora (divx np). Ale to i tak na kilka minut tylko. Swego czasu czytałem sporo artykułów na temat głośności powerbooków i z tego co wiem to najgłośniejsze były te z 2 serii czyli 550mhz i 667 ale z wyjsciem VGA dla monitora z tyłu. Na te modele było sporo narzekania, poźniejsze modele z DVI były już poprawione i chodziły cichutko, pozatym została tam wprowadzona możliwość pracy wiatraka z 2 prędkościami. Przy niższej prędkości praktycznie nie było go słychać a wyższa włączała się baardzo żadko. Pozdrawiam wszystkich MacUserów

#6 ainaval

ainaval
  • 272 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2005 - 15:48

O, dzięki :) W gry właściwie nie gram, divx nie oglądam, to powinien siedzieć cicho w takim razie :)

#7 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2005 - 12:33

O, dzięki :)
W gry właściwie nie gram, divx nie oglądam, to powinien siedzieć cicho w takim razie :)


Jezeli tak to wlaczenie sie wentylatorka bedzie oznaczalo ze jakas aplikacja zrobila BUM! i prosi sie o wylaczenie .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych