Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Thunderbird - migracja z Win na Mac OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 wdylag

wdylag
  • 182 postów

Napisano 02 marca 2011 - 11:49

Mam problem z migracja poczty z Thunderbird na Windows do Mac OS X. Problem jest taki, iz skopiowanie calego profilu z Windows i wsadzenie go do odpowiedniego folderu na Mac powoduje wiele problemow. Poczta i wszystkie ustawienia sa wodoczne w TB na Mac ale jej dzialanie to jakas porazka. Zaczynajac od koniecznosci wypozadkowania kazdego folderu (a mam ich kilkadziesiat), nie zapamietywania hasel do poczty, bledy w otwieraniu ksiazki adresowej itp. Juz nawet przed chwila zalozylem recznie poczte na Mac'u i jedne co zrobilem to wrzucilem zawartosc "Mail" do nowego profilu. Niestety efekt ten sam. Dodatkowo TB na Mac zaczal pobierac wiadomosci ktorych juz nie mial w zrzucie (tu jest ok) ale juz chyba nie oznacza ich ze juz je ma - bobiera je w kolko przy kazdym sprawdzeniu serwera. Czy zatem znacie jakis skuteczny pomysl na migracje na Mac? Pomozcie bo Mac lezy obok i nie jestem w stanie z niego skorzystac :(

#2 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 02 marca 2011 - 12:25

Rozumiem, ze duza czesc poczty co ja masz na TB pod Windows nie jest juz na serwerach poczty - tz. nie mozesz jej ponownie sciagnac? Wydaje mi sie, ze przenoszenie profilu w calosci nie jest najlepszym rozwiazaniem. Ksiazke adresowa mozesz wyeksportowac pod Windows, definicje kont zreszta tez a potem zaimportowac je pod OSx. Jedyny problem to przeniesienie kopii maili. Ale jestem prawie pewien, ze to akurat dalo sie skopiowac kiedy sam migrowalem TB na maca.

#3 wdylag

wdylag
  • 182 postów

Napisano 02 marca 2011 - 12:31

niestety ale nie mam juz na serwerze... jest to korespondencja z mojej 6-letniej pracy i niestety nie moge sobie pozwolic na jej utrate.

---------- Wpis dodano o 12:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:30 ----------

a co masz na mysli piszac: "definicje kont zreszta tez a potem zaimportowac je pod OSx."

#4 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 02 marca 2011 - 13:10

Jak dla mnie to masz trzy zadania:
1) ksiazka adresowa
2) ustawienia kont pocztowych (serwery, loginy, itp.)
3) przeniesienie samych wiadomosci (maili)

Pisze z pamieci bo ani nie mam teraz maca pod reka i robilem to jakis czas temu.
Pierwsze dwa da sie zrobic poprzez export import w TB (bez hasel do kont pocztowych)

Ostatnia zadanie moze byc trudniejsze. Jesli dobrze pamietam to TB nie ma funkcji exportu wiadomosci (ale sprawdz).
Ale jesli zaimportujesz definicje kont to powinny utworzyc sie odpowiednie foldery na macu gdzie bedziesz mogl przekopiowac odpowiednie pliki (tylko te z baza wiadomosci) z Windows.

Jesli angielski nie jest problemem to zdaje sie, ze ten proces jest dobrze opisany tutaj: Importing and exporting your mail - MozillaZine Knowledge Base moze nei dokladnie to co Ty chcesz zrobic ale sa inne cenne informacje.

#5 wdylag

wdylag
  • 182 postów

Napisano 02 marca 2011 - 13:18

w sumie to z wiekszoscia problemow sobie poradzilem... troche zabawy z tym jest ale jakos sie uda. niestety jest jeden zasadniczy... TB sciaga w kolko te same wadomosci. Korzystam z POP3 wiec nie ma tu nic do rzeczy status wiadomosci na serwerze. Rownolegle korzystam jeszcze z TB na Win i tu jest wszystko ok, pobiera po 1 raz kazda wiadomosc. Na Mac konca nie widac.

#6 squid

squid
  • 242 postów

Napisano 02 marca 2011 - 14:20

Nigdy u siebie czegos takiego nie widzialem. Wiec to tylko dywagacje, ale wydaje mi sie, ze TB musi gdzies zapisac informacje, ze wiadomosc jest juz pobrana. Wiec albo jest cos nie tak z prawami zapisu do pliku gdzie TB to zapisuje, albo na Mac uzywa innego formatu tego pliku a Ty przeniosles wersje z Windows. Ale to tylko takie zgadywanie.

#7 k344

k344
  • 61 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 marca 2011 - 15:18

nie wiem czy się da z TB ale spróbuj wyeksportować (copy paste) wiadomości z TB do programu MS OneNote powinno zapisać wiadomości łączeni z załącznikami i masz wszystko w jednym pliku, ja tak zrobiłem tylko że z outlooka wyciągnąłem zawartość do OneNote i jest gitara,

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 814 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 marca 2011 - 16:20

Przenoszę do właściwego działu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych