Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[VLC] Jaki format plików napisów??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 master89

master89
  • 126 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2011 - 15:11

Witam, jakie rodzaje plikow odczytuje VLC???

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 819 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lutego 2011 - 15:15

.srt, tylko.

#3 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 10:51

nie, nie tylko .srt

VLC bez problemu odczytuje także pliki zapisane w formacie:
{start}{end}text

nie wiem jaki to format napisów, ale większość plików które posiadam zapisana jest jako .txt

przez format napisów .srt rozumiem SRT Subtitles | Matroska

#4 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 12:24

Odczytywał, teraz już .txt nie czyta.

#5 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 25 lutego 2011 - 12:28

najnowsza wersja tylko srt, starsze też txt

#6 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 12:38

a faktycznie, własnie zaktualizowałem i nie czyta .txt. no to niezła kupa. roll back.
----

edit:
sorry guys, sprawdziłem to dokładniej - nowy VLC odczytuje napisy w formacie {start}{end}text, zapisane w pliku .txt ;)
trzeba tylko trochę temu VLC'owi pomóc i wskazać napisy manualnie ;)

cytuję changeloga:
* Do not auto-detect .txt files for subtitles

a więc to nie oznacza "Do not render .txt files for subititles".

hura :)

#7 KrzysiekG

KrzysiekG
  • 38 postów
  • SkądTarnów

Napisano 25 lutego 2011 - 12:48

VLC ciągle czyta napisy *.txt... Skrótem cmd+shift+o wybieramy otwieranie zaawansowane, a następnie zaznaczamy opcję "Otwórz plik z napisami", podajemy ścieżkę do napisów i gotowe. Nie jest to najwygodniejsza opcja, ale działa!

#8 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 12:52

To już lepiej mieć 1.1.5 albo srt niż takie kombinacje odpierdzielać. Dlatego podczymuję że nowe VLC napisów txt nie czyta.

#9 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 13:07

Dlatego podczymuję że nowe VLC napisów txt nie czyta.


nie wprowadzaj ludzi w błąd. VLC czyta napisy .txt.

---------- Wpis dodano o 13:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 12:55 ----------

Skrótem cmd+shift+o wybieramy otwieranie zaawansowane, a następnie zaznaczamy opcję "Otwórz plik z napisami", podajemy ścieżkę do napisów i gotowe. Nie jest to najwygodniejsza opcja, ale działa!


znalazłem wygodniejsze rozwiązanie: zmiana rozszerzenia .txt na .srt - proste, łatwe i działa ;)
i VLC nie obchodzi czy format napisów to SRT czy też inny ({s}{e}text, etc).

na forum VLC jest dość gorąca dyskusja na temat tej zmiany, cóż, jest jak jest, nie komentuję.
wątek do poczytania:
The VideoLAN Forums • View topic - auto-detect txt files

---

i żeby finalnie uzupełnić, oto wpis developera VLC z wątku na forum VLC który wkleiłem powyżej
(nota bene aktywna reakcja ludzi z PL głównie, zgadzam się z ich argumentami w 100%):

"Commit is pushed into VLC 1.2.0 mainline."
...
"And now backported to 1.1.8"

także wyluz ludzie, .txt będzie obsługiwane już wkrótce ;)

#10 speedave

speedave
  • 352 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 lutego 2011 - 13:21

Jakiś kolega zaproponował i przesiadłem się na Movist, jak dla mnie okazał się lepszy od VLC, Pozdrawiam

#11 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 lutego 2011 - 19:16

bzx - a dlaczego wyciąłeś część mojej wypowiedzi i zmieniłeś całkowicie jej sens? I tak dalej twierdzę że nie obsługuje bo dziwnych kombinacji nie uważam za obsługę txt.

No i po zmianie rozszerzenia i tak będzie to cały czas srt a nie txt.

Podsumowując, po v.1.1.5 txt nie ma, oczwywiście kombinować możesz i pewnie wtedy txt zadziała, możesz też własnoręcznie skompilować vlc ze źródeł i dadać co tam chcesz, co nie zmienia faktu że txt nie ma już w vlc domyślnie.

Widocznie inaczej podchodzimy do tematu istnienia txt w vlc.

#12 bzx-10ba78a705

bzx-10ba78a705
  • 218 postów

Napisano 26 lutego 2011 - 15:15

@macieks72, nie wyciąłem tylko odpisując zasugerowalem że niektorzy czytając Twoją wypowiedź mogą stwierdzić że VLC nie obsługuje napisów zapisanych jako .txt, co jest nieprawdą. dodatkowo ponownie wprowadzasz w błąd bo "podsumowałeś" w poście powyżej że VLC w wersji powyżej 1.1.5 "txt nie ma", i kombinując to "pewnie zadziała" - bull shit, VLC obsługuje .txt i taki napisy działają bez problemu. zmiana rozszerzenia to tylko ułatwienie "procesu" otwierania filmu przez "Advanced Open File", które zajmuje owszem pare sekund dłużej i wymaga paru klików więcej - takie małe unconvenience. kompilowanie to rozwiązanie ekstremalne, dla ultra-power-users ;) jak zdążyłeś zapewnie przeczytać na forum VLC, wersja 1.1.8 będzie miała obsługę .txt - i chwała im za to.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych