Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Imac 20' early 2008


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 19 lutego 2011 - 21:00

Witam!
Jestem za艂amany... m贸j Imac pad艂 mimo naprawy w Iclinic...
Jaki艣 czas temu mia艂em problemy z uruchomieniem osxa na moim imacu. Raz si臋 uruchamia艂 a raz pokazywa艂 si臋 szary folder ze znakiem zapytania i w og贸le nie by艂o wida膰 dysku w narz臋dziach dyskowych.
Postanowi艂em z korzysta膰 z us艂ugi Iclinic zasugerowa艂em, 偶e b艂膮d mo偶e by膰 zwi膮zany z dyskiem z wiadomych przyczyn... Dostarczy艂em swojego maczka do nich. Po jakim艣 tygodniu dosta艂em go niby naprawionego z wymienionym z dyskiem na 500 GB (wcze艣niej mia艂em 250). Komputer uruchomi艂 si臋 i zainstalowa艂em Osxa nast臋pnie wszystkie programy z kt贸rych korzystam etc etc... Po dw贸ch dniach (mo偶e trzech) gdy chcia艂em w艂膮czy膰 imaca wyskoczy艂 mi napis "You must restart your computer, Hold down the power button!!" wy艂膮czy艂em go, w艂膮czy艂em i...znowu to samo wi臋c ...wy艂膮czy艂em go w艂膮czy艂em...ruszy艂!!! aaa stwierdzi艂em, 偶e to by膰 mo偶e jednorazowy przypadek. Niestety nie... Wprawdzie nie wyskakuje mi ju偶 napis z pro艣b膮 o restart komputera po prostu widnieje ekran 艂adowania osxa i tak si臋 k贸艂eczko kr臋ci i kr臋ci...kr臋ci i kreci. Zrobi艂em bootwanie z p艂yty i sprawdzi艂em jak wygl膮da sprawa w narz臋dziach dyskowych i teoretycznie dysk widnieje z tym,聽偶e gdy probowa艂em go sprawdzi膰 lub naprawi膰 wyskakiwa艂 mi komunikat: Niew艂a艣ciwa liczba katalogu woluminu oraz Wolumin wymaga naprawy. Hmm... Wprawdzie p贸藕niej uda艂o mi si臋 go naprawi膰 i dostawa艂em: Dysk chyba jest w porz膮dku. Ba! Nawet gdy po tym robi艂em restart do systemu wszystko chodzi艂o jak nale偶y. Jednak no nie b臋d臋 za ka偶dym razem gdy chc臋 skorzysta艂 z maca wk艂ada艂 p艂yty z osx'em i si臋 za przeproszeniem pieprzy艂 偶eby 艂askawie system si臋 uruchomi艂. Dzwoni艂em do Iclinic ale dzi艣 jest sobota wi臋c pewnie dlatego nikt nie odbiera, napisa艂em w ka偶dym razie maila. Co robi膰 bracia (i siostry) ? :cry: Czy mia艂 ju偶 kto艣 tak膮 sytuacj臋? Zap艂aci艂em 530 z艂otych a mac jak nie chodzi艂 tak nie chodzi :/... Mam nadzieje, 偶e chocia偶 za friko naprawi膮 sw贸j b艂膮d...

---------- Wpis dodano o 21:00 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:49 ----------

PS: Zrobi艂em w艂a艣nie reset PRAM i NVRAM i system si臋 uruchomi艂 czy mo偶liwe, 偶e teraz b臋dzie wszystko ok? Problem m贸g艂 by膰 zwi膮zany z tym?

#2 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 20 lutego 2011 - 01:35

Halo halo! czy kto艣 si臋 jako艣 ustosunkuje do tego co napisa艂em? :( pomocy! Gdy uruchamiam imaca osx 艂aduje si臋 i 艂aduje i tak bez ko艅ca ale gdy wk艂adam p艂yt臋 i bior臋 zak艂adk臋聽"dysk startowy" i uruchom ponownie z dysku to uruchamia si臋聽system bez problemu. Co mo偶e by膰 nie tak?

#3 ar3kb

ar3kb
  • 4聽635 post贸w
  • Sk膮dSchlesierland - K枚nigsh眉tte/Laurah眉tte

Napisano 20 lutego 2011 - 02:27

Moja zona mia艂a taki sam objaw.Dok艂adnie taki sam. Narzedzie dyskowe pokazywa艂o b艂edy. Okaza艂o sie, ze ponowne zak艂adanie partycji, formatowanie i instalacje systemu OS X po pewnym czasie i tak sprowadza艂y sie do tego samego. Skonczy艂o sie na tym, ze w艂aczy艂em kiedys naprawianie dysku i po kilku godzinach zniechecenia odpusci艂em sobie. Lapek to MacBook Pro C2D 2.26/250/2GB/9400M. Wmieni艂em jej dysk i od tego czasu wszystko pieknie i 艂adnie smiga. Dysk wymieniony to Seagate 7200rpm /250GB. Zaznacze, ze stary dysk widziany przez OS X jako uszkodzony (160GB) przekaza艂em koledze, pod Windowsem 7 oczywiscie wczesniej formatujac go do NTFS nigdy nie wykaza艂 sie jakimis b艂edami. Od czasu wymiany jest juz jakies 4 miesiace, MBP C2D dzia艂a bez problemu, dysk u kumpla /ta 160/ pod kontrola Win 7 dzia艂a poprawnie jako zewnetrzny dysk przenosny USB 2.0. Proponuje zakupic porzadny dysk i wymienic go we w艂asnym zakresie jesli sytuacja sie powt贸rzy. Co do restartu nie odpowiem, nie podejmowa艂em sie tego znudzon cialgla walka o dysk, ktory i tak mailem w planach zmienic zonie na pojemniejszy.

#4 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 lutego 2011 - 02:51

Je偶eli to nowy dysk po wymianie, to w czym problem? Serwis, wymiana gwarancyjna i pozamiatane. Nowy dysk te偶 ma prawo si臋 zepsu膰. @ ArrasB -> w iMacu wymiana dysku jest do艣膰 trudna i cho膰 sam jestem elektronikiem czynnym zawodowo, to wola艂em odda膰 go serwisantowi i dop艂aci膰 kilka z艂otych za wymian臋 ni偶 odkr臋ca膰 te wszystkie 艣rubki, roz艂膮cza膰 matryc臋 itp. W domowych warunkach, dla nowicjusza to mo偶e by膰 ponad godzina trudnej pracy.

#5 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 20 lutego 2011 - 03:15

No tak, mo偶e i wymiana dysku co艣 da, zobaczymy jednak dziwi mnie bardzo, 偶e gdy uruchamiam ponownie maca z instalatora to system si臋 uruchamia, to chyba dosy膰 dziwne, 偶e wtedy wszystko dzia艂a a tak to nie, hm? :/

#6 ar3kb

ar3kb
  • 4聽635 post贸w
  • Sk膮dSchlesierland - K枚nigsh眉tte/Laurah眉tte

Napisano 20 lutego 2011 - 11:27

renqien sam wymiania艂em w kazdym iMaczku dyski. od 17" po 20" i 21.5" oraz 27". Ale fakt, jest co robic, z wyciaganiem matrycy, odpinaniem kabeleczk贸w by ja odchylic...pracy full, ale jakie zadowolenie :) Instalator uruchamia sie z p艂yty, wiec sam dysk w swojej czynnosci jako takiej zbyt wiele nie wnosi. Narzedzie dyskowe natomiast wykazuje b艂edy dysku wiec cos jest z dyskiem.

#7 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 20 lutego 2011 - 14:33

Ale chodzi mi zupe艂nie o co innego, mianowicie... Gdy pr贸buje odpali膰 imaca to nic nie rusza ale gdy pr贸buje go odpali膰 z p艂yty uruchamia si臋 instalator a nast臋pnie gdy biore uruchom ponownie komputer z dysku to ju偶 odpala si臋聽normalnie os-x Narz臋dzie dyskowe wykazywa艂o b艂臋dy ale gdy niby si臋 ju偶 naprawi艂o b艂臋dy nie wyskakuj膮 z tym, 偶e w dalszym ci膮gu bez p艂yty nie jestem wstanie odpali膰 osxa.

#8 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 lutego 2011 - 14:38

A nie pojawia si臋 przypadkiem pasek post臋pu?

#9 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 20 lutego 2011 - 14:49

Nie do ko艅ca rozumiem pytanie... Chodzi Ci czy pojawia si臋 pasek post臋pu gdy uruchamiam imaca jeszcze bez p艂yty? Hmm raczej si臋 nie pojawia chocia偶 zdarzy艂a si臋 dziwna sytuacja, 偶e jakby pojawi艂 si臋 pasek post臋pu ale gdy oderwa艂em na chwile wzrok i spojrza艂em zn贸w na maca pasek znikn膮艂 a "k贸艂eczko" kr臋ci艂o si臋 dalej.

#10 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 20 lutego 2011 - 19:55

Chodzi mi o pasek post臋pu podczas d艂ugiego 艂adowania z dysku. Generalnie dwie mo偶liwo艣ci przychodz膮 mi do g艂owy. Po pierwsze 艂adowanie EFI czy jako艣 tak. Pojawia si臋 wtedy (mi臋dzy innymi wtedy) pasek 艂adowania podczas szarego ekranu i kr臋c膮cego si臋 k贸艂ka. Po drugie wyszukiwanie dysku startowego, te偶 chwilk臋 to trwa, je艣li w ustawieniach nie jest wskazany dysk startowy (wtedy nie ma paska post臋pu). No i z tych dw贸ch jeszcze trzecia ;) 艁adowanie trybu awaryjnego (te偶 bez paska post臋pu) je偶eli system nie znajduje jaki艣 plik贸w systemowych lub s膮 one uszkodzone. Zwykle wtedy pojawia si臋 folder z uszkodzonymi plikami na dysku o nazwie Demaged files lub Recovered files. Je艣li robi艂e艣 napraw臋 dysku narz臋dziami dyskowymi, sprawd藕 czy masz takie co艣 na dysku gdzie艣 w g艂贸贸wnym katalogu. Nie pami臋tam dok艂adnie, gdzie to si臋 pojawia艂o, spotlight powinien znale藕膰. Niestety, podczas awarii dysku w OS X pojawiaj膮 si臋 takie cuda, 偶e a偶 mi si臋 wierzy膰 nie chcia艂o. System 艂adowa艂 EFI MacBooka zamiast iMaca (serwisant wierzy膰 nie chcia艂, twierdzi艂, 偶e mam p艂yty dedykowane do innego komputera, ale jak przynios艂em swoje p艂yty do sprawdzenia to okaza艂o si臋, 偶e wszystko jest OK), w zak艂adce "ten mac" jak w贸艂 sta艂 macbook pro, partycja systemowa pojawia艂a si臋 i gin臋艂a sama z siebie. Restart i jest, zwiecha i nie ma, potem zn贸w jest. Pojawiaj膮cy si臋 monit o has艂o u偶ytkownika, has艂o nieprawid艂owe, restart i wszystko OK. Dziwne kwiatki. Dlatego proponuj臋 nie kombinowa膰, pojecha膰 do serwisu, kt贸ry wymienia艂 dysk i niech walcz膮. Szkoda twojego czasu i nerw贸w, w ko艅cu masz gwarancj臋.

#11 Go艣膰_owca666_*

Go艣膰_owca666_*

Napisano 21 lutego 2011 - 11:17

^^^ "Pasek post臋pu" podczas 艂adowania EFI??? Co艣 Ci si臋聽pomyli艂o i to mocno. Ten pasek mo偶na zobaczy膰 tylko 2 sytuacjach: po pierwszym uruchomieniu po instalacji Firmware Uptade oraz podczas automatycznego sprawdzania i naprawy dysku przez fsck (je艣l zostan膮 wykryte b艂臋dy). EFI 艂aduje si臋 bez 偶adnych "wizualnych efekt贸w", mo偶e poza szarym ekranem. System "nie 艂aduje EFI" poniewa偶 to si臋 dzieje z poziomu hardware (z chipa wlutowanego w p艂yt臋 g艂.). Inaczej mia艂by艣 czarny ekran je艣li np nie masz dysku w kompie.

#12 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 lutego 2011 - 12:00

^^^ "Pasek post臋pu" podczas 艂adowania EFI??? Co艣 Ci si臋聽pomyli艂o i to mocno.
Ten pasek mo偶na zobaczy膰 tylko 2 sytuacjach: po pierwszym uruchomieniu po instalacji Firmware Uptade

O to mi chodzi艂o, mo偶e 藕le nazwa艂em, dlatego napisa艂em:

(...) 艂adowanie EFI czy jako艣 tak(...)

W艂a艣nie u mnie by艂 objaw paska post臋pu, bo co艣 si臋 dzia艂o z EFI i 艂adowane by艂o to od MacBooka zamiast iMaca. Dlatego by艂 pasek post臋pu jak przy instalacji Firmware Update. Nie wa偶ne.

#13 528eae9968

528eae9968
  • 7聽222 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 21 lutego 2011 - 13:32

Ja bym kombinowa艂 Najpierw restet reset PRAM i NVRAM potem format i sprawdzanie dysku z p艂yty instalacyjnej Windowsa potem format i sprawdzanie dysku z p艂yty Mac OS X 10.6 tylko "Retail" mo偶e zmieni艂 bym baterie na p艂ycie g艂贸wnej ponownie zainstalowa艂 Mac OS X i Windows przez BootCampa Kombinuj ;) A jak nic nie pomo偶e to wstaw inny dysk jak masz z czego wyci膮gn膮膰 偶eby tylko sprawdzi膰 czy nie ma podobnych objaw贸w. Tak kupisz nowy i mo偶esz mie膰 to samo...

#14 Go艣膰_owca666_*

Go艣膰_owca666_*

Napisano 21 lutego 2011 - 13:48

W艂a艣nie u mnie by艂 objaw paska post臋pu, bo co艣 si臋 dzia艂o z EFI i 艂adowane by艂o to od MacBooka zamiast iMaca. Dlatego by艂 pasek post臋pu jak przy instalacji Firmware Update. Nie wa偶ne.


Taa, wa偶ne, 偶e dzwoni, nie wa偶ne w kt贸rym kosciele... :lol:

OMG... To偶 Ci t艂umacz臋, 偶e nie ma takiej opcji. To by艂 pasek od fsck bo porypa艂y Ci si臋 pliki systemowe na HDD. EFI od MacBooka nie mog艂o by膰 艂adowane bo go fizycznie nie mo偶na posiada膰 na iMaku. EFI jest zapisane na ko艣ci flash EEPROM wlutowanej w p艂yt臋, nie na dysku. Za identyfikacj臋聽hardware w ASP odpowiada kilka plik贸w systemowych, kt贸re Ci si臋聽posypa艂y. Dlatego na Hackintoshu mo偶esz sobie ustawi膰聽tak, aby pokazywa艂o Ci dowolny model Maka, procesor itp. To kwestai edycji pewnych plik贸w. Nie ma to nic do rzeczy z EFI. Ot, ca艂a tajemnica.

呕eby nie ci膮gn膮膰 OT, kolega empirewar i tak musi uda膰聽si臋 z reklamacj膮 do magik贸w, kt贸rzy wymieniali mu dysk. I nie ma co kombinowa膰 tak jak rybak-17 napisa艂, bo po co艣 si臋聽w ko艅cu ma gwarancj臋聽na us艂ug臋 oraz zamontowan膮 cz臋艣膰 ;)

#15 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 21 lutego 2011 - 16:12

Nie no serwisant mi powiedzia艂, 偶e system by艂 zainstalowany od pocz膮tku a ja z pierwszym uruchomieniem po naprawie nie mog艂em go uruchomi膰 tylko instalowa艂em od nowa system, wi臋c od "naprawy" by艂o ju偶 co艣 nie tak... Je艣li teraz oddam imaca to powiedzia艂 mi 偶e 300 z艂 je艣li to drobna usterka a je艣li co艣 powa偶nego np p艂yta g艂贸wna to mo偶e by膰 ponad 500 z艂... Dajcie spok贸j!! Oddam to do innego serwisu, jaki polecacie?

#16 528eae9968

528eae9968
  • 7聽222 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 21 lutego 2011 - 16:34

Nie no serwisant mi powiedzia艂, 偶e system by艂 zainstalowany od pocz膮tku a ja z pierwszym uruchomieniem po naprawie nie mog艂em go uruchomi膰 tylko instalowa艂em od nowa system, wi臋c od "naprawy" by艂o ju偶 co艣 nie tak...


jako艣 nie mog臋 tego zrozumie膰

Najpierw sam pokombinuj albo reklamuj, niech nie robi膮 z ciebie idioty/barana! Zap艂aci艂e艣 to ma dzia艂a膰 a jak nie to niech zabieraj膮 ten dysk i daj膮 stary. Napisz im to na oficjalnym pi艣mie odwo艂uj膮c si臋 do przepis贸w jak nie mo偶na si臋 telefonicznie dogada膰.

PS:

Chyba masz czyi艣 awatar :P

#17 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 lutego 2011 - 16:53

Nie no serwisant mi powiedzia艂, 偶e system by艂 zainstalowany od pocz膮tku a ja z pierwszym uruchomieniem po naprawie nie mog艂em go uruchomi膰 tylko instalowa艂em od nowa system, wi臋c od "naprawy" by艂o ju偶 co艣 nie tak... Je艣li teraz oddam imaca to powiedzia艂 mi 偶e 300 z艂 je艣li to drobna usterka a je艣li co艣 powa偶nego np p艂yta g艂贸wna to mo偶e by膰 ponad 500 z艂... Dajcie spok贸j!! Oddam to do innego serwisu, jaki polecacie?

Odda艂e艣 do serwisu, tak?
Odebra艂e艣 i nie dzia艂a, tak?
Masz gwarancj臋 na nowy dysk, tak?
Stary dysk dosta艂e艣 z powrotem, tak?

Czyli je艣li oka偶e si臋, 偶e nowy dysk jest padni臋ty to nale偶y ci si臋 wymiana na inny za darmo, w ramach gwarancji. Je艣li natomiast nie b臋dzie to wina dysku, tylko uszkodzenia p艂yty g艂贸wnej, to wina serwisanta 偶e nie zdiagnozowa艂 prawid艂owo usterki i nie sprawdzi艂 po naprawie czy wszystko w porz膮dku.

Ja odbieraj膮c sw贸j komputer z serwisu zasta艂em go w艂膮czony, sprawdzony i serwisant poprosi艂 偶ebym jeszcze si臋 sam pobawi艂 i posprawdza艂 czy wszystko gra. Wiem r贸wnie偶, 偶e przed wymian膮 dysku serwis dok艂adnie sprawdzi艂 czy to nie inna usterka, 偶ebym nie musia艂 potem wraca膰 i reklamowa膰. Tak powinno to wygl膮da膰 i dlatego w艂a艣nie wiem, kto dalej b臋dzie serwisowa艂 moje komputery. Nie mam wystarczaj膮cej wiedzy do robienia tego samemu, a nie mam r贸wnie偶 czasu na wo偶enie komputera w t膮 i tamt膮 stron臋.

#18 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 21 lutego 2011 - 16:54

Szlag mnie trafi nied艂ugo... Nie wiem co zrobi膰 =/ do Iclinic nie chce ju偶 wraca膰. Jesli w innym serwisie stwierdz膮, 偶e to dysk - powiem w Iclinic, 偶e chce zwrotu pieni臋dzy i ode艣l臋 im ten co wymienili z powrotem. W ka偶dym razie pom贸偶cie odnale藕膰 jaki艣 normalny serwis w Warszawie, kt贸ry zrobi mi to w miar臋聽szybko i sprawnie. Pozdrawiam !!

#19 528eae9968

528eae9968
  • 7聽222 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 21 lutego 2011 - 16:58

Szlag mnie trafi nied艂ugo... Nie wiem co zrobi膰 =/ do Iclinic nie chce ju偶 wraca膰. Jesli w innym serwisie stwierdz膮, 偶e to dysk - powiem w Iclinic, 偶e chce zwrotu pieni臋dzy i ode艣l臋 im ten co wymienili z powrotem. W ka偶dym razie pom贸偶cie odnale藕膰 jaki艣 normalny serwis w Warszawie, kt贸ry zrobi mi to w miar臋聽szybko i sprawnie. Pozdrawiam !!


Tak si臋 nie robi i je偶eli tak zrobisz to maj膮 prawo nie zwraca膰 ci pieni臋dzy i powiedzie膰 偶e dysk sam uszkodzi艂e艣 albo drugi serwis.

#20 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 lutego 2011 - 17:06

Szlag mnie trafi nied艂ugo... Nie wiem co zrobi膰 =/ do Iclinic nie chce ju偶 wraca膰. Jesli w innym serwisie stwierdz膮, 偶e to dysk - powiem w Iclinic, 偶e chce zwrotu pieni臋dzy i ode艣l臋 im ten co wymienili z powrotem. W ka偶dym razie pom贸偶cie odnale藕膰 jaki艣 normalny serwis w Warszawie, kt贸ry zrobi mi to w miar臋聽szybko i sprawnie. Pozdrawiam !!


Ja odda艂em do Cezkomu. Serwis jest na Ate艅skiej, tel. 22 6162886. Jestem zadowolony i mog臋 poleci膰. Szybko, sprawnie i z poczuciem humoru. Co do ceny, nie wypowiadam si臋. Wysz艂o tyle, ile zaproponowa艂 iClinic, ale cena nie mia艂a dla mnie znaczenia. Chodzi艂o o czas i fachowo艣膰. Dosta艂em komputer sprawny, z odtworzonym systemem z kopii zapasowej, praktycznie tak jakby nigdy nic si臋 nie sta艂o, tylko dysk du偶y (dla mnie nawet za du偶y ;).

Co do iClinic, nie mog臋 oceni膰. Mia艂em w艂a艣nie tam odda膰, ale wymiana maili zako艅czy艂a si臋 w ko艅cu brakiem odpowiedzi z ich strony, wi臋c uzna艂em 偶e s膮 zawaleni robot膮 i nie b臋d臋 im zawraca艂 g艂owy. Odezwali si臋 potem, po 20-tu dniach, ale ja ju偶 mia艂em wszystko naprawione.

---------- Wpis dodano o 17:06 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:03 ----------

Tak si臋 nie robi i je偶eli tak zrobisz to maj膮 prawo nie zwraca膰 ci pieni臋dzy i powiedzie膰 偶e dysk sam uszkodzi艂e艣 albo drugi serwis.


Dok艂adnie, najpierw walcz z iClinic. Z reszt膮 my艣l臋 偶e sami z w艂asnej woli zrobi膮 wszystko za free, bo to nie jest z艂a firma. Sporo ludzi u nich serwisuje i s膮 zadowoleni. Po prostu trafi艂e艣 na wadliwy egzemplarz, to si臋 zdarza.

#21 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 post贸w
  • Sk膮dJelenia G贸ra

Napisano 21 lutego 2011 - 19:40

nie wiem czemu sie nastawiasz na walke. Przeciez iClinic nie produkuje dyskow, nic tu nie zawinil - jak sie do nich zglosisz, to Ci przeciez wymienia i juz.

#22 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 21 lutego 2011 - 21:48

Ju偶 mi wymienili dysk i nadal jest tak jak by艂o, a gdy zadzwoni艂em do nich to powiedzia艂 mi Pan, 偶e dysk jest dobry i jak znajd膮 inna usterk臋 to jeszcze b臋d臋 musia艂 p艂aci膰. Kurde... zap艂aci艂em ponad 500 z艂 za napraw臋, nie mam obowi膮zku zna膰 si臋 na komputerach, powiedzieli mi, 偶e to dysk, wymienili - wszystko ok... tylko nie dzia艂a nadal tak jak powinno. Spokojnie ja nie mam zamiaru walczy膰 z nikim, po prostu nie mam zamiaru te偶 p艂aci膰 kolejnych 5 st贸w, bo oni nie zdiagnozowali prawid艂owo usterki. Zobaczymy jak si臋 potoczy sytuacja.

#23 528eae9968

528eae9968
  • 7聽222 post贸w
  • P艂e膰:

Napisano 21 lutego 2011 - 22:01

To Powiedz 偶e chcesz odda膰 im dysk skoro wymiana nie rozwi膮za艂a problemu i niech zwr贸c膮 ci pieni膮dze i wstawi膮 stary. Zaplaciles 500zl za wymian臋 dysku czy napraw臋 usterki?

#24 renqien

renqien

    Koniec...


  • 20聽740 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 21 lutego 2011 - 22:10

Ju偶 mi wymienili dysk i nadal jest tak jak by艂o, a gdy zadzwoni艂em do nich to powiedzia艂 mi Pan, 偶e dysk jest dobry i jak znajd膮 inna usterk臋 to jeszcze b臋d臋 musia艂 p艂aci膰. Kurde... zap艂aci艂em ponad 500 z艂 za napraw臋, nie mam obowi膮zku zna膰 si臋 na komputerach, powiedzieli mi, 偶e to dysk, wymienili - wszystko ok... tylko nie dzia艂a nadal tak jak powinno. Spokojnie ja nie mam zamiaru walczy膰 z nikim, po prostu nie mam zamiaru te偶 p艂aci膰 kolejnych 5 st贸w, bo oni nie zdiagnozowali prawid艂owo usterki. Zobaczymy jak si臋 potoczy sytuacja.

Spokojnie, pojed藕 i zobacz co si臋 oka偶e. My艣l臋, 偶e wszystko dobrze si臋 zako艅czy, wymieni膮 dysk i po problemie.

Dlatego w艂a艣nie wybra艂em serwis, kt贸ry najpierw diagnozuje usterk臋 i potem, niejako na w艂asn膮 odpowiedzialno艣膰, usuwa j膮. Je艣li naprawa nie zadzia艂a, w贸wczas mam prawo za偶yczy膰 sobie oddania sprz臋tu nienaprawionego i nic nie p艂ac臋. Tak ustali艂em z serwisantem, w zasadzie to on tak ustali艂, i mia艂em spokojn膮 dy艅k臋 偶e jak co艣 to nie dostan臋 po kieszeni. Przy moich objawach by艂o przypuszczenie, 偶e mog艂a polecie膰 p艂yta g艂贸wna i wiedzia艂em 偶e wtedy nie zdecyduj臋 si臋 na napraw臋.

#25 empirewar

empirewar
  • 188 post贸w

Napisano 21 lutego 2011 - 23:55

Nie no Panowie to jaka艣 komedia. Zap艂aci艂em za napraw臋 a go艣膰 z iclinic pisze mi, 偶e je艣li s膮dz臋, 偶e oni zrobi膮 co艣 teraz za darmo to, 偶e si臋 myl臋 z racji, 偶e chcia艂em "szybko" :) No damn... Owszem chcia艂em szybko jak chyba ka偶dy :D ale nie mia艂o to si臋 przek艂ada膰 na jako艣 us艂ugi... "Moglismy wykorzystac w pelni czas ktory sobie pozostawiamy na diagnostyke zgodnie z naszym Regulaminem - jednak chcielismy panu pojsc na reke i szybko wykonac usluge." czy nie s膮dzicie, 偶e to troch臋 bezczelne? :/... Gdzie mog臋 zg艂osi膰 tak膮 pr贸b臋 naci膮gania mnie na dodatkowe koszty?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych