Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeniesienie muzyki z biblioteki iTunes na inny komputer lub dysk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 RingoJelcz

RingoJelcz
  • 30 postów

Napisano 12 marca 2008 - 19:21

Bede robił reinstalację systemu i został mi problem z iTunes, które pliki mam sobie skopiować, żeby zachować całą bibliotekę i nie tworzyć listy utworów od nowa jak postawię nowy system. Po instalacji systemu, wgram iTunes i podmienię pliki, tylko które i czy jest to w ogóle możliwe?
Mam XP i bede miał XP.


Zmieniłem temat wątku na odpowiadający zawartości, plmax.
EDIT: Tematy pokrewne:
Kopia zapasowa aplikacji (z biblioteki) kupionych w iTunes Store na inny komputer lub dysk
Jak przenieść bibliotekę iTunes na inny komputer? Przeniesienie biblioteki iTunes PC MAC
Nowy komputer i iTunes & ponowna instalacja windowsa & stracona synchronizacja z iTunes
Eksport ustawień programu iTunes

Bardzo dobrze jest to opisane w Pomocy iTunes:
iTunes: How to move your music to a new computer
How to Transfer an Entire iTunes Library to Another Computer | eHow.com

eualex

#2 pumbishon

pumbishon
  • 172 postów

Napisano 12 marca 2008 - 19:30

W iTunes: Plik-> Eksportuj biblioteke muzyczną Bedzie sie pytał gdzie zapisać. Domyślnie bedzie to Moja Muzyka

#3 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 12 marca 2008 - 19:46

Skopiujesz pliki i foldery biblioteki, podmienisz z tymi nowo utworzonymi i jazda ;P

#4 RingoJelcz

RingoJelcz
  • 30 postów

Napisano 12 marca 2008 - 19:59

Dzięki!

#5 M4G33k

M4G33k
  • 268 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 marca 2008 - 01:18

dla mnie najwygodniej wybrac opcje "Archiwizuj na plyte", wszystko pakuje na dvdki, a inny itunes od razu je rozpoznaje i wszystko gra ;) zrobilem tak jak przenosilem itunes z pc na maca

#6 RingoJelcz

RingoJelcz
  • 30 postów

Napisano 13 marca 2008 - 08:31

dla mnie najwygodniej wybrac opcje "Archiwizuj na plyte", wszystko pakuje na dvdki, a inny itunes od razu je rozpoznaje i wszystko gra ;) zrobilem tak jak przenosilem itunes z pc na maca


Zrobię dwoma sposobami, dla pewności. Za dużo czaso ostatnio straciłem, żeby pododawać utwory, okładki, opisać to wszystko itd.

A co do XP, ja nie narzekam, wiem gdzie co jest, dla moich potrzeb wystarczający, a gdybym miał się teraz uczyć maka czy linuxa... to jakbym się uczył czytać od nowa.

#7 Radam

Radam
  • 35 postów

Napisano 13 marca 2008 - 13:03

Ja skopiowałem bibliotekę iTunes na zewnętrzny dysk twardy, a następnie wkleiłem ją w miejsce pustej biblioteki iTunes zainstalowanego na nowym komputerze. W ten sposób bezboleśnie przeniosłem muzykę (ponad 50 GB) z PC na iMaca.

#8 RingoJelcz

RingoJelcz
  • 30 postów

Napisano 13 marca 2008 - 16:26

Ja skopiowałem bibliotekę iTunes na zewnętrzny dysk twardy, a następnie wkleiłem ją w miejsce pustej biblioteki iTunes zainstalowanego na nowym komputerze. W ten sposób bezboleśnie przeniosłem muzykę (ponad 50 GB) z PC na iMaca.


A możesz trochę jaśniej opisać jak to zrobić, bo ja bede używał na tym samym kompie tylko na innym dysku, ten z obecnym iTunes formatuję. Więc zapisał bym muzykę i bibliotekę na jednym z dysków w kompie.
Teraz mam dwa iTunes, na tym stary dysku z biblioteką i na nowym - goły.
Jak zrobiłem eksportowanie pliku to ten nowy iTunes nie wie o co chodzi. Jak mu włączam import i odnajduję ten stary iTunes, też nie wie o co chodzi i nic nie znajduje.

#9 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 marca 2008 - 18:53

Przenosisz dane na dysk (ja mam iTunes, tam iT Music i iTunes Music Library, głównie podmiana tamtego drugiego pliku jest ważna. No i są jeszcze okładki albumowe), tworzysz nową bibliotekę w iTunes'ie i później podmieniasz wszystkie pliki. Mi się kiedyś iTunes wysypał i w ten sposób musiałem sobie radzić. I działa do dzisiaj ;)

#10 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 13 marca 2008 - 21:04

Taaa... a pomyśl że są tacy co mają 500 GB mp3jek ... ech...

#11 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 marca 2008 - 21:31

Taaa... a pomyśl że są tacy co mają 500 GB mp3jek ... ech...


no tak, wygodniej jest nagrać wszystko na DVD a nie przenieść*żywcem na drugi komputer. Kopiujesz zawartość pliku iTunes Music na dysk, na nowym komputerze tworzysz nową bibliotekę, wyłączasz iTunes, podmieniasz wszystkie pliki i voila. Ps. Jak zgrywasz w bezstratnym to to 500gb ucieka szybciutko ;P

#12 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 14 marca 2008 - 08:51

500 GB to ponad 100 płyt DVD!! Jedna nagrywa się ok 10-15 minut min. to bym potrzebował bagatelka jakieś ... 25 godzin. Super :)

#13 Radam

Radam
  • 35 postów

Napisano 14 marca 2008 - 13:57

RingoJelcz: daj sobie spokój z eksportem i importem. Także zgrywanie na płytki dvd jest uciążliwe i czasochłonne (przy dużej liczbie piosenek). Poza tym nie gwarantuje sukcesu. Kiedyś zrobiłem backup całej biblioteki iTunes, ale przy próbie jej odtworzenia w nowym komputerze okazało się, że któraś z płytek jest wadliwa lub wadliwie nagrana - w każdym razie iTunes jej nie odczytał - i wszystko się posypało. Moim zdaniem najlepszą metodą jest kopiowanie i wklejanie katalogu z całą biblioteką przez zewnętrzny dysk twardy (w przypadku przenoszenia danych z komputera na komputer) lub - jeżeli masz dwa dyski w tym samym komputerze - z dysku na dysk. Swoją drogą bibliotekę możesz trzymać na innym dysku niż ten, na którym masz zainstalowany iTunes. Ważne tylko, abyś w ustawieniach iTunes podał prawidłową ścieżkę dostępu do biblioteki. Tak właśnie do niedawna miałem - iTunes na dysku C w komputerze, iTunes Library na dysku zewnętrznym F. Oczywiście dysk ten - gdy chce się słuchać muzyki - musi być włączony.

#14 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 marca 2008 - 18:56

ple ple ple.

Przecież przez dwa posty o tym mówię?

---- Dodano 14-03-2008 o godzinie 18:58 ----

500 GB to ponad 100 płyt DVD!!
Jedna nagrywa się ok 10-15 minut min. to bym potrzebował bagatelka jakieś ... 25 godzin.

Super :)


Kopiujesz zawartość pliku iTunes Music na dysk, na nowym komputerze tworzysz nową bibliotekę, wyłączasz iTunes, podmieniasz wszystkie pliki i voila.


Hmm, gdzie ty tu o DVD wyczytałeś?

#15 Taizo

Taizo
  • 156 postów
  • SkądKatowice, Silesia

Napisano 27 grudnia 2008 - 15:57

Przeniesienie muzyki z biblioteki iTunes na inny komputer lub dysk Witam, niedawno zakupiłem MacBook'a. Wcześniej używałem Windowsa, na którym miałem zainstalowanego iTunes'a. eraz dokonałem przeprowadzki, ale chciałbym abt moja biblioteka nie ulegała zmianie. Dokładnie chodzi mi o to aby utwory nie raciły ilości odtworzeń, np. żeby nadal znajdowały się na liście "25 najczęściej odtwarzanych" z tą sama ilością odtworzeń jak na starym windowsowym iTunes'ie. Nie chcę zaczynać od zera, proszę o pomoc. Da się coś zrobić? Dzięki i pozdrawiam!

#16 sylweczek

sylweczek
  • 431 postów

Napisano 27 grudnia 2008 - 18:09

Użyj opcji archiwizacji na dyski DVD (przy okazji wykonasz sobie backup) a potem wsadź te dyski do Maca. Inna metoda, bardziej skomplikowana tutaj (rozwiązuje kwestie różnic w ścieżkach, nie wymaga zgrywania na płyty)

#17 Taizo

Taizo
  • 156 postów
  • SkądKatowice, Silesia

Napisano 28 grudnia 2008 - 12:04

Użyj opcji archiwizacji na dyski DVD (przy okazji wykonasz sobie backup) a potem wsadź te dyski do Maca. Inna metoda, bardziej skomplikowana tutaj (rozwiązuje kwestie różnic w ścieżkach, nie wymaga zgrywania na płyty)


Wielkie dzięki, skorzystam z opcji DVD. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość.
Podziękowania!
~S.

#18 Rowley

Rowley
  • 1 postów

Napisano 03 września 2009 - 12:57

Właśnie zarchiwizowałem całą muzykę na DVD (5 płytek, dam radę). Jednak już otwierając 1szy dysk w eksploratorze widzę chore skatalogowanie utworów. Na 99% taki sam syf będę mieć na dysku. Dodajmy że sam całą muzykę ułożyłem w 1 folderze, do tego doszło tagowanie i umiejscowienie wg. schematu Muzyka/Nazwa_wykonawcy/Nazwa_wykonawcy - Album więc trochę czasu musiałem poświęcić. W dodatku kopiowanie plików do biblioteki iTunes trwa dłużej niż nagrywanie jej na płytki. Chyba zainwestuję w zewnętrzny HDD albo kolejne 5 płytek i dodam muzykę ponownie. A to wszystko dlatego że uwierzyłem w opcję archiwizacji muzyki na płytach i chciałem tym samym zaoszczędzić czas (uniknąć ponownej synchronizacji biblioteki z ipodem). Gdyby nie iPod nie instalowałbym w ogóle iTunes na komputerze. Szczerze odradzam używanie oprogramowania Apple do iPodów, to nie jest warte zachodu. Nadmierna automatyzacja mająca na celu zaoszczędzić mój czas jest iście szatańskim pomysłem. Nie wiem po co ograniczać użytkowników w ten sposób.

#19 adammo

adammo
  • 109 postów

Napisano 04 września 2009 - 17:18

500 GB mp3 ?? Albo to jest zbieractwo dla zbieractwa albo lubisz techno^^Kiedy ty tego przesłuchaaaaaasz?? chyba że słuchasz też podczas snu to zrozumiem;]

#20 akacha

akacha
  • 21 postów

Napisano 03 stycznia 2010 - 14:27

Udało się za pomocą archiwizacji na DVD. Zajęło mi 2 płyty, wielkie dzięki :), cieszę się jak dziecko :)

#21 Krukct

Krukct
  • 936 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 19:07

U Was też plik biblioteki iTunes (po eksporcie jak w drugim poście) zajmuje ok. 1,5 MB (dla ~4 GB muzyki na iPhonie)? To normalne, niczego nie stracę po formacie i przywróceniu tej biblioteki? Dodam, że archiwizacja na płyty odpada głównie ze względu na to, że mam dysk zewnętrzny, więc nie ma sensu marnować płyt. Pozdrawiam

#22 poznan

poznan
  • 35 postów

Napisano 11 lutego 2010 - 19:28

A jeśli chciałbym całą bibloteke przenieść na nowego Maca z XP a mam 2000 utworów i chce mieć całe otagowanie chodzi o odtworzenie i listy utworów)

---- Dodano 11-02-2010 o godzinie 22:07 ----
Z windows XP na Maca i chodzi mi o odtworzenie/ilosci odtworzeń danego utworu i playlisty wszystkie

#23 Krukct

Krukct
  • 936 postów

Napisano 12 lutego 2010 - 22:25

Mój problem został rozwiązany, skopiowałem wszystkie pliki z folderu "iTunes" z Moich Dokumentów, przywróciłem je po formacie, wszystko cacy, ale przy próbie odtworzenia w iTunes jakiejś piosenki wyskakuje mi błąd, że nie znaleziono tego utworu i muszę ręcznie wskazywać ścieżkę do każdego z ponad 800 utworów... :| Po formacie literka partycji musiała się zmienić bo kopiowałem całą zawartość dysku z muzyką bez żadnych zmian, a sam dysk nazywa się tak samo. Pozdrawiam

#24 Lodilirian

Lodilirian
  • 50 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 marca 2010 - 12:50

Witam, mam pytanko. Iphona i iTunes robi za każdym podłączeniem archiwizacje. Dzisiaj muszę wgrać nowy system co za tym idzie, format partycji i zainstalowanie nowego iTunes'a. Jak mogę zgrać archiwum iPhona? Czy jest jakiś sposób aby wszystkie ustawienia iTunes'a na raz zgrać? Pozdrawiam

#25 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 01 marca 2010 - 13:01

ja czytam że macie tego typu problemy z kompem i jeszcze musicie robić format żeby je rozwiązać to jest to dla mnie zagadka? Co wy robicie z tym systemem kiedy musicie robić format? to nie jest windows? formatów się nie robi, zrób sobie archive&install dodam że nie formatowałem swojego kompa od nowości a tu już mija 4 lata i wszystko działa bez najmniejszego problemu tak samo szybko jak przy pierwszym uruchomieniu siedzę na SnowLeo a wcześniej miałem tigera i następnie LEoparda, robiłem tylko update nie było czystej instalacji pozdrowienia i formatujcie dalej:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych