Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka GB więcej na HDD/SSD


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ulic

ulic
  • 41 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2011 - 22:14

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem małego SSD, nakłoniło mnie to do zrobienia porządku na dysku. Rzadko ruszam bibliotekę iPhoto, ale właśnie zrobiłem backup i postanowiłem się pobawić. W swoich bibliotekach znalazłem katalog "iPod Photo Cache" (do biblioteki można wejść, klikając prawym klawiszem i wybierając opcję "pokaż zawartość pakietu", iPhoto musi być wyłączone). W jednej bibliotece ten katalog miał 1,9 GB, w drugiej 1,55 GB. W sumie uzyskałem prawie 4 GB, co przy dysku SSD 40 GB daje 10 procent wolnej przestrzeni. Wiem, że to temat nie Hardware... ale jakiś związek się znajdzie. Miłego!

#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 12 lutego 2011 - 22:51

Do robienia porządków na dysku od dawna jest wiele narzędzi np.: WhatSizeMac, trochę starszy Disk Inventory X. Dzięki nim zobaczysz o wiele więcej zbędnych giga i megabajtów :).

#3 ulic

ulic
  • 41 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2011 - 23:50

Tak, jeszcze DaisyDisk, ale nie pokazują tego co jest zbędne w iPhoto Library. Ciekawe co jeszcze można stamtąd wywalić?

#4 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 lutego 2011 - 20:41

Jeszcze CleanMyMac

Tak, jeszcze DaisyDisk, ale nie pokazują tego co jest zbędne w iPhoto Library. Ciekawe co jeszcze można stamtąd wywalić?

Mogę się mylić, ale oryginalne zdjęcia, po edycji zdjęcia iPhoto zapisuje je jako kopię.

#5 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 20:49

W czym to niby ten software który wymieniliście ma pomóc w porządkach? Przecież każdy wie co ma i gdzie, wystarczy po prostu zrobić porządek, dlatego nie bardzo rozumiem co jakiś soft ma do tego.

#6 ulic

ulic
  • 41 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2011 - 20:58

W czym to niby ten software który wymieniliście ma pomóc w porządkach? Przecież każdy wie co ma i gdzie, wystarczy po prostu zrobić porządek, dlatego nie bardzo rozumiem co jakiś soft ma do tego.


Ja znalazłem jakieś stare projekty filmów po 4 gb, instalki. Szczerze mówiąc po 3 latach używania komputera, zdarzyło mi się właśnie zapomnieć, że coś kiedyś pobrałem/zapisałem i wtedy te wymienione programy pomagają.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych