Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Symulacja układów elektronicznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 12 lutego 2011 - 16:28

Poszukuje oprogramowania do symulacji układów elektronicznych, układów cyfrowych i podobnych. Nie znalazłem nic konkretnego, ani za wiele dyskusji na ten temat. Poszukuje programu, w którym można w oknie składać układ z poszczególnych elementów i go badać. Program w stylu Electronics Workbench, Multisim, Spice. Jedyne co znalazłem to MacSpice, ale nie ma w tym opcji układania elementów, tylko trzeba tworzyć pliki z elementami i połączeniami itd. Zna ktoś coś takiego ?

#2 7tomek

7tomek
  • 13 postów

Napisano 13 lutego 2011 - 21:41

Możesz poszukać Altiuma tam tez masz wbudowanego Spice'a. Wszystkie programy te są na bazie spice. Radzę wyposażyć się w virtualboxa i windowsa. Ciężko będzie znaleźć cokolwiek dobrego w tym kierunku miałem podobne problemy w oprogramowaniu do elektroniki dlatego pozbyłem się maca i wróciłem do windowsa.

#3 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 14 lutego 2011 - 10:17

Dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że nic tu się nie poradzi. Nie jest to jakoś super pilne, chciałem tylko być gotowy na naukę na studiach. Skorzystam chyba z bootcamp'u. Jeszcze raz dziękuję. Te programy na windows xp sa zgodne z se7en ?

#4 7tomek

7tomek
  • 13 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 12:22

Te programy na windows xp sa zgodne z se7en ?


Altium bodajże od wersji 2009 tak, choć pewnie programy te, które chodzą na Viscie pójdą i na 7. Jeżeli możesz a widzę, że jesteś studentem to pobierz z msdnaa Windows 7 Pro, który ma zaimplementowany tryb otwierania programów zgodnych z Windowsem XP.
Na bootcampie Windows działa ale tak sobie musisz poczytać o klawiaturze itp. Największa bolączka w używaniu maka do zadań inżynierskich to brak klawisze DEL to po prostu jest porażka jeżeli chodzi o tak drogi komputer ;-).

PS. Polecam odrazu uczyć się używać takich programów jak Altium jest program do symulacji oraz tworzenia płytek PCB (drukowanych). Jeżeli jesteś na elektronice, elektrotechnice przyda Ci się później znajomość tego programu.

#5 rad3ks

rad3ks
  • 353 postów
  • SkądOberschlesien

Napisano 14 lutego 2011 - 21:57

Właśnie myślałem o MSDNAA. Dobrze, że o tym wspomniałeś, bo nie wiedziałem :) DEL, to wynik koncepcji na ten komputer. Może da się zamapować cmd+d (w Mac OSX działa tak jak delete) ? Jestem na elektronice i telekomunikacji, więc płytki prędzej czy później się pojawią. Dzięki za pomoc

#6 blipek

blipek
  • 367 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2011 - 15:01

Jeśli chodzi o samego Spice'a to ja go używałem (w poprzednim semestrze) odpalając go na Mac'u przez Macindows. Co prawda długo się uruchamiał, ale później działał jak należy. Co prawda nie robiłem zbyt skomplikowanych projektów (to mnie czeka dopiero w tym semie ;P), ale wówczas nie odczułem, żeby działał inaczej niż pod windowsem (oprócz tego długiego włączania). Ściągnij sobie triala Macindows i zobacz czy będzie działał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
15 funciaków za Macindows, to raczej chyba troche tańsza alternatywa dla Altium (jeśli tylko chcesz Spice'a).

---------- Wpis dodano o 15:01 ---------- Poprzedni wpis dodano o 14:59 ----------

btw... z czystej ciekawości @rad3ks gdzie studiujesz?;>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych