Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AppleTV 2 gen w systemie audio(filskim)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 osiek

osiek
  • 69 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 17:50

Od pewnego czasu korci mnie przeniesienie płyt CD na twardy dysk i obsługa tego z poziomu jakiegoś sterownika. Do tej pory dość dobre opinie zbierał squzzebox Logitecha, ale swoje kosztuje. Poczytałem trochę a appleTV i nie jestem pewien czy takie połączenie będzie działać:

appleTV w sieci WIFI i do routera podpięty dysk sieciowy np taki http://www.seagate.c...ckarmor_nas_110 podpięty do routera. Dysk ten wg opisu: Serwer BlackArmor NAS 110 umożliwia także przesyłanie strumieniowe multimediów do urządzeń i komputerów korzystających z sieci DLNA® lub oprogramowania iTunes.®.

1 Czy taki układ będzie działać? Czy żeby ATV streamował dźwięk musi być uruchomiony iTunes na komputerze? Czy dane muszą być po WiFi czy mogą iść kablem sieciowym?
2 Na wyjścia aTV jest wyjście optyczne ale z tego co widzę nie jest to gniazdo w standardzie TOSLink. Czy apple dodaje przejściówkę czy konieczne jest zanabycie odpowiedniego kabelka z dolą dla Apple? ;) Bo rozumiem że to tylko różnica w fizycznym kształcie wtyczek, a nie kompletnie inny standard logiczny. Na wyjściu jest sygnał 44,1kHz/16bit czy jakiś inny?
3. Z tego co widzę aTV nie odtwarza plików bezstratnych FLAC. Czy jest jakiś sposób by odtworzył je czy jedynie spośród bezstratnych formatów pozostaje apple lossles? Pytanie o FLACa bardziej w kontekście przyszłych zakupów niż tworzenia biblioteki z płyt CD
4. I pytanie trochę z innej beczki. Może być w tej samej sieci więcej niż jedno urządzenie aTV korzystające z tej samej biblioteki? Teoretycznie nie widzę przeciwwskazań. Kupno drugiego aTV będzie praktyczniejsze i raczej tańsze niż ciągnięcie kabla HDMI do drugiego pokoju gdzie jest TV.
5. Czy jest jeszcze coś co mogłoby sprawić niemiłe niespodzianki? A może jest ktoś, kto praktykuje takie połączenie z naciskiem na jakość dźwięku? rozumiem że poprzez iPhona będę mógł sterować z aplikacji Remote.


dzięki z góry za informacje
pozdrawiam

#2 narapie

narapie
  • 177 postów

Napisano 12 lutego 2011 - 10:28

1)wygląda że itunes MUSI być uruchomiony

AppleTV 2gen w systemie audio? - Audiostereo.pl

#3 osiek

osiek
  • 69 postów

Napisano 12 lutego 2011 - 10:34

narapie... wygląda wygląda.. to wątek założony przeze mnie ale odpowiedz dostałem tutaj, gdzieś w którymś wątku mimochodem ktoś wspomniał i przez przypadek trafiłem na tą informację. W sumie leży PB g4 867 nieużywany i mógłbym go zostawić włączonego stale a bibliotekę trzymać na sieciowym. Pytanie czy aTV jest wymagające względem systemu i wersji iTunes? Ostatni Tiger i zaktualizowany iT nie będzie przeszkodą?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych