Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ACD 23" i awaryjnosc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#51 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 23 maja 2007 - 09:34

A czy w ACD z USA też się dzieją takie rzeczy? Czy można nabyć kabel zasilający do monitora w iSpot'cie?

Czy ktoś z użytkowników ACD 20" oraz 30" też ma takie problemy?


Nie te z USA są zrobione przez NASA mają kosmiczne matryce :) ..... a poważnie tak dzieja sie bez względu na Kraj Pochodzenia i Rozmiar ... Natomiast Kabel od monitora jest wysoce standardowy (o dziwo :) ) jak do każdego monitora i możesz go nabyć nawet u "Leona na Poczcie"

#52 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2007 - 12:37

Trzeba Pamiętać że w SAD-Serwisie Monitorami zajmuje sie 1 - słownie JEDNA osoba która to raz jest raz jej nie ma :( Wiec żebyś nie jechał bez sensu napisz na PW to powiem Ci o kogo pytać :)


ok, jak będę chciał toto zawieźć to się odezwę, dzięki

#53 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 23 maja 2007 - 12:59

Ehhh "Duchy" już mnie nawiedziły :( ale już nie wspominałem o tym gdyż problem że tak delikatnie napisze jest mało widoczny i jakoś mi nie doskwiera (nie to co to nagłe mryganie) a co do plamek to zobacz co miałem na poprzednim egz. ACD który to w SAD został wymieniony na Obecny-Mrygający :( Nie ma co poprostu muszę być estetą na Maxa!! tolerując takie DELIKATNE Q....A mać :( uchybienia od normy :)

PS. Też masz ten efekt "migotania" w górnej cześci matrycy ??


No ja mam dokładnie taką plamkę na moim EIZO, co do migotania to zbadam w nocy;)

#54 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 23 maja 2007 - 19:16

No ja mam dokładnie taką plamkę na moim EIZO, co do migotania to zbadam w nocy;)


Hmmm Ciekaw jestem co to ta plama ... w SADie powiedzieli ze coś tam wpadło :shock: gdzie .... jak ..... pytam ..... :) Jak popatrzysz to na dwoch zdjęciach u mnie jest plamka o wielkości 2x2 pixele a na tym środkowym zdjęciu (fakt mało widoczne-trzeba sie wpatrywać) jest taka plamka (mniej wiecej na środku fotki) 2x8 pixeli długa .... Ehhh jak możesz to poeksperymentuj/potestuj to nieszczesne podświetlanie ..... forum myapple.pl na full Screen na zimnym monitorze i troche czasu jest do tego idealne :D

#55 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 23 maja 2007 - 21:49

tak sie delikatnie rozgladam po pokoju troche to przerazajace: ibook g3 padniety, grafika, choroba rodzinna pb g4 padniety, choroba rodzinna pb g3 padniety, choroba rodzinna acer dziala brak chorob compaq dziala, brak chorob firma znajomego wszystko co ma japco na obudowie albo juz w serwisie bylo, albo kwalifikuje sie do wizyty ibm'y i delle'dzialaja bez problemu (o ile sie winda nie wysypie) jeszcze troche i japco bedzie oznaczalo NIE KUPUJ!!! BUBUEL!!!

#56 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 24 maja 2007 - 06:15

tak sie delikatnie rozgladam po pokoju troche to przerazajace:
ibook g3 padniety, grafika, choroba rodzinna
pb g4 padniety, choroba rodzinna
pb g3 padniety, choroba rodzinna

acer dziala brak chorob
compaq dziala, brak chorob

firma znajomego wszystko co ma japco na obudowie albo juz w serwisie bylo, albo kwalifikuje sie do wizyty

ibm'y i delle'dzialaja bez problemu (o ile sie winda nie wysypie)

jeszcze troche i japco bedzie oznaczalo NIE KUPUJ!!! BUBUEL!!!


i pokornie wrócimy do PC i bedziemy żyli długo i szczesliwie bez plamek migotania i innych niedoróbek :) Faktem jest że coś jest w tym co piszesz .... Apple juz nie Computers coraz mniejszą wagę przykłada do dopracowania sprzetu "komputerowego" skupiając sie na gadgetach :(

#57 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 24 maja 2007 - 22:57

Hmmm Ciekaw jestem co to ta plama ... w SADie powiedzieli ze coś tam wpadło :shock: gdzie .... jak ..... pytam ..... :) Jak popatrzysz to na dwoch zdjęciach u mnie jest plamka o wielkości 2x2 pixele a na tym środkowym zdjęciu (fakt mało widoczne-trzeba sie wpatrywać) jest taka plamka (mniej wiecej na środku fotki) 2x8 pixeli długa .... Ehhh jak możesz to poeksperymentuj/potestuj to nieszczesne podświetlanie ..... forum myapple.pl na full Screen na zimnym monitorze i troche czasu jest do tego idealne :D


U mnie na szczęście bez takowego mrygania;)Ale ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego monitorka, pomimo tych duchów, choć za tę cenę to faktycznie jest czego wymagać(ja jeszcze po starej cenie - 5500):/Gdy przesiadałem sie z PC na Maca prawie rok temu, to nie wiedziałem, że nadal będzie aktualne powiedzonko "nowy sprzęt-nowe problemy":/

#58 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 24 maja 2007 - 23:59

U mnie na szczęście bez takowego mrygania;)Ale ja ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego monitorka, pomimo tych duchów, choć za tę cenę to faktycznie jest czego wymagać(ja jeszcze po starej cenie - 5500):/Gdy przesiadałem sie z PC na Maca prawie rok temu, to nie wiedziałem, że nadal będzie aktualne powiedzonko "nowy sprzęt-nowe problemy":/


No to jade do serwisu .... do trzech razy sztuka :) Dzizzuuusss no jak mi sie podoba ten monitor .... bo bym go juz dawno .......;-)

#59 marcin07

marcin07
  • 97 postów
  • SkądZewszad

Napisano 26 maja 2007 - 22:12

OK - moj 3 grosze - ACD to lekki koszmar serwisu (jak twierdzi jeden z moich znajomych dealerow) dlatego nie zamierzam przeplacac za design i kupowac ACD. Mam w pracy kilka ACD 20" i na jednym z nich jest na stale wypalony "duszek" - cos jakby okno. brzmi to jak glupota bo duszki to specjalnosc plazm a nie lcd. Pozatym producentem matryc do naczych ACD jest LG.

#60 mikemaj

mikemaj
  • 769 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 27 maja 2007 - 12:24

Ja takie wypalenia miałem na monitorze samsunga...

#61 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 maja 2007 - 12:27

Ja takie wypalenia miałem na monitorze samsunga...


Tak ale "wypalenia" mi przynajmniej kojarzą się z długotrwałym używaniem sprzetu a w ACD przypadłość ta jest od nowości i to bez względu na czas pracy w jakiejś aplikacji (czy to 5 minut czy 5 godzin) zostają te nieszczesne duchy (fakt widac to tylko delikatnie na gładkim jednolitym tle ale jednak) :( ... Apple chyba juz czas na Upgrade ACD !! Stanowczo mi to bardziej potrzebne niż 5MHz czy wiekszy dysk w MacBooku !!

#62 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maja 2007 - 14:03

No to jade do serwisu .... do trzech razy sztuka :) Dzizzuuusss no jak mi sie podoba ten monitor .... bo bym go juz dawno .......;-)


napisz jakie cuda dostałeś tym razem i jak to załatwili, też się szykuję tylko jak będę miał mniej roboty, bliżej wakacji zawiozę im i niech się martwią

#63 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 maja 2007 - 16:21

napisz jakie cuda dostałeś tym razem i jak to załatwili, też się szykuję tylko jak będę miał mniej roboty, bliżej wakacji zawiozę im i niech się martwią


Właśnie sprawdziłem (thx iMark):) i to nieszczesne "subtelne" migotanie wystepuje także gdy monitor jest podpięty do MacBooka wiec uszkodzenie Grafiki Interferencje z kompem i inne moge wykluczyć .... Mam nadzieje że do trzech razy sztuka i wreszcie bede mogł sie cieszyć sprawnym monitorem:rolleyes:

#64 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 19 czerwca 2007 - 12:17

Monitorek został wymieniony na nowy - Narazie nie miga :) nie chce zapeszać :) udało sie nawet trafić egz. bez bad pixeli/subpixeli. W poprzednim egz. problem okazał sie nie do zdiadnozowania i monitorek ma trafić na wyprzedaż

#65 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 22 czerwca 2007 - 20:31

Czy ktoś z Was może zrobić fotkę "duszka" ? Wpatruję się jak głupi w mój ADC20" i nic nie mogę znaleźć :( już 5 miech leci a ja chyba na chaju, bo wciąż zadowolony ;) Z resztą jak przyszedł do mnie facet, spec od monitorów i kalibracji, po skalibrowaniu mojego usiadł i z lekkim uśmiechem zaczął szukać JPG'a testowego, który ma określoną głębię kolorów. No i ucieszył mnie jego przekąs, który znikł wraz ze zdaniem: "hmm...no, niezły ten monitor" A ten koleś o, którym któryś z Was pisał, że ma szparę w ADC, to chyba musiał grzzebać w sprzęcie albo nim gdzieś przywalić, ewentualnie kupił na wyprzedaży, uszkodzony. Nie widzę innej możliwości.

#66 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 23 czerwca 2007 - 08:13

Zdjęcie duszka postaram Ci sie zrobić - o ile aparat to uchwyci :) Szpara wynikła z odklejenia sie matrycy - monitor został wymieniony :) Ja osobiście mam juz trzeci egz. i dopiero jestem zadowolony (żeby nie zapeszyć) :) w poprzednim tak jak napisałem migotanie było problemem nie do zdiagnozowania przez serwis i monitor poszedł na wyprzedaz ale co sie z nim najeździłem (beznzyna też kosztuje i kosztowała mnie trzy wizyty w SAD) i nasłuchałem że to może prąd w gniazdku mam zły to juz tylko moje :( Ps. Żeby było weselej sprawe z Apple(SAD) i monitorem załatwiłem to zaczeła sie gwarancjyjma sprawa z Auktiem VW i ASO (poduszka silnika) :) Jakiegoś pecha mam czy cooooo

#67 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 23 czerwca 2007 - 16:55

Nie masz pecha, po prostu Polska i kraje byłego bloku wschodniego to super rynek dla odpadów firmowych ;)

---- Dodano 23-06-2007 o godzinie 18:09 ----
Nota bene, to mi przypomina cytat z pewnego filmu, nie pamiętam tytułu, chodziło o niedojedzone resztki w restauracji:
"...zanim się co wyrzuci to się sprzeda 4 razy." :)

#68 marcin07

marcin07
  • 97 postów
  • SkądZewszad

Napisano 16 lipca 2007 - 23:22

W firmie mamy 2 sztuki ACD 20" i oba maja tendencje do "duszkow" . Zawsze myslalem ze to tylko domena plazm a tymczasem rowniez paneli LG (wytworca paneli dla Apple). Spora porazka! - Sklaniam sie w strone Dell'a lub Benq.

#69 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 lipca 2007 - 23:38

w mbp też są wyświetlacze od LG i z tego co widziałem na macrumors są one lepiej oceniane niż inne !

#70 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lipca 2007 - 01:30

dzis do formy facet przyniosl ACD 23" i mowil ze cos mu migocze. ja pacowalem na nim 4 godz i nic nie mignelo:/ jak u was sie to pojawia czsto? ps. co to te duszki?

#71 RobertZ

RobertZ
  • 745 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 sierpnia 2007 - 09:26

duszki to ślady, które zosytją po ikonach (flaga, zegar i inne - u mnie ostatnio doszły jeszcze ikony z desktopu), widoczne przy zamykaniu systemu na niebieskim tle przy jasności matrycy 50-60% (tak jakby te ikony tam dalej były tylko delikatniutkie i nieco ciemniejsze niż reszta tła). Pjak monitor odpocznie przez noc to następnego dnia już nic nie zobaczysz, dopiero po 2-4 godzinach pracy pojawia się to samo. Mam 2 tygodnie gwarancji na ten monitor jeszce, ale że pracy to specjalnie nie przeszkadza (tym bardziej, że nic mi nie migocze), to chyba dam sobie spokój szcególnie po przejściach Tygrysio z z serwisem i kolejnymi wymianami sprzętu na coraz to gorszy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych