Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurs na najdłuższy uptime OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2006 - 11:21

Domyśliłem się, że piszesz o sleep mode.:) Zadałem pytanie o komputer włączony cały czas jak to niektórzy userzy robią. Przeciez sleep mode praktycznie wyłącza co się da a zwłaszcza hdd i cd/dvd/zip.

#27 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 sierpnia 2006 - 11:32

Przeciez sleep mode praktycznie wyłącza co się da a zwłaszcza hdd i cd/dvd/zip.

Co nie zmienia faktu, ze komputer jest nadal wlaczony :) a uptime leci ;)

#28 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2006 - 22:08

No niby racja uptime leci, ALE komp śpi! Zatem to jest patykiem pisane! Co innego przy serwerach. tutaj przynajmniej jest real uptime! A co do zadanego wcześniej pytania...to czekam na konkrety bo na pewno jakieś sie znajdą ;-)

#29 Kubat

Kubat
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 sierpnia 2006 - 23:57

Prosze bardzo snapshot z pieknego widgeta istat nano :)
Dołączona grafika

#30 magott

magott
  • 241 postów

Napisano 09 sierpnia 2006 - 06:44

A ja podepnę się pod temat: pod linuxem korzystałem ze sprytnego narzędzia z http://en.uptime-project.net/ i miałem monitorowane każde uruchomienie komputera -
Start End Uptime i System Oper. np.

18.05.2006 05:13 GMT 18.05.2006 05:51 GMT 0d 00h 37m 29s Linux 2.6.12-10-386


czy jest jakiś programik działający pod Makiem a spełniający podobne zadanie?

Na Maczku mam konto dla siebie jedno i drugie dla innych domowników - chodzi mi o sprawdzenie każdego podłączenia komputera do sieci.

#31 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 sierpnia 2006 - 07:05

a ja pochwalę się jednym serverkiem w moim biurze. Jest to zwykły PC, na którym jest RedHat. Rozdziela łącze z routera na 2 sieci. Nic by nie było w tm nadzwyczajnego, ale szef wychodząc z pracy wyłącza go naciskając Power od 10 lat. Chodzi tak od 10 lat, codziennie wyłączany powerem. Nie wiem co ma w środku, ale to jest jedyny komp w biurze, który nie był reinstalowany, upgradowany. Nikt przy nim nic nie robi. Nawet nie ma podłączonego monitora, tylko klawiatura na wszelki wypadek. Ciekawe, czy mac wytrzymałby tylke codziennie wyłączany przez naciśniecie na obudowie POWER :D

#32 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2006 - 07:14

mozna skonfigurowac pieca tak ze windows zupelnie normalnie zamyka system po nacisnieciu power. moj imac chodzi juz drugi tydzien, nie liczac sleepow i logowania sie do roota ;) (ale bez wylogowywania working usera) co to daje ? niektorzy twierdza ze mniejsze zuzycie sprzetu, bo elektronika nie lubi podobno momentu rozruchu... nie wiem, czy to prawda. mi tak jest wygodniej, mam wszystkie potrzebne appsy odpalone itd. uptime by byl dluzszy ale byla awaria w dostawie pradu.

#33 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 09 sierpnia 2006 - 11:28

Jak mam uptime (ze sleep'em na nocke, ale nie zawsze) powyżej 2 tygodni to wychodzi jakiś update i trzeba kompa zrestować, lub po prostu jest przerwa w dostawie prądu...

#34 Monika_M

Monika_M
  • 858 postów
  • Skądz Banowana

Napisano 09 sierpnia 2006 - 13:37

(IBook G4) Nie wyłączam programowo nigdy, chyba, że dojdzie do poziomu baterii 0,0. i sam się wyłączy, a tak się dzieje (to też planowane) raz na miesiąc.(podobno to dobre dla baterii). Komputer w sposób świadomy i celowy (restart) został wyłączony raz dla zmiany użytkownika (za waszą radą Panowie trzymam dwie użytkowniczki z prawami administratora) bo spaprałam i trzeba się było ratować. I drugi raz: miałam kłopot z odświeżeniem ekranu, coś mi się „przykleiło” i nie chciało zejść.(A mnie nie chciało się bawić) Wyłączenie i włączenie (stacjonarny włączam tylko kiedy na nim pracuje). Ale nie dlatego, aby bić rekordy. Po prostu tak jest wygodniej.

#35 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 09 sierpnia 2006 - 13:48

Moje pismo chodziło sobie bez wyłączania od początku lipca.. jeździło zahibernowane spokojnie autobusami, pociągami i innymi środkami...
Aż tu nagle w pociągu się było coś wydarzyło... dojeżdżam do domu otwieram klapę i.... Paski :( pierwsza myśl rozlana.. na szczęście nie, ale Pismo trzeba było wyłączyć :( otworzyć, zdemontować klapę, klapę rozebrać, dobrać się do układów scalonych marixa odszukać usterkę i zlutować.... więc uptime zszedł na pasy :(

#36 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 11 września 2006 - 23:57

Właśnie! Ten PM 8500 też jest w drukarni :lol:

[ Dodano: 2005-12-31, 15:33 ]
Dodam jeszcze, że jak czasem są spadki napięcia, to wszystkie pecety się restartują, a PM ma chyba dobry zasilacz, bo mu nic nie przeszkadza w byciu gotowym do pracy :P


ty wiesz co kiedys moj beige g3 zrobil?

siedze sobie raz wieczorem (0:30) przy pc. Beige tez wlaczony. Siedze, siedze... sruuu! pc sie niemal wylaczyl, jakos tak wiatraki zwolnily i sie wylozyl. Mowie - mam Athlona do wymiany. Tak patrze na Beige - no dziala. Ale zapalilem swiatlo - kurde - swieci gdzies na 60% - heh w morde - spadek napiecia - pc lezy - mac dziala! sku** sie nawet nie zawiesil!:grin:

Tak to bylo!

BTW: W pc mam zasilacz taki porzadny, ciezki (kurde, jakiej to marki bylo??? ... aha, FORTRON. Kurde, wazy to wiecej niz moja Pismo (jakies 3,5kg!) ) a w Beige (Tower) jakis zwykly (no powiedzmy zwykly) ATX...

#37 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 12 września 2006 - 14:08

djpeugeots-power-mac-g4:~ krucabomba$ cat /var/log/OSInstall.custom 
Native install completed 2006-04-21 09:52:45 -0700.

Ja kompa wyłączam raz na miesiąc z takiego powodu że kurz się bez przerwy zbiera na wentylatorach i trzeba go wyczyścić, ale częściej się zdarza że Roxio przestaje reagować na jakiekolwiek polecenia i trzeba restartować




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych