Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konkurs na najdłuższy uptime OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2005 - 23:07

Na stronie Hit-up trwa konkurs na najdłuższy uptime, czyli czas pracy bez restartów, komputera działającego pod kontrolą Mac OS X. Rekordzista może się pochwalić przekroczeniem 909 dni.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 października 2005 - 00:18

codes-powerbook-g4-12:~ code$ uptime
 1:33  up 1 day,  7:39, 2 users, load averages: 0,33 0,35 0,25
Kiedyś miałem ponad miesiąc.

#3 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 07 października 2005 - 05:32

tomkoxG3:~ Tomek$ w
 6:39  up 50 mins, 2 users, load averages: 0.99 0.77 0.61
USER     TTY      FROM              LOGIN@  IDLE WHAT
Tomek    console  -                 5:50      49 -
Tomek    p1       -                 6:39       - w

;) Nie zostawiam na każdą noc włączonego - tym bardziej że więcej
to zeżre mi prądu niż da innych sensownych pożytków.

Swoją drogą można też mierzyć... czas od ostatniej re/instalacji systemu ;)
(Odczytać można np. przez Console: var/log -> OSInstall.custom)
Native install completed 2005-09-12 05:33:37 -0700.
:P :D
Przesiadka usankcjonowana migracją na Tigera z Pantery ;)



#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 października 2005 - 10:25

codes-powerbook-g4-12:~ code$ cat /var/log/OSInstall.custom 
Native install completed 2005-04-26 15:18:52 -0700.


#5 TomkOx

TomkOx
  • 370 postów

Napisano 07 października 2005 - 10:49

codes-powerbook-g4-12:~ code$ cat /var/log/OSInstall.custom 
Native install completed 2005-04-26 15:18:52 -0700.


ha-ha-ha...

tomkoxG3:~ Tomek$ cat "/var/log/OSInstall.custom" | tr ' ' '\12'
Native
install
completed
2005-09-12
05:33:37
-0700.
:lol: ;)

#6 SoleJunior

SoleJunior
  • 271 postów

Napisano 09 października 2005 - 11:45

w.g. widget'a mój system chodzi od 9 dni 17 godzin i 52 minut

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:00

No panowie co tak słabo? Jest nas tylko 3? (4 komputery)

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:17

No panowie co tak słabo?
Jest nas tylko 3? (4 komputery)


Hmmm... Na noc zostawiam włączonego tylko piecykowatego laptopa, jednak jest cichszy do tych celów :D

Ale panterka na PM G5 bez żadnego kłopotu chodzi od marca.

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:25

To zainstaluj na niej programik, zarejestruj się i pochwal wynikiem ;-)

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:36

To zainstaluj na niej programik, zarejestruj się i pochwal wynikiem ;-)


Z przerwami na wyłączenia nocne to się jednak nie liczy ;)

#11 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:43

Mi się zdarzało tak ponad tydzień. Dodam że z bez przerwy chodzącym FTP- nie mylić z p2p.
Trzymanie kolegi tak długo bez restartu to chyba drobna przesada... Może trzeba kupić sobie AGP G4 albo B&W i postawić pod stołem co by bił rekordy... tylko jak to sie ma np do wyłączeń prądu tak popularnych w naszym kraju... Chyba tylko Heidi nie ma z tym w pracy problemu :mrgreen: siekierki górą


Dołączona grafika
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:49

tylko jak to sie ma np do wyłączeń prądu tak popularnych w naszym kraju...


Fakt, ja zaliczam takie chwilowe wyłączenia ze dwa razy do roku. Po ostatnim, sekundowym dosłownie zaniku napięcia skaszanił mi się router do neostrady... :/

#13 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudnia 2005 - 12:52

Mam, mam - w domu mam nawet sąsiadów, którzy rozpoznają swoje korki na klatce (pomimo naklejonych karteczek z numerami mieszkań) przez wykręcanie kolejnych korków i obserwowanie, czy zgasło u nich w domu światło. A w studio jak to w budynku biurowym - zawsze się znajdzie jakaś biurwa czy biurfons, którzy podłączą piecyk elektryczny do gniazdka linii komputerowej ;-)

#14 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 31 grudnia 2005 - 13:06

Ja nie miałem, żadnych problemów z zasilaniem, aż tu nagle... do mojej podstacji podpieła się wyrosła niedaleko Castorama no i zrobił się problem. Nie dość, że mi widok popsuli, to jeszcze prądu nie ma raz na miesiąc przynajmniej. :( Z kolei w Hiszpanii klopoty z prądem spowodował huragan - siedzieliście kiedyś 3 dni przy świeczkach !!!!!!! Jak ktoś jest zainteresowany to na PW podeślę linka z fotkami i opisem iBook chodzi u mnie bez przerwy za wyjątkiem huraganów właśnie i momentów wyniesienia go z domu. Rekord: coś kole 3 tygodni. Wolę nie ryzykować noszenia włączonego kompa więc ze zgłoszeniem się do konkursu poczekam na stacjonarnego Maczka i przeprowadzkę :)

#15 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 grudnia 2005 - 13:07

A jak sprawdzić, ile czasu uruchomiony jest OS 7,5 czy wogóle system klasyczny?
Jeden z PowerMaców 8500 był u nas restartowany przy... ostanim reinstalowani systemu :mrgreen: Od tamtego czasu jest tylko sleep'owany.

#16 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudnia 2005 - 13:24


Z kolei w Hiszpanii klopoty z prądem spowodował huragan - siedzieliście kiedyś 3 dni przy świeczkach !!!!!!! Jak ktoś jest zainteresowany to na PW podeślę linka z fotkami i opisem


Chętnie obejrzę zdjęcia :)

#17 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 31 grudnia 2005 - 13:32

siedzieliście kiedyś 3 dni przy świeczkach !!!!!!!


Tak!!! :mrgreen:
Dodam że znajomy w leśniczówce raptem 30km od Warszawy nie miał prądu od 45 do 91roku mimo że przed wojną był tam prąd i cała instalacja była to lasy państwowe nie szarpnęły się żeby przez 45lat założyć prąd w leśniczówce... a telefon pociągnęli już w latach 60tych :?

Ale robimy OT :mrgreen:

Pamiętam kiedyś jak bylem dawno temu w Piasecznie w drukarni cyfrowej.. (drukarka cyfrowa wielkości kontenera okrętowego ) i tam 8500 chodził zupełnie bez przerwy, cały czas... z tego co mówili "operatorzy" to tak chodził wiele miesięcy :?

#18 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 31 grudnia 2005 - 15:32

tam 8500 chodził zupełnie bez przerwy, cały czas... z tego co mówili "operatorzy" to tak chodził wiele miesięcy

Właśnie! Ten PM 8500 też jest w drukarni :lol:

[ Dodano: 2005-12-31, 15:33 ]
Dodam jeszcze, że jak czasem są spadki napięcia, to wszystkie pecety się restartują, a PM ma chyba dobry zasilacz, bo mu nic nie przeszkadza w byciu gotowym do pracy :P

#19 db

db
  • 771 postów

Napisano 03 stycznia 2006 - 10:45

Kiedyś kumpel pojechał na obóz na 2 tygodnie, zostawił komputer włączony i oczywiście odpalił sporo softu typu emule i kazzae aby po powrocie cieszyć się darmowymi aplikacjami, grami i trailerami filmów :twisted: Niestety gdy wrócił do domu okazało się że piecyk się przegrzał i została uszkodzona bodajże płyta główna i dysk twardy :) Dlatego wszystkim posiadaczom Pieców zalecam twardy reset co jakiś czas 8)

#20 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 stycznia 2006 - 10:52

Dodam jeszcze, że jak czasem są spadki napięcia, to wszystkie pecety się restartują, a PM ma chyba dobry zasilacz, bo mu nic nie przeszkadza w byciu gotowym do pracy :P


Maki ogólnie chyba. 2 dni temu w mieszkaniu nagle przygasł prąd na sekundę, i tylko słyszałem "pik" jak PC ojca się odpalał ponownie, mojego brata mówiącego "k^&%$&^" bo ja nie ma prądu to mu się kanały w radio zerują, i pare innych odgłosów :)
Obserwowałem to wszystko a mój iMac stał jak stał :) Dlatego mój uptime teraz to 3 dni (było 17, ale miałem jakiś update z restartem).

#21 beru

beru
  • 368 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 stycznia 2006 - 11:28

Kiedyś kumpel pojechał na obóz na 2 tygodnie, zostawił komputer włączony i oczywiście odpalił sporo softu typu emule i kazzae aby po powrocie cieszyć się darmowymi aplikacjami, grami i trailerami filmów Niestety gdy wrócił do domu okazało się że piecyk się przegrzał i została uszkodzona bodajże płyta główna i dysk twardy Dlatego wszystkim posiadaczom Pieców zalecam twardy reset co jakiś czas


Miałem identyczną sytuację, ale to był laptop, więc sam sobie byłem winien ;)

#22 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2006 - 10:40

W zeszłym roku (jesień) miałem na windzie (XP + firewall + antywir) uptime ponad 2 miesiące no i musiałem później przeinstalować system bo się zaczął mulić (niby nic nowego, ale czasu szkoda!). Pomijam dodatkowy szum wiatraków i koszt prądu bo ogrzewanie z pieca było za friko ;-) Dziś choć używam maka mini G4 to i tak wyłączam kompa bo nie znajduję powodu aby sprzęt chodził cały czas. Sporadycznie używam sleep mode gdy nie dokończę zaczętej pracy. W trybie sleep moje mini pobiera średnio ok 0,002 kWh (odczyt z miernika) a podczas pracy od 0,027 kWh do 0,050 kWh. Może ktoś mi wyłoży kawę na ławę i poda racjonalne powody aby komputer chodził 24h? (oczywiście nie dotyczy serwerów).

#23 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 sierpnia 2006 - 10:58

Może ktoś mi wyłoży kawę na ławę i poda racjonalne powody aby komputer chodził 24h? (oczywiście nie dotyczy serwerów).

Dzieki temu komputer po obudzeniu jest od razu gotowy do pracy. Nie musze czekac az zaladuje sie system, logowac i uruchamiac aplikacji. Po prostu klikam i mam :) Ostatnio mialem uptime 18dni ...tylko aktualizacja systemu mi ten wynik popsula :)

#24 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 sierpnia 2006 - 11:12

Przecież mac os x to nie "śpioch" jak winda aby wstawał kilka minut! Mało przekonywujące bo tak samo jest w sleep mode.

#25 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 07 sierpnia 2006 - 11:15

Przecież mac os x to nie "śpioch" jak winda aby wstawał kilka minut!
Mało przekonywujące bo tak samo jest w sleep mode.

No przeciez ja pisalem o sleep mode :roll:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych