Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac + BMW w reklamie..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#26 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 marca 2007 - 22:05

Nie chce sie wtracac, ale spalanie na poziomie 5 litrow w passacie? czego? oleju na 1000km? ;)
Poza tym dajcie zyc, przedni naped w aucie takich gabarytow? Naprawde nie boicie sie tym jezdzic?


średnie zużycie: 4 osoby, bagaż na 4 tygodnie, 140-150 nie schodzi z zegara: mierzone na trasie 5,3l ON na 100km, w normalnych warunkach użytkowania (miasto-wieś, do 130km/h, 2-3 osoby, zakupy w bagażniku) - nie więcej niż 7.

Skoro przednionapędowce są takie do bani, dlaczego praktycznie nikt nie produkuje aut tego segentu (użytkowych kompaktów/minilimuzyn) z napędem na tylną oś?

PS. Przeczytalem ;]

#27 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2007 - 22:10

Kurcze... najchętniej to bym pozostał przy mojej Hondzie, albo kupił Jaguara XJR 4.0.... Tylko po co to tyle paliwa wpierdziela.... Czyli polecacie Passata ? A co myślicie o Skodzie Octavi ? A poza tym tylnonapędowe są do bani... Gratuluje jeździć takim zimą w trase ;)

#28 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 20 marca 2007 - 22:16

Skoro przednionapędowce są takie do bani, dlaczego praktycznie nikt nie produkuje aut tego segentu (użytkowych kompaktów/minilimuzyn) z napędem na tylną

Ano dlatego, ze auto przedninapedowe sa tansze i prostsze w produkcji. Poza tym jedyna ich zaleta to wiekszy bagaznik i brak oslony walu napedowego, ktora zajmuje miejsce tylnym pasezaerom :) poza tym ma same wady. Odpowiedz sobie na pytanie. Dlaczego wszystkie powazne firmy produkuja auta z RWD? :)

A poza tym tylnonapędowe są do bani... Gratuluje jeździć takim zimą w trase ;)

Jezdze takimi odkad mam prawo jazdy. Okazyjnie jezdze sluzbowymi FWD, ktorymi imo zima to sie nie da. Jezdziles kiedys tylnonapedowcem? ;)

#29 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 marca 2007 - 22:18

zeby więcej paliły i miały słabszy moment obrotowy, i rzucały d**ą po lodzie? ;)

#30 DP1990pl

DP1990pl
  • 160 postów

Napisano 20 marca 2007 - 22:20

Temat :) W nowym Komputer Świecie jest reklama routera D-Link, a w tle jest gość z MacBookiem Pro

#31 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 20 marca 2007 - 22:24

zeby więcej paliły i miały słabszy moment obrotowy, i rzucały d**ą po lodzie? ;)

lepsze to niz piszczenie przy kazdym dynamiczniejszym ruszaniu (dla posiadaczy calibry to zaleta ;) ), szarpanie kierownica, nadsterownosc, brak "czucia auta", mniejszy promien skretu, wieksze zuzycie opon, gorsze prowadzenie, gorsze przyspieszenie, gorsze pokonywanie zakretow ...dalej mam wymieniac? ;)

#32 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 marca 2007 - 22:25

Kurcze... najchętniej to bym pozostał przy mojej Hondzie, albo kupił Jaguara XJR 4.0.... Tylko po co to tyle paliwa wpierdziela....
Czyli polecacie Passata ?
A co myślicie o Skodzie Octavi ?
A poza tym tylnonapędowe są*do bani... Gratuluje jeździć*takim zimą w trase ;)


Octavia tańsza od Passata, nieco gorzej wykonana, reszta praktycznie to samo, co najważniejsze silniki takie same, masz więc do wyboru 1.9 TDI w wersjach 90, 110, a w późniejszych również 135 KM.

---- Dodano 20-03-2007 o godzinie 22:26 ----

lepsze to niz piszczenie przy kazdym dynamiczniejszym ruszaniu (dla posiadaczy calibry to zaleta ;) ), szarpanie kierownica, nadsterownosc, brak "czucia auta", mniejszy promien skretu, wieksze zuzycie opon, gorsze prowadzenie, gorsze przyspieszenie, gorsze pokonywanie zakretow ...dalej mam wymieniac? ;)


haha musimy się kiedyś zmierzyć :D

#33 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 20 marca 2007 - 22:33

Do dominique: Nie mów mi że Golf to przednionapędowa taczka ;] szczególnie GTI, R32 albo VR6 lol taczka 180KM ;]


LMFAO, ROTFL BUAHAHAHHAHA :D Nie tekst roku normalnie :D Pol rolki srajtasmy poszlo na wycieranie monitora, biurka i ubran :D Malo co sie nie zsiusialem ze smiechu :D ROTFL Taczka :D

Ja golfiki lubie. Moj wujek kupil sobie 2006 VW GLi, ktory jest praktycznie sedanowska wersja Golfa i powiem tylko, ze zarabisty samochod! Prowadzi sie znakomicie, naped na przod troche glupi zgadzam sie nie mozna wrzucic samochodu w poslizg, a zawieszenie to juz masakra :) Ostre zakreciki jeden po drugim kolo siebie zbieral przy 140-180km/h i nadal bylo czuc pelna kontrole. Spalanie tez nie jest zle, ale najlepszy jest silnik. 2.0T 200KM z 207ft/lb torque na 6 biegu przyspiesza jakby byl na 2 :D

Jezeli chodzi o BMW to mi sie tu prosze od nich odpindolic :D Pierwszy samchod mialem BMW 540i potem za chwilke BMW X5 3.0i potem 2003 BMW M5 E39 HAMANN i po nich 2004 BMW 645Ci i X5 4.4i HAMANN zaraz po i niedawno 2006 M5. Powiem tyle... zaden z tych samochodow nigdy mnie w zyciu nie rozczarowal oprocz 645Ci, ktore po pol roku poszlo do dilera bo samochod jezdzil 2 tygodnie, a potem 2 tygodnie w serwisie stal :/ Najlepsze BMW do tej pory to E39 M5. Nie ma nic lepszego! Wspanialy silnik, transmisja, hamulce, zawieszenie i lista sie moze jeszcze ciagnac dluuugo... :D Do BMW mam sentyment. Wedlug mnie najlepsze niemieckie samochody sredniej klasy. Mercedes i Audi sie umywaja (oprocz CLS63 AMG i S8)

Tyle ode mnie :P

#34 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2007 - 23:00

No nie wiem... Parenaście razy (właściwie biore przy każdej okazji ;) ) miałem przyjemność jeździć A8 6.0 i powiem, że prowadzi się o niebo lepiej od BMW 535... No... chyle czoła jedynie przed S klasą, ale nie wypowiadam się bo jechałem nią raz w życiu..

#35 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 marca 2007 - 23:05

Za ile można kupić Subaru Legacy*w dobrym stanie ??


http://www.subaru.co...aru_oferta.html - (kliknij samochody używane w prawym rogu)

Legacy 3.0 musiałoby być dość stare.
Ale na Imprezę 2.0 starczy spokojnie.

Czyli polecacie Passata ?


Mondeo, 6 (Mazda), Accord, Avensis, Legacy jakoś bardziej mnie przekonują.

A co myślicie o Skodzie Octavi ?


Prawie jak Golf, prawie robi wielką różnicę ;-)

Octavia tańsza od Passata, nieco gorzej wykonana, reszta praktycznie to samo, co najważniejsze silniki takie same, masz więc do wyboru 1.9 TDI w wersjach 90, 110, a w późniejszych również 135 KM.


Różnice są spore bo Octavia to taki Golf liftback.
A na bazie Passata jest Superb.

#36 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 marca 2007 - 23:16

http://www.subaru.co...aru_oferta.html

Legacy musiałoby być dość stare.
Ale na Imprezę 2.0 starczy spokojnie.



Mondeo, 6 (Mazda), Accord, Avensis, Legacy jakoś bardziej mnie przekonują.



Prawie jak Golf, prawie robi wielką różnicę ;-)



Różnice są spore bo Octavia to taki Golf liftback.
A na bazie Passata jest Superb.


Co do oktawii możesz mieć rację, rzeczywiście. Mimo wszystko ładne autko. Przy wyborze auta zwróć jeszcze uwagę na dostępność i ceny części oraz awaryjność.... czyli zostaje już tylko VW.... do którego części są tanie jak barszcz....

Opowiem taką historię: poprzedni Passat mojego ojca (B2/1984/1.6D) przeszedł w 2004 pierwszą poważniejszą operację silnika (nie była to kapitalka) po przeszło 530 000 km przebiegu, a części kosztowały bodajże 300 zł w sumie... Podobno jeździ do dzisiaj.

#37 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 20 marca 2007 - 23:17

A co myślicie o Skodzie Octavi ?


Ostatnio miałem okazję się przejechać najnowszą skodą*oktawią. Spoko bryczka!! Bardzo wygodna i ma niezłego kopa (1.9tdi, nie wiem jaka moc). Spalanie na trasie, jadąc tak 110-120km/h jest w granicach 4,7l/100 !!!!!!!! Szok. W mieście około 6-7l. Normalnie jak się tym przejechałem to aż mnie zatkało :) Kopa ma świetnego wg mnie. Najważniejsze jest to, że nawet przy wyprzedzaniu, go nie traci. Jedyna wkurzająca rzecz w tym samochodzie (tylko ze słyszenia od właściciela to wiem) to są wycieraczki automatyczne. Podobno działają*jak chcą i nie da się*wyłączyć automatycznego włączania. Zawsze są*automatyczne :) Ale nie wiem czy każda wersja to ma. Ale autko naprawdę*super. Duże, wygodne, przestronne i stosunkowo niedrogie.


*co do tego kopa to tylko moje odczucie, mam stosunkowo niewielkie doświadczenie z samochodami (2lata prawko), ale kop jest na 100% lepszy od corsy b 1,4 95koni i od golfa4 1,6 105 koni :)

#38 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2007 - 23:18

http://www.subaru.co...aru_oferta.html - (kliknij samochody używane w prawym rogu)

Legacy 3.0 musiałoby być dość stare.
Ale na Imprezę 2.0 starczy spokojnie.

Mondeo, 6 (Mazda), Accord, Avensis, Legacy jakoś bardziej mnie przekonują.


-Impreza jest taka dziwna troszke...
-Mondeo sprzedałem na rzecz Accorda ;)

Ale bardzo się za mną ciągnie Jag XJR i Porsche Boxter... tylko, że to drugie to wydatek rzędu 60 tys. :(
http://www.autoscout...0&euroto=0&zip=

A francuskie samochody ??

#39 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 20 marca 2007 - 23:24

-Impreza jest taka dziwna troszke...
-Mondeo sprzedałem na rzecz Accorda ;)

Ale bardzo się*za mną ciągnie Jag XJR i Porsche Boxter... tylko, że to drugie to wydatek rzędu 60 tys. :(
http://www.autoscout...0&euroto=0&zip=

A francuskie samochody ??


Jeszcze raz przypominam o cenach części....

A tak nawiasem: MODERAATOOR ;) wydzielić to do osobnego tematu ;)

#40 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 marca 2007 - 23:33

-Impreza jest taka dziwna troszke...
-Mondeo sprzedałem na rzecz Accorda ;)


A co powiesz na:

746) Subaru Legacy GX 2,5 aut. za 43 000,00 zł brutto
Rok produkcji: 2003
Data 1 rejestracji: 12.2003.s
Kolor: szary met.
Przebieg: 223850 km
Wyposażenie: alarm, opony zimowe,
Kontakt: 0603-888-062,012 638-69-17

Tu są zdjęcia:
http://www.subaru.pl...x.php?photo=746

#41 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 marca 2007 - 23:44

No niezłe... a znalazłoby się takie za 38-40k ? ;) Chociaż jestem zaskoczony bo wydawało mi się że dużo droższe są te nowe Legacy

#42 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 marca 2007 - 00:03

No niezłe... a znalazłoby się*takie za 38-40k ? ;)


Te 3 tys. to na pewno utargujesz.

Chociaż jestem zaskoczony bo wydawało mi się*że dużo droższe są te nowe Legacy


Zdaje się, że szybko tracą na wartości bo są mało popularne.
No i 223 tys. km przebiegu to sporo jak na nieco ponad 3 lata.

#43 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 marca 2007 - 00:17

Zastanawiałem się jeszcze nad Suberb z 2003-04... też chodzą po 40 000 Tylko znaczek zakleić i w droge...

#44 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 marca 2007 - 00:47

Zastanawiałem się*jeszcze nad Suberb z 2003-04... też*chodzą po 40 000
Tylko znaczek zakleić*i w droge...


Superb bazuje na starym Passacie i tak jak on ma tylne zawieszenie w postaci belki skrętnej.

A francuskie samochody ??


Laguna, Primera i C5 też mają takie prymitywne.


Rozejrzyj się jeszcze za Avensisem.
Choć to bedzie chyba kiepski wybór, bo Toyoty dobrze trzymają cenę.

Poza tym w bieżącym roku będzie nowa Mazda 6, więc te obecne potanieja na rynku wtórnym.

#45 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 marca 2007 - 01:51

No nie wiem... Parenaście razy (właściwie biore przy każdej okazji ;) ) miałem przyjemność jeździć A8 6.0 i powiem, że prowadzi się o niebo lepiej od BMW 535... No... chyle czoła jedynie przed S klasą, ale nie wypowiadam się bo jechałem nią raz w życiu..


Audi S8 jezdzilem od razu jak byl juz u dilera :D Powiem, ze zarabisty samochodzik. Silnik o wiele lepszy od W12 chociaz juz nie tak "komfortowy" :D Czuc, ze samochod to juz nie limuzyna, a sportowa limuzyna. Dzwiek V10 jest zajefajny po prostu. Cos jak 06 M5 ale o wiele lepsze :D

#46 herbu

herbu
  • 177 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2007 - 02:31

sama prezentacja, foty i render super, ale wpasowanie tego w MBP, w tej całej otoczce zostało potraktowane po macoszemu. szkoda...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych