Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skradziony iPad 16 Gb Wi-Fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 04 lutego 2011 - 18:00

Witam.
Napotkała mnie taka sytułacja:
Dostałem propozycje zamiany iPada 16 gb wifi za iPhone 4 16 gb.
Powiedziałem że może byc. Był to piątek 2 tygodnie temu - pan wysłał iPhone do mnie - nie dał mi potwierdzenia tylko napisał mi na GG że przesyłka wysłana bo był w pracy i niemiał jak wysłać.
Następnego dnia wysłałem iPada.
iPad doszedł w poniedziałek - iPhone nie doszedł do dziś - piątku 2 tygodnie później.
Przez czas podróży iphone(lub nie) najpierw gosc do mnie dzwonił abym mu pomógł włączyć iPada ponieważ był po Jb.
iPhone nie doszedł do dziś - pisałem mu w piątek poprzedni że zgłoszę sprawe na policje bo wciąż niema przesyłki.
Pan mi napisał że pójdzie w sobote na poczte i załatwi sprawę. Tak się własnie stało w sobote pan poszedł na poczte(lub nie) i mi napisał że był na poczcie jednej i go skierowali na poczte glowną i tam się dowiedział że przesyłka musi dojść do czwartku (wczoraj) i że mu wyślą kase z ubezpiecznia jezeli ona nie dojdzie.
We wtorek paczka wciaz nie dotarła więc napisałem do pana że zgłoszę sprawe na policje juz naprawde - i pan mi odpisał że nie chce doczynienia że wyśle we wtorek (w tym tygodniu wtorek co był ) niestety do dzisiaj przesyłka z iphonem nie doszła z iPadem również.

Pan jest z Bydgoszczy.

Szukam kogoś kto mógłby podejść do osobnika w Bydgoszczy - (za jakąś opłatą oczywiście) i żeby zapytał się pana co sie dzieje i żeby wysłał iPada/iPhone.

Posiadam numer seryjny iPada.
Była aukcja na eBayu z mojej oraz jego strony.

Pozdrawiam.

#2 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 lutego 2011 - 18:16

Nie czekaj, tylko zgłos na policje.Szkoda czasu na Twoje prosby.

#3 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2011 - 18:28

Może się w końcu nauczysz robić tranzakcie... szkoda ze na błędach.

#4 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 lutego 2011 - 18:36

jakbym był z Bydgoszczy to mógłbym podejść za tą opłatą...

#5 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 lutego 2011 - 18:39

iron.gery , a moze jako forumowicz MyA fajnie by było nie wymagac opłaty...w koncu za chwile i Ty mozesz potrzebowac czyjejs pomocy z drugiej strony kraju :) Czasem nie kasa jest wazna :)

#6 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 lutego 2011 - 18:50

z tą opłatą to żart był. Jakby mnie ktoś oszukał to bym się przejechał na drugi koniec PL i oddawałby z nawiązką

#7 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 04 lutego 2011 - 18:51

No cóż ja z Rzeszowa a do Bydgoszczy to pol polski narazie zostawie sprawe policji chyba ze ktos sie znajdzie z byd

#8 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lutego 2011 - 18:56

Nie szukaj nikogo kto pójdzie za opłatą lub bez tylko od razu sprawa na policję. Dodatkowo możesz mieć potem jeszcze inne problemy.

#9 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 lutego 2011 - 18:58

iron.gery wiem, ze zart :) z tego co pamietam to jeden z naszych forumowiczów jest z Bydgoszczy...bodaj Bartek. Zapewne kwestia czasu, moz ktos sie odezwie...tylko jaka podstawa prawna by "nachodzic" kogos. Bedzie ciezko :(

#10 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 04 lutego 2011 - 19:01

radzę iść na policje choć jak nie było przez allegro to jest problem, albo są firmy od ściągania długów tylko biorą 50% kwoty w tym przypadku z 700zł

#11 ar3kb

ar3kb
  • 4 635 postów
  • SkądSchlesierland - Königshütte/Laurahütte

Napisano 04 lutego 2011 - 19:07

jedyne co, proponuje podac WSZYSTKIM namiar na NIEUCZCIWEGO SPRZEDAWCE i napietnowac goscia gdzie sie tylko da.
To powinna byc nauczka dla takich TYPKOW, w koncu kazdemu nic za darmo nie przychodzi , wiec i zlodziej powinien miec utrudnione zycie by znow cos wyłudzic.
Pamietaj, ze nie mówimy tu o wykroczeniu, a o przestepstwie, wiec nie czekaj tylko zgłaszaj sprawe na komende.
Zgromadz wszystkie dokumenty , wydrukuj strone aukcji, wydrukuj maile wymieniane z gosciem i załatwaij sprawe zgodnie z prawem.
Facet sie nie wykreci z tego, a i jeszcze dostanie do zapłaty grzywną plus zwrot wartosci sprzetu.
Nawet jesli masz czekac na egzekucje komornicza, to w koncu kupisz sobie iPhone 6...moze warto ;)

---------- Wpis dodano o 19:07 ---------- Poprzedni wpis dodano o 19:02 ----------

iron.gery wpierw trzeba miec tytuł wykonawczy, a jesli sie go ma ...to po co płacic tyle kasy, skoro komornik spokojnie sciagnie kase wraz z wlasnymi kosztami.
a moze propozycja by...podac maila publicznie i jak wszyscuy wyslemu mu po kilka maili by okazal sie uczciwym czlowiekiem, a nie smieciem ...to cos poskutkuje? Jak sądzicie?

#12 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lutego 2011 - 20:42

jedyne co, proponuje podac WSZYSTKIM namiar na NIEUCZCIWEGO SPRZEDAWCE i napietnowac goscia gdzie sie tylko da.

Wówczas ten ktoś sam pójdzie na komendę i dodatkowe kłopoty.

#13 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lutego 2011 - 21:42

A tam. Ja poproszę na pw numer kolesia to mu będę regularnie w nocy sygnały puszczać, żeby po nocach nie mógł spać spokojnie ;) Poważnie. Żadnych problemów nie mogę mieć przez to ani ja, ani pokrzywdzony. Poza tym myślę, że oszust nie będzie się sam na policję wychylać :D

#14 Theone

Theone
  • 80 postów

Napisano 04 lutego 2011 - 21:47

Podeslij dane i my go dojedziemy :D

#15 zimny12345

zimny12345
  • 99 postów

Napisano 04 lutego 2011 - 22:20

[Sprzedam] Ipad 16Gb Wifi + 3g ZA GROSZE! • iGiełda • forum.myiPhone.com.pl • Forum iPhone 4, iPhone 3GS, 3G, iPhone

---------- Wpis dodano o 22:20 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:19 ----------

czyżby to ten

#16 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 04 lutego 2011 - 22:31

To nie ten.

#17 Chip

Chip
  • 1 571 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lutego 2011 - 14:55

Jak chcesz żeby go podręczyć trochę to się nie krępuj ;) Puki co łączę się z Tobą w bólu.

#18 sebaino

sebaino
  • 58 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 15:08

Z chęcią mogę Tobie pomóc,jestem co prawda z Inowrocławia ale wizyta w Bydgoszczy nie jest większym problemem, tylko nie bardzo wiem jak sobie to wyobrażasz. Że niby zapukam do niego i co dalej.

#19 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 15:41

Narazie jeden użytkownik wydał chęci na zrobienie tego i jest z Bydgoszczy. Chodziło mi tutaj tylko oto żeby do niego zapukać i poprostu Zapytać go czemu nie wysyła i że jeżeli nie wyśle następnego dnia i nie wyśle potwierdzenia to zgłaszam sprawe na policje.

#20 kros

kros
  • 191 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 16:36

a nie lepiej powiedzieć: Dzień dobry przyjechałem po Iphona :) lub Ipada ?

#21 berczi

berczi
  • 1 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 16:54

Jeżeli nadal szukasz kogoś z Bdg możesz odezwać się na PW ;)

#22 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 05 lutego 2011 - 19:17

Narazie jeden pan do mnie pisał ze jest z bydgoszczy i że pomoże ale jak coś to napisze. Jezeli ktoś mogłby pomóc to mowa tu oczywiście o sporządzeniu umowy miedzy mną a "pomocnikiem" - jedna że pozwalam na odebranie przedmiotu przez "pomocnika" od w/w złodzieja a drugą musi napisać "pomocnik" że odeśle sprzęt do mnie. Dla pomagiera oczekuje nagroda w postaci Folii na ekran (średniej jakości) oraz gumowego Etui dla iPhone 4 ( które miało być na iPhone którego miałem otrzymac :o ) oraz nagroda pieniężna :) Jeżeli ktoś by chciał pomóc - pisac na PW. Pozdrawiam

#23 kubalek95

kubalek95
  • 20 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 10 lutego 2011 - 21:57

Jakieś nowe informacje na temat ipada? Odzyskałeś urządzenie ? Jak miał na imię człowiek do którego wysyłałeś paczkę?

#24 NighT_

NighT_
  • 39 postów

Napisano 12 lutego 2011 - 18:38

Ok to tak , sytułacja była dośc skomplikowana lecz (mam ogromną nadzieje) że została rozwiązana dokładnie dzisiaj. W czwartek (albo w środe) byłem na policji w tej sprawie. Opisałem całą sytułacje miłej pani która poradziła tylko jedno zanim policja zacznie działać - Wysłać oficjalny list do pana. Tak tez zrobiłem - lecz miałem ułatwioną sytułacje gdyż moj tato jest przedstawicielem handlowym w firmie DHL (Kurierskiej) i wysłał list który sporządziliśmy razem do pana do Bydgoszczy. Tato skontaktował się z kurierem w Bydgoszczy który doręczał list i opisał całą sytułacje i prosił go oto żeby zobaczył sytułacje z domem (Czy to nie jest np pijacka melina ) - Kurier przyszedł do pana - zadzwonił , odebrał Pan który mnie okradł - i go nie wpuscił , lecz kurier się nie poddał i zadzwonił jeszcze jeden raz - odebrał ojciec w/w, wpuscił kuriera, okazało się że w/w złodziej został pobity dośc dośc - kurier mówił ze sie zdziwił (dzwonił po wizycie u niego do mojego ojca). Dał list ojcu - oczywiście nazwisko było zmyślone lecz adres był dobry końcówka miała być rkowski a podał szowski. Następnego dnia (wczoraj) ojciec napisał do mnie na GG " Witam tu ojciec *******, proszę o numer kontaktowy do Pana " - odpisałem numer do ojca - minutę pózniej pan zadzwonił do taty, okazało się że synuś (złodziej) jest narkomanem i ojciec go zabrał stamtąd kilka dni temu (pewnie dlatego nie odpisywał) i powiedział tez magiczne słowa "znalazłem w domu iPada , niech pan poda adres to panu go wyśle". I tak się stało , w dniu dzisiejszym pan Wysłał przesyłke - mam nadzieje że to iPad gdyż pan mówił dość poważnie przez telefon. Potwierdzenie mam , numer mam - sprawdziłem na internecie i numer przesyłki się zgadza , data , miejsce zgadza się - więc poczekam :)

#25 iPhone 25

iPhone 25
  • 1 030 postów
  • SkądKielce

Napisano 12 lutego 2011 - 19:03

Hmm ciekawa sytuacja napisz co dalej bd:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych