Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Illustrator złe nazwy fontów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 31 stycznia 2011 - 11:11

Mam mały problem w drukarni. Jak otwieram jakiś plik, to Illustrator krzyczy, źe brak mu fontu. Plik jest zapisany w Times New Roman, a on woła o 'pTimes New Roman'. Czasem woła o 'pHelvetice' Upierdliwe jest ciągłe szukanie i zmienianie gdzie bold, gdzie italic. Czy jest jakiś sposób źeby to załatwić jakoś prościej? Dodam jeszcze, źe na komputerze pracowało wiele osób z róźnym doświadczeniem

#2 Śfieży

Śfieży
  • 909 postów

Napisano 31 stycznia 2011 - 11:25

Wbrew pozorom fonty z P na początku to nie to samo. Tak nazywano pirackie lokalizacje krojów Monotype i Linotype w latach 90 ubiegłego wieku. Były to stare wersje Type 1 i prócz nazw różniły się kodowaniem znaków, kerningiem i kształtami ogonków w stosunku do oryginałów. Taką podmianę załatwić można skryptem JSX ale ten skrypt nie jest darmówką więc udostępnić nie mogę.

#3 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 31 stycznia 2011 - 11:38

Wywaliłem wszystkie dublujące się fonty (od groma tego było). Zawsze jak jest jakiś podmieniony font w dokumencie na ten z p na początku to na palecie jest w ostrych nawiasach < > a na ekranie widać go jako Myriad. A jakiś darmowy sposób?

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 31 stycznia 2011 - 12:10

Ręcznie.

#5 Jaras

Jaras
  • 568 postów

Napisano 01 lutego 2011 - 20:54

Przecież Illustrator bardzo ładnie potrafi podmieniać fonty za pomcą find font.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych