Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Słaba jakość rozmów na początku rozmowy - potem ok


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 qbas123

qbas123
  • 29 postów

Napisano 24 stycznia 2011 - 09:20

Witam,
Problem występuje tak samo przy X-lite jak i Skype. Kiedy dzwonie na nr stacjonarny i ktoś odbiera są mocne trzeski, przerywania etc. Generalnie ciężko mnie słychać. Po jakiś 5-10 sekundach rozmowa się "stabilizuje" i można rozmawiać już normalnie. Z racji tego, że nie mogę wpiąć do mojego maca bezpośrednio słuchawek z mikrofonem muszę używać zew karty dźwiękowej na USB (Comdis). Nie mogę ze względu na to, że maczek ma tylko wyjście na głośniki oraz wejście liniowe, które nie obsługuje mikrofonu.
Prędkość internetu mam 16 MB/s więc to nie powinno być przyczyną. Gdybyście mi podali jakieś wskazówki jak polepszyć tą jakość to byłbym bardzo zoobowiązany. Każdy pomysł będzie mile widziany ponieważ moje się już skończyły. Może słuchawki na USB by coś pomogły? Wole to jednak przedyskutować bo wydatek ok 100 dla mnie musi być rozważony :)
Z góry dziękuję lub jakby to powiedziała pewna Pani polityk "thank you from the mountain" :D

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 24 stycznia 2011 - 09:29

Czy przez wejście liniowe rozumiesz gniazdo Jack na mikrofon? To jest najprostsze rozwiązanie, a jakoś nie kojarzę mac'a bez takiego gniazda.
Czy zewnętrzna karta dżwiękowa nie jest przypadkiem droższa niż słuchawki z mikrofonem współpracujące z Mac'iem, lub choćby sam mikrofon?
Ja do Skypa używam słuchawkę telefoniczną na USB, stary rupieć, ok 6 lat ma, ale ciągle działa. Kupiłem go od dystrybutowa VOIP za ok 80 zł swego czasu. Podzwoń, popytaj.
Co do jakości rozmowy, łącze 16Mb nie oznacz, że rzeczywista prędkość tyle wynosi. Tak naprawdę, rzeczywista prędkość łącza może wynosić nawet ok 800 Kb/s. Sprawdź tutaj http://www.continuum...-speedtest.html

#3 qbas123

qbas123
  • 29 postów

Napisano 24 stycznia 2011 - 09:46

Wejście liniowe to nie to samo co gniazdo jack na mikrofon. Gniazdo na mikrofon nazywa się Mic, wejście liniowe Line-In. Line In nie obsługuje samego mikrofonu chyba, że on sam będzie posiadał przedwzmacniacz. Nawet apple zrobiło specjalnego iMic (Griffin Technology: iMic - USB Audio Interface) żeby to działało. Poczytałem trochę o tym bo zdziwiłem się jak podłączyłem słuchawki z mikrofonem i mi mikrofon nie działa a na zwykłym fujitsu normalnie działały. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że apple robi taką fuszerę...No ale nic. Co do karty dźwiękowej zew. Można powiedzieć, że to właśnie był nie do końca przemyślany zakup...Mea culpa. Połączenie z Twojego testu (tego pierwszego co sam się automatycznie robi)
Obecna szybkość Twojego połączenia 2 459 kb/sek.
Średnia szybkość Twojego połączenia 2 459 kb/sek.
Więc chyba nie ma źle.
Czyli jeżeli dobrze rozumiem, słuchawki na USB powinny poprawić sytuację?

#4 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 24 stycznia 2011 - 13:41

Jeśłi masz na myśli jakość rozmowy, to raczej nie, ale specem nie jestem. Może rodzaj mikrofonu też ma znaczenie.

#5 qbas123

qbas123
  • 29 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 09:52

Jeszcze jeden pomysł mi wpadł do głowy. Czy może być przyczyną to, że port USB w kompie zaczyna padać?

#6 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 10:28

Masz może w telefonie Skype'a, albo jakąkolwiek możliwość sprawdzenia na innym kompie, pożyczonym laptopie? Dobrze byłoby przetestować go na Twoim łączu internetowym. Jakby padał USB, to sygnał by był, lub nie, ale jakość od tego raczej nie zależy.

#7 qbas123

qbas123
  • 29 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 10:41

Testowałem moje konto skype, zew kartę dźwiękową, moje słuchawki, to samo łącze internetowe na kompie znajomego i wszystko działało. Warunki eksperymentu były te same z wyjątkiem zmiennej "komputer" :) Powoli zastanawiam się nad zmianą bo to nie jest pierwszy "trywialny" problem z apple jaki mnie spotkał. Z innej strony dziękuję, że się Ty tym tematem interesujesz, bo jak narazie można by uznać, że forum jest martwe ;)

#8 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 17:29

Nie ma sprawy, każdy problem to problem. Wiesz, odnośnie komputera, to chyba niewłaściwy wniosek. Jeśli już to stawiał bym na samego Skype'a w wersji na mac'a. Ale osobiście nie mam z nim kłopotów. Owszem, gdy miałem wolniejsze łącze ( Neostrada ) i prędkości rzeczywista była na poziomie 800Kb, wtedy każdy VOIP działał mi kiepsko, Skype też. Ale teraz już nie. Może używasz jakiejś niedorobionej wersji. Ja mam 2.8.0.851 i jest git. Spróbuj jeszcze dwóch zabiegów. Usuń plik preferencyjny Home/Library/Preferences/com.skype.skype.plist. Dodatkowo możesz usunąć katalog Home/Library/Application Support/Skype. Wszystkie ustawienia Ci polecą, ale może w nich siedzi problem. Druga rzecz to założenie nowego konta użytkownika i sprawdzenie na nim jak działa Skype.

#9 qbas123

qbas123
  • 29 postów

Napisano 25 stycznia 2011 - 19:27

Skype jest w najnowszej wersji na maca. Był reinstalowany chyba z 2-3 razy przynajmniej. Mam dostęp do dwóch kont naraz na którym mam wykupiony abonament. Jedno konto dla mnie drugie dla mojej pracownicy. Na żadnym z nich nie działa (oczywiście w zakresie mojego komputera, ona nie ma problemów). Jutro albo pojutrze spróbuję pierwszy sposób, który poddałeś zobaczymy czy coś pomoże. Jak nie to sprzedaję go i kupuje netbooka. Szkoda bo generalnie jestem zadowolony z maca ale patrząc na taką fuszerę lub "sprytny-chwyt-marketingowy-w-celu-dokupywania-akcesoriów" (typu przejściówki miniDVI-DVI lub mini Display Port -DVI, jakby nie można było zrobić VGA, lub DVI) to nóż w kieszeni się otwiera :/ Sprawdziłem ten myk, o którym wspominałeś. Wyczyściłem do zera info o skype. Ściągnąłem, zainstalowałem jeszcze raz i dalej to samo. Doszedłem jeszcze do tego, że na jednym porcie USB te trzaski są dłuższe i intensywniejsze a na drugim krótsze i mniej dokuczliwe dla mojego rozmówcy. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, aby go sprzedać. Dzięki bardzo za zainteresowanie :)

#10 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 stycznia 2011 - 19:46

E tam, akcesoria to normalka, pecki mają tego o niebo więcej, Apple jest ascetą w tym temacie. A niekompatybilnosc niektórych mikrofonów to bardzo stara sprawa, nic nowego. Są zestawienia sprzętów kompatybilnych. Sprawdż jeszcze poprzednią wersję skype'a. Jeśli nie znajdziesz instalki, to Ci ją podeślę. Nie wiem jak teraz, ale kiedys laptopy mialy dwa gniazda USB wysokonapięciowe, potem jedno gniazdo USB nisko, drugie wysokonapięciowe. Różny poziom szumów może z tego właśnie wynikać. No cóż, kto wie, może faktycznie coś piardło w USB.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych