Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

- - - - -

Macbook synchronizacja audio i video.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_abrakadabra1980_*

Gość_abrakadabra1980_*

Napisano 16 stycznia 2011 - 21:23

Witam, łączę mojego macbooka z systemem snow leopard, przez vga z monitorem Philis 23IT, wszystko ekstra, ale kupiłem owy kabel Mini Jack - Chinch ,czy jakoś tak(zdj) : Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us ,i mam problem ponieważ kiedy mam source na vga to nie leci dzwięk, co polecacie,żeby mi dzwięk i obraz z monitora leciał ?

#2 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 17 stycznia 2011 - 13:19

hmm może być tak, że jeśli masz na VGA to może się nie udać... Niektóre TV z VGA mają tak, że po prostu nie da rady... Czemu nie chcesz podłączyć po HDMI? W kablu HDMI "leci" również dźwięk. Możesz spróbować podłączyć też dźwięk cyfrowo (o ile Twoj MB i TV mają we/wy cyfrowe;-)

#3 Gość_abrakadabra1980_*

Gość_abrakadabra1980_*

Napisano 23 stycznia 2011 - 15:12

A jak zsynchronizowac vga i dźwięk?

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2011 - 21:50

Za pomocą urządzenia Syncheck. Niestety, LCD i plazmy mają spory bufor na przetwarzanie A/V. Wielkośc tego bufora NIGDY nie jest publikowana w instrukcji. Dlatego dźwięk podawany przez wejście analogowe będzie rozsynchronizowany z wideo podawanym przez cyfrę. Jedyne co można zrobić, to (tak jak pisze ksamus) podać audio i wideo RAZEM przez HDMI.

#5 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 26 stycznia 2011 - 16:00

pomijając sprawę opóźnienia nie wiadomo czy Twoj TV ma możliwość JEDNOCZESNEGO odbierania audio po analogu i video po VGA. Pewnym rozwiązaniem byłoby A) zajrzenie do instrukcji TV/ kontakt z supportem TV celem uzyskania info, czy sie w ogole tak da B) jeśli się nie da: 1. zajrzenie, czy Twój TV ma wejście Composit Video (chinch zazwyczaj żółty) 2. Udanie się to sklepu/ internetu i nabycie drogą kupna przejściówki VGA> composit 3. podłączenie MB>VGA>przejścówka>composit>TV 4. Podłączenie dźwięku kabelkiem, ktory zaprezentowałeś na wstępie 5. Odpalenie megasystemu i ustawienie rozdzielczości. Plusy takiego rozwiązania: masz audio+video i zajefajny konverter ;-) Minusy: masz mniej kasiory (niedużo mniej) oraz composit Video obsuguje (z tego co wiem) TYLKO rozdzielczość PAL (NTSC)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych