Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macmini + TV 32 - przycinanie filmów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2011 - 17:07

Witam Sprawa wygląda następująco: do mac mini podpięte są dwa ekrany (monitor i TV). Poprzez program PYMplayer włączam film (avi) na TV i jest wszystko ok, lecz gdy w tym czasie wyłączę monitor to obraz na TV zaczyna się przycinać. Co około 3-4 sekundy jest przycięcie. Przy włączonym monitorze wszystko jest powiedzmy, że dobrze. Objaw jest niezależny od jakości materiału. Od razu napiszę, że zmieniałem podłączenie portów (miniDVI i miniDP) i w każdym podłączeniu jest tak samo. Jak pozbyć się przycinania obrazu przy wyłączonym monitorze? Sprzęt: mini 2,5 4GB grafika9400 Monitor IIYAMA Prolite 22" TV Sony KDL-32S4000

#2 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2011 - 17:11

Dlatego ja przestalem uzywac pyma i przesiadlem sie na mplayer extended. Sprawdz na nim, powinno byc ok.

#3 wegorzyk

wegorzyk
  • 674 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2011 - 17:32

Za niedługo sprawdzę. Dzięki

---------- Wpis dodano o 17:31 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:13 ----------

Niestety jest tak samo jak przy PYMplayer. Wszystko gra do czasu naciśnięcia przycisku Power w monitorze.

---------- Wpis dodano o 17:32 ---------- Poprzedni wpis dodano o 17:31 ----------

W mplayerze jest o tyle dobrze, że można zaznaczyć wyciemnienie monitora, więc to jakoś ratuje sytuację, bo nie świecą obie matryce.

#4 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2011 - 18:57

Czyli po czesci problem rozwiazany ;)

#5 Damian.De

Damian.De
  • 317 postów
  • SkądWielkopolska, UK

Napisano 16 stycznia 2011 - 19:02

mplayer extended.

Czemu używacie jakieś 'dziwne' programy? QuickTime i FrontRow nie wystarczy? Są w czymś lepsze? Pytam tak z ciekawości... ;)

#6 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2011 - 19:08

Moze dlatego ze nie interesowalem sie tematem na tyle, by wiedziec, jak wrzucic napisy do front row, gdy zrodlem jest np plik mkv.

#7 Jakinton

Jakinton
  • 47 postów
  • SkądKrk

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:12

Polecam Plex, to od dawien dawna wywodzący się od XBCM najbardziej rozbudowany medialny kombajn bijący na "łeb i szyję" wszystkie inne odtwarzacze, a jako ciekawostkę dodam, ze czyta wszystkie rozszerzenia włącznie z dvd nie nagranym na płytę. Obsługuje również pluginy muzyczne, zdjęcia, sieć i co tylko chcecie-potrzebujecie i jest w pełni spolonizowany. wypróbujcie :-) polecam goraco :-)

#8 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:39

A tak, kiedys z niego korzystalem, ale wtedy na powerbooku tak srednio dzialal. Z racji ze nie mam pilota nie bardzo korzystam z front row jak i jego zamiennikow.

#9 Jakinton

Jakinton
  • 47 postów
  • SkądKrk

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:50

Plex możesz obsługiwać również myszką :-)

#10 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:53

Tak wiem, ale jakos do mnie nie przemowil.

#11 Jakinton

Jakinton
  • 47 postów
  • SkądKrk

Napisano 16 stycznia 2011 - 21:03

dodam tylko tyle, że bibliotekę multimedialną mam na Qnap i łączę się z Macami Mini po wi-fi i Plex chodzi najlepiej (nie przycina, opóźnia) bijąc na głowę nawet VLC to przy 1080 P, więc lepszej już rekomendacji dać ci nie mogę ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych