Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kilka pytań odnośnie Pages.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2011 - 15:43

Mam do przygotowania impozycje katalogu, który otrzymałem w pliku .doc (czyli prawdopodobnie plik ms word). Muszę to wszystko zaimportować do indesigna zrobić booklet i puścić do naświetlarni, wszystkie teksty oczywiście w jednym kolorze (czarny). Dawniej kiedy posiadałem komputer z windowsem i officem takie pliki traktowałem w ten sposób, że z worda generowałem bezpośrednio plik pdf, potem w acrobacie pro drukowałem go jeszcze raz w jednym kolorze, nastepnie importowałem do indesigna. Na chwile obecną niestety nie posiadam acrobata pro, więc musiałbym to ominąć. Na chwile obecną nie posiadam pages, ale mogę go zakupić w każdej chwili w mac app store, przed zakupem chciałbym się dowiedzieć czy podoła on temu procesowi (od otworzenia pliku worda do wyeksportowania pdfa w jednym kolorze).

#2 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 10 stycznia 2011 - 15:52

pages czyta doc i eksportuje do pdf ale czy ci sie cos nie powywraca zalezec moze od stopnia skomplikowania pliku - pages potrafi sie mylic przy imporcie zdjec obrazkow itd, na twoim miejscu przed zakupem przetestowalbym to. pozatym uzywanie pages do dtp to chyba nie jest najlepszy pomysl, ja przynajmniej tak uważam, jesli chcesz mozesz jeszcze eksperymentowac z open office... ale przy składzie i łamaniu nie ma to jak quarkxpress na maka :)

#3 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2011 - 16:27

Nie bede nic zmienial w pliku ;) po prostu musze przygotowac impozycje pliku doc od klienta. Do skladu wykorzystuje indyka :)

#4 superment

superment
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2011 - 19:58

Soreczka za post pod postem, ale właśnie nasunęło mi się jedno pytanie: czy jak teraz kupię pages w MAS (jest to chyba wersja '09) to przy wyjsciu iWork 11 będę miał update za darmo?

#5 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 stycznia 2011 - 20:20

Niestety ale to że Ty nie chcesz nic zmieniać nie znaczy, że Pages nic nie zmieni. Jest jeszcze inny mankament - Pages exportuje ikonki/obrazki w 72dpi, i kolejny mankament - czasem lubi skracać strony - ale to zależne od pliku (oczywiście mówie - jak drukuje do pdf)

Nawet z Wordami na windowsa takie cuda sie dzieją (2007 -> plik do 2000 - posypał się jak cholera).

Proponuje Ci jednak zainwestować w Acrobat i spróbować z Open Office/Neo Office - sam tak czasem robiłem.

edit:

sprobuj jeszcze tego: http://www.doc2pdf.net/

no i oczywiście:

1. Create a single page InDesign document to represent the size of the page of the book

2. Choose Place from the File menu and choose your Word file.

3. Hold down the Shift Key and click on the first page. InDesign will autoflow the rest of the text and create the necessary pages.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych