Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AVCHD i Mac G5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 stycznia 2011 - 09:55

Mam krótkie pytanie, czy mozna z plikami AVCHD pracować na G5 2x1,8GHz?

#2 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 10 stycznia 2011 - 11:35

nie do rozkodowania musisz miec intela... a pozniej to juz dziala :D

#3 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 stycznia 2011 - 12:04

Dzieki hubiii 1. Czyli zastosowanie kart Blackmagica czy Matroxa w tym przypadku nie pomoże? 2. Użycie rozwiązań tych firm wspomaga (przyspiesza) pracę w ProRess czy bardziej wpływa na jakość?

#4 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 10 stycznia 2011 - 18:24

masz juz jakas karte ? w sumie Felipe handlowal MAtroxem moze ci cos powiedziec .. nam sprzedal Blackmagica Multibridge :D 1. chcesz rozkodowac hardwarowo sonego na tej karcie ? 2. generalnie sama karta ladnie dziala przy rozkompresowanym Full HD, daje potezne przyspieszenie masz live podglad na TV co bardzo ulatwia. One maja dedykowane kodeki ktore sa wspierane przez karte ale pro res tez, oraz w RT wspomagaja generwoanie efectow. Mozesz tez zgrywac poprzez tą karte np z kamery ( sdi , HDMi) obraz wtedy w locie jest kompresowany jak chcesz jakosc to oczywiscie uncompressed ale na taka przyjemnosc trzbea miec troche miejsca na dysku. Konfig do MP mamy 2x2.8 wiec to lata z karta czy bez matroxa MX02 karte mozesz podlaczyc przez express card do MBP i robic na tym w terenie wiec tu jest duzy pllus tej karty co do samych mozliwosci pewnie podobnie jak BM .. widzialem ja tylko raz jak felipe pokaza robil :D wiec najelpiej jakby on sie wypowiedzial . chcesz to do G5 ? zanim kupisz sprawdz czy bedzie ci smigac czy masz odpowiedni port pci-e, w tych starszych G5 byly juz pcie ale tez byly pci-x ogolnie jaki material masz zamiar edytowac ? FHD ? na G5 ? czy 720p max? czy DV ? moja rada jesli chcesz sie bawic w edycje to pogon g5 i doloz do jakiegos uzywanego maca pro z pierwszych serii w sumie sa juz do wziecia za 4k - 6 k chyba ze na lapku bedziesz lecial ( widze ze w podpisie cos masz) wtedy matrox bedzie odwalal czesc roboty :D

#5 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 stycznia 2011 - 22:52

Narazie nie mam żadnej karty. Do tej pory dla TV starczał sam komp, DV PAL i już. Blackmagica znam, był na drugiej stacji, ale raz chyba był wykorzystywany do HD. Tak to głównie podgląd i podpięcie do Bety, a sama praca raczej na klatkach pod kątem kompozycji. Dlatego zastanawiałem się czy przy HD można jeszcze z G5 cos wyciągnąć, bo tak to często na MacBookaPro się przesiadałem z dodatkowymi dyskami i już. I ten sobie radzi z AVCHD bezproblemu. Przyglądałem się Matroxowi MXO2 bo można podpiąć pod MacBookaPro i dużą stację, tylko czy G5-tce cos to pomoże. Chyba jednak reanimacja G5 nie ma sensu, czas na MacPro. dzieki hubiii za pomoc.

#6 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 stycznia 2011 - 03:13

To ja się wypowiem, że odnośnie pracy z HD na G5, to nie jest tak różowo. Po pierwsze warto mieć sprzęt minimum 2 x 2GHz lub dual core 2GHz lub 2.3GHz. Po drugie przy twoim sprzęcie ciężko o dostępność kart, bo masz jeszcze PCIx , a wszystkie BlackMagic są już na PCIe, podobnie zresztą jest z AJA. Matrox MXO2 niestety też już nie współpracujące ze starszymi Makami, z MacBookiem Pro wyśmienicie Ratowało by ciebie AJA IO HD, ale wtedy już tylko interfejs FW800, a i cena nie jest najniższa. Dodatkowo na twoim Macu nie pójdzie bez dodatkowych sztuczek AVCHD - można użyć to VideoPier - The mising link between your MPEG2 / HDV / AVCHD camcorder and your mac lub VoltaicHD | HD converter, AVCHD converter, AVCHD, video converter, Mac, PC, Software | ShedWorx. Ale i tak wtedy sensownie konwertować do ProRes 422 lub do Uncompressed HD ,ale tu już godzina zajmuje ponad 460GB, że nie wspomnę o szybkiej macierzy. Można oczywiście upolować starsze karty Decklink lub AJA pod PCIx, tylko pytanie, czy to ma sens. Podobnie jest z ProRes 422 HQ, na 2 x 2GHz jeszcze chodzi, ale czy na 2 x 1,8 pójdzie to już nie wiem.
Moim zdaniem lepiej już pójść w kierunku Mac Pro, a G5 zostawić do innych zadań.

#7 j3d

j3d
  • 48 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 stycznia 2011 - 18:56

Dzieki Filip za dodatkowe informacje. Niestety czas zostawić G5 na rzecz Mac Pro.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych