Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mikro i klawisz w Logicu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MxK

MxK
  • 335 postów
  • SkądBaltic Coast

Napisano 06 stycznia 2011 - 12:16

A więc tak. Tworzę nowy projekt w Logic Express, nagrywanie odbywa się, ale wszystko stereo. Czyli: po nagraniu piano słyszę w obu słuchawkach natomiast vocal tylko w jednej, lewej (do tego wejścia mam podpięty mic). Wiem, że powinienem nagrywać dwie ścieżki jednocześnie, jedną stereo (klawisz) i jedną mono (mic), ale nie mam pojęcia jak to.. zsynchronizować. Bo chyba powinno być tak, żeby mikrofon nie był wyłapywany przez ścieżkę, która zbiera dźwięki z klawisza, prawda? Tak żeby vocal i piano nagrały się całkowicie na dwóch różnych ścieżkach?

#2 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 stycznia 2011 - 12:56

Oczywiście, że powinny się nagrać na osobnych ścieżkach, zwłaszcza że przypuszczalnie masz lewy kanał pianina ciszej od prawego. Synchronizacja – tzw. nagrywanie ścieżkowe. Najpierw nagrywasz pianino, potem sobie puszczasz mając podpiętego mica i nagrywasz jak do podkładu (zaznaczony Record tylko przy ścieżce mikrofonu).

#3 MxK

MxK
  • 335 postów
  • SkądBaltic Coast

Napisano 06 stycznia 2011 - 13:21

Czyli nie ma możliwości, aby nagrywać dwie ścieżki jednocześnie? Piano + vocal?

#4 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 06 stycznia 2011 - 13:40

Napisałem Ci instrukcje obsługi w Twoim poprzednim temacie...

#5 MxK

MxK
  • 335 postów
  • SkądBaltic Coast

Napisano 06 stycznia 2011 - 14:29

I tak robiłem. Klikam 'R' przy obu ścieżkach, wtedy nagrywa się tylko piano.
To wygląda tak, że kiedy jedna ścieżka jest stereo to nie ma możliwości rozdzielenie mikro od piano. Bo piano wpięte jest w L i P, mikro tylko w L. Podłączając słuchawki słyszę piano w obu, mikro tylko w lewej. I kiedy nagrywam jest tak samo.
Napisałeś:
[quote]Jeśli podpiąłeś pod Line R, to tworzysz dwie ścieżki mono, druga to Roland. Musisz też wybrać wejścia – Input 1 to prawdopodobnie będzie Mic, Input 2 to Roland.[/auote]

Rolanda podpiąłem zarówno pod Line in L oraz Line / Guitar in R .
Mikro tylko w MIC IN L. Kiedy wybiorę obie mono niby jest OK, ale dźwięk jest jakby biedniejszy...?

#6 ksamus

ksamus
  • 485 postów
  • SkądŁorsoł

Napisano 06 stycznia 2011 - 22:18

Ile wejsc ma Twoja karta? z tego co pamietam 4. Tak wiec na pewno mozesz nagrywać do 4 kanalow na raz. Mikrofon jest MONO, więc potrzebna ścieżka mono, czyli jedno wejście na Twojej karcie. Roland jest STEREO, czyli 2 kanały, czyli zabiera 2 wejście na Twojej karcie więc aby nagrać JEDNOCZEŚNIE rol. + mikr. potrzebujesz 1 ścieżkę stereo + jedną ścieżkę mono. Dla Rolanda: w L. Tworzysz scieżkę (w Aranzu, nie w mixserze) jak wyskoczy Ci okienko jaką wybrać, wybierasz stereo oraz input line LR (nie wiem jak się to u Ciebie nazywa). Dla mikr.w L. Tworzysz scieżkę (w Aranzu, nie w mixserze) jak wyskoczy Ci okienko jaką wybrać, wybierasz MONO oraz input mic L (lubR, tam gdzie masz podłączony mic).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych