Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Karta kredytowa odrzucona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 11:08

Witam, mam problem z zakupami w app storze na moim iphonie. Platnosc robie poprzez karte kredytowa na ktorej przez kilka dni mialem ujemne saldo, teraz zostala uzupelniona i sa srodki na niej, jednak pokazuje mi okienko z problemem z platnosciami. Po wpisaniu cvv2 i kliknieciu Done wyrzuca mi info ze moja metoda platnosci zostala declined-odrzucona. Co w takiej sytuacji zrobic? Czy cierpliwie poczekac az im zaktualizuje info ze srodki na karcie juz sa i przyjma mi z powrotem te karte jako metode platnosci?

#2 t.sikora

t.sikora
  • 657 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 11:16

zadzwoń do banku i poproś o bieżące saldo karty i ilość dostępnych środków - jeśli saldo jest ujemne, zaczekaj na zaksięgowanie tego, co wpłaciłeś\pozdro

#3 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 stycznia 2011 - 12:52

Skoro są na niej teraz środki to nie powinno być problemów, nie robisz błędu wpisując datę ważności karty ? Albo Cvv2 ?

#4 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 stycznia 2011 - 13:05

Nie mylisz karty kredytowej z debetowa? W jakim app store sie rejestrujesz? W jakim banku masz tą kartę?

#5 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 stycznia 2011 - 13:46

Nawet jak ma debetową i wcześniej nią płacił to nie powinno być problemów, zwłaszcza że spora cześć kart debetowych działa, dotyczy to kart umożliwiających płatności internetowe

#6 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 13:58

korzystam z eKarty w mBanku - do tej pory zawsze nią płaciłem w appku i nie było problemów :) wszystkie dane są dobrze wpisane - bo ich nie zmieniałem, a wcześniej płaciłem, więc sądzę i mam nadzieję, ze to kwestia tylko tego, że miałem ujemne saldo całego konta (w czym zawiera się ta karta również)

#7 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 stycznia 2011 - 14:15

eKarty działają bez problemu, załaduj kartę i konto, pamiętaj o tym żeby mieć minimum 10 zł, bowiem apple zablokuje coś ponad 8 zł dla sprawdzenia karty

#8 Sanryu

Sanryu
  • 3 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 stycznia 2011 - 14:27

Mam ten sam problem, a na dodatek nawet darmowych aplikacji nie moge pobrac :( Ciagle wyskakuje komunikat o tym, ze "payment method was declined". Wczesniej bez problemu moglem kupywac/pobierac, a od zeszlego roku dzieja sie takie cyrki. Podobno sporo ludzi ma ten problem, ale jak widac apple tego problemu nie widzi. No coz, po co im nasze pieniadze ;)

#9 stojak1030

stojak1030
  • 2 186 postów
  • SkądŻary, Poland

Napisano 05 stycznia 2011 - 18:48

Ja mam od trzech dni taki problem. Normalnie od roku kupowałem na tą kartę aplikacji, a teraz jak się zaloguję do AppStore - Your payment method was declined. Karty nie zmieniałem, wszystko jest cały czas tak samo. Już nie mam pomysłu co zrobić, przecież wszystko było dobrze. Środki na karcie mam (<30 z BZWBK), wszystko wpisuję poprawnie po 3 razy. I co chwilę "declined". Już nie mam cierpliwości, a przecież aktualizacje muszę jakoś zrobić. I za nic nie mogę wejść do sklepu.

#10 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 05 stycznia 2011 - 18:51

Czyli nie jestem osamotniony w tym problemie. Jakies pomysly co robic?

#11 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 06 stycznia 2011 - 14:08

Nikt nic nie poradzi?

#12 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 stycznia 2011 - 14:32

potwierdzam problem, kk multibanku. po wymianie przez bank na nowa (uplynal termin waznosci) nie moge jej dodac do konta iT. wczesniej problemow nie bylo. srodki na karcie sa, robilem nia juz inne zakupy w sieci... wrrr

#13 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2011 - 14:40

Może iTunes wycofuje się z kart debetowych? Pamietam ze jak miałem debetowa vise electron z bzwbk na <30 to nie chciało załapać już 2 lata temu... Idzcie sobie ludzie po karty kredytowe, teraz każdemu dają... @oley_20 przecież jak dostajesz nowa kartę po wznowieniu, to ona ma te same numery co poprzednia...

#14 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 06 stycznia 2011 - 15:19

Ale ja wlasnie karte kredytowa mam w mBanku do zakupow w internecie, w usd lub € rozliczana, wiec czytaj uwaznie ex3v.

#15 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 stycznia 2011 - 15:27

Może iTunes wycofuje się z kart debetowych? Pamietam ze jak miałem debetowa vise electron z bzwbk na <30 to nie chciało załapać już 2 lata temu...
Idzcie sobie ludzie po karty kredytowe, teraz każdemu dają...
@oley_20 przecież jak dostajesz nowa kartę po wznowieniu, to ona ma te same numery co poprzednia...


dostalem karte z nowym numerem....

#16 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 stycznia 2011 - 23:49

No to ja nie wiem. Teoretycznie iTunes obsługuje wszystkie karty kredytowe (tj umożliwiające podjęcie krotkoterminowego nieoprocentowanego kredytu), dla konta AppleID założonego w kraju wydania karty. Jeżeli to nie działa, to jest to złamanie postanowień regulaminu i polecam zatelefonowac do Apple Polska, może oni coś pomogą, np wprowadza kartę "na sile"

#17 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 07 stycznia 2011 - 02:00

Pogooglowalem troche i bardzo duzo osob na calym swiecie ma z tym klopoty, napisalem email do apple support, do 48h ma przyjsc odpowiedz, we'll see.

#18 gibakrk

gibakrk
  • 64 postów

Napisano 08 stycznia 2011 - 02:16

Przeprowadzilem mailowa rozmowe z supportem apple i dowiedzialem sie, ze wina lezy po stronie mojego banku i im nic do tego. Pozostaje wyjasnic sprawe z bankiem, co sie dzieje z karta, jak to nic nie da - trzeba pomyslec o nowej/innej. Swoja droga - swietna obsluga i kontakt ze strony apple :)

#19 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2011 - 19:00

Polecam kredytowe w bzwbk - możliwość rozłożenia dowolnego zakupu pow. 500 zł na nisko oprocentowane raty za pomocą jednego telefonu, możliwość robienia przelewów z karty i fakt, ze kartę dostanie nawet student bez zaświadczenia o zarobkach sprawiają, ze warto ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych