Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaka to melodia?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
414 odpowiedzi w tym temacie

#1 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2007 - 19:57

Witam serdecznie,
Rozpoczynam nowy temat którego zadaniem będzie pomoc osobom które usłyszały gdzieś fajną piosenkę (reklamy, radio itp.), ale nie wiedzą kto jest autorem lub nie znają tytułu. Aby topic był przejrzysty ustalimy pewne zasady:

Pytania z opisem utworu piszemy czcionką o wielkości 4, kolorem zielonym (SeaGreen).

Osoba odpowiadająca, wkleja najpierw pytanie poprzez użycie cytatów (QUOTE) pozostawiając format pytania, a następnie wykorzystując rozmiar czcionki 4 odpowiada na pytanie, używając koloru czarnego. Poniżej prezentuję przykład:



Pytający:
Szukam wykonawcy oraz nazwy utworu piosenki użytej w reklamie samochodu Dacia Logan. W reklamie tej, facet wyobraża sobie, że jest agentem obcego wywiadu.

Odpowiadający:

Szukam wykonawcy oraz nazwy utworu piosenki użytej w reklamie samochodu Dacia Logan. W reklamie tej, facet wyobraża sobie, że jest agentem obcego wywiadu.

Morcheeba - "Let Me See"

#2 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 marca 2007 - 20:10

To ja szukam wykonawcy muzy do reklamy Saaba!! Laska spiewa o tym, ze "power" i "control me" ;)

#3 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2007 - 20:18

Gorzej jak ktoś ma taki problem jak ja - pamiętam tylko melodię i nie bardzo wiem skąd (stary francuski film). To co, mogę wkleić zapis nutowy? :)
No dobra, niech to będzie jakieś wyzwanie...
Melodia ze starego francuskiego filmu, z Belmondem lub Delonem, była chyba na końcu filmu - kojarzy mi się plażowa sceneria i jakieś zmagania ze Śmiercią (ale co do fabuły mogę się mylić). Co to za film i kompozytor?

Dołączona grafika

Zapis nutowy, kliknij żeby powiększyć
(pisałem z pamięci, tak że może lekko odbiegać od oryginału)

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 marca 2007 - 20:59

Chłopaki, czy wy czytać nie umiecie? Jak miało być zapisane pytanie???
  • clr lubi to

#5 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 07 marca 2007 - 21:05

Przepraszam Panowie, chyba wiem gdzie był mój błąd. Sorry, rozpędziłem się - w każdym razie bardzo mi zależało.

#6 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 marca 2007 - 20:29

To mnie się przypomniało przy okazji tego tematu i Apple:

Piosenka z Apple Special Event - It's Showtime (nowe iPody Nano), ta co leci na samym począteczku, nie to co śpiewa Bob Dylan, tylko to co ta babeczka śpiewa przed nim, kiedy widać napisy. Jaki to tytuł i wykonawca i na jakiej płycie można znaleźć?

#7 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2007 - 20:37

Witam serdecznie,
Rozpoczynam nowy temat którego zadaniem będzie pomoc osobom które usłyszały gdzieś fajną piosenkę (reklamy, radio itp.), ale nie wiedzą kto jest autorem lub nie znają tytułu. Aby topic był przejrzysty ustalimy pewne zasady:

Pytania z opisem utworu piszemy czcionką o wielkości 4, kolorem zielonym (SeaGreen).

Osoba odpowiadająca, wkleja najpierw pytanie poprzez użycie cytatów (QUOTE) pozostawiając format pytania, a następnie wykorzystując rozmiar czcionki 4 odpowiada na pytanie, używając koloru czarnego. Poniżej prezentuję przykład:



Pytający:
Szukam wykonawcy oraz nazwy utworu piosenki użytej w reklamie samochodu Dacia Logan. W reklamie tej, facet wyobraża sobie, że jest agentem obcego wywiadu.

Odpowiadający:

Morcheeba - "Let Me See"



Ale po co te kolory i wielkości ?

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 08 marca 2007 - 21:05

by było przejrzyście zapewne... Jeśli szukacie utworu z filmu bądź z reklamy to dobrze jest zajrzeć na youtube i popatrzeć na komentarze. Zawsze ktoś się pyta o utwór i ktoś mu odpowiada ;) PS: Zapewne moderator jeśli będzie chciał utrzymać temat we względnym ładzie wywali wszystkie posty oprócz jednego ;)

#9 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2007 - 22:06

Nie, widzę, że nie ma to sensu. Ktoś ustala zasady, aby był porządek, a znajduje się 10 co się do nich nie stosuje, lub zadaje śmieszne pytania. Ja już nie wiem co tutaj się dzieje…

#10 altcomputing

altcomputing
  • 1 098 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 08 marca 2007 - 22:29

Uprzedzając czyjeś pytanie, które kiedyś padnie:

Pytanie:
Utwór który gra podczas ekranu powitalnego MacOS 10.3 Panther

Odpowiedź:
Royksopp - Eple (ciekawa zbieżność tytułu... ;) )

a teraz moje
Pytanie:
Utwór który gra podczas ekranu powitalnego MacOS 10.4 Tiger - ktoś wie?

#11 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marca 2007 - 22:35

Nie, widzę, że nie ma to sensu.

To jest oczywiste.

Ktoś ustala zasady, aby był porządek, a znajduje się 10 co się do nich nie stosuje, lub zadaje śmieszne pytania.

Te Twoje zasady są śmieszne i ustalone bez najmniejszego sensu.

Ja już nie wiem co tutaj się dzieje…

To widać...

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 marca 2007 - 22:43

kokos chyba przeginasz... można dyskutować o słuszności tego wątku, etc. ale zasady są akurat bardzo dobre, bo zauważ, że będzie można rozróżnić gdzie jest pytanie, a gdzie pytanie i odpowiedź, a także znaleźć łatwo odpowiedź do pytania np. sprzed kilku stron.

Ja nie wiem, czy to jakaś powszechna polska choroba, że się wszyscy wszystkiego czepiają? Przecież jak wam się coś nie podoba to możecie nie zaglądać do danego wątku...

#13 Toszak

Toszak
  • 899 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 marca 2007 - 22:45

To może by pójść na kompromis i wypisywać pytania na zielono, ale normalnym rozmiarem czcionki ? Czytelność będzie podobna i nie będzie tyle zachodu ?

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 marca 2007 - 23:05

No i tak można już o tym jakoś sensownie porozmawiać... ja myślę, że też by było ok, ale to już niech twórca tematu zabierze głos.

#15 Halibut

Halibut
  • 668 postów
  • SkądKatowice

Napisano 09 marca 2007 - 01:26

A czy nie można pytań wyróżnić znakiem zapytania na końcu? To takie proste...

#16 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 09 marca 2007 - 02:18

Melodia ze starego francuskiego filmu, z Belmondem lub Delonem, była chyba na końcu filmu - kojarzy mi się plażowa sceneria i jakieś zmagania ze Śmiercią (ale co do fabuły mogę się mylić). Co to za film i kompozytor?

Nie mam na czym sobie zagrać, ale tak a vista to jest to Ennio Morricone i jego słynny utwór „Chi Mai”. Film (ale to już dogooglałem) nazywa się „Le Professionnel” Georgesa Lautnera.
  • Andrzej lubi to

#17 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2007 - 08:57

Geniusz! Zgadza się. Od razu wlazłem na Amazona i sobie odsłuchałem :)
Jakby co to jest na tej płycie...

#18 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 10 marca 2007 - 00:41

Piosenka z Apple Special Event - It's Showtime (nowe iPody Nano), ta co leci na samym począteczku, nie to co śpiewa Bob Dylan, tylko to co ta babeczka śpiewa przed nim, kiedy widać napisy. Jaki to tytuł i wykonawca i na jakiej płycie można znaleźć?


Corrine Bailey Rae - Put your records on

Sam se zadałem pytanie, sam se odpowiedziałem... także ja pozostanę przy swoich sprawdzonych metodach szukania tytułów piosenek. Ale dzięki za to, że przypomnieliście mi o tej piosence ;)

#19 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 marca 2007 - 01:46

"Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha i chce bysmy takze kochali je troche..." To tak a propos piosenek. ;)

#20 jac.zuz

jac.zuz
  • 231 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 marca 2007 - 01:08

Ja szukam piosenki ktora jest w reklamie MeasterCard, ta w ktorej koles kupuje samochod ojca, okulary, pieska z kiwajaca glowa :P Americano costam :P

#21 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 marca 2007 - 11:12

Cześć,

ja szukam utworu, który usłyszałem wczoraj w radio TOK FM ok 23:25. O ile mnie pamięć nie myli to chyba się nazywa Romeo i Julia. Na początku jest fortepian, a potem skrzypce - (chyba) Guarneriusy albo Stradivariusy. Na końcu kobieta coś śpiewa lub mówi po francusku...

Zależy mi na tym utworze.


#22 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 marca 2007 - 14:53

Ja szukam piosenki ktora jest w reklamie MeasterCard, ta w ktorej koles kupuje samochod ojca, okulary, pieska z kiwajaca glowa :P Americano costam :P



Renato Carosone - "Tu' vuo' fa' l'americano" chyba :)

G.

#23 Horus

Horus
  • 86 postów

Napisano 12 marca 2007 - 16:24

Jak nazywa sie piosenka, ktora leci podczas nowej reklamy Pepsi. Brzmi mniej wiecej tak: "hej nau nau" :P Podczas jej grania obraz podzielony jest na 6 kwadratow, w lewym gornym Ronaldinho zabawia sie piłką.
bylbym wdzieczny za pomoc


#24 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 16 marca 2007 - 20:19

Cześć,

ja szukam utworu, który usłyszałem wczoraj w radio TOK FM ok 23:25. O ile mnie pamięć nie myli to chyba się nazywa Romeo i Julia. Na początku jest fortepian, a potem skrzypce - (chyba) Guarneriusy albo Stradivariusy. Na końcu kobieta coś śpiewa lub mówi po francusku...

Zależy mi na tym utworze.


Jesli tam jest ,,ROmeo, romeo, je t'aime", a tłumacząc na polską pisownie(uczę sie francuskiego) że tem, to to będzie soundtrack z musicalu Romeo et Julliet Produkcji francuskiej,

#25 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 marca 2007 - 21:02

Jesli tam jest ,,ROmeo, romeo, je t'aime", a tłumacząc na polską pisownie(uczę sie francuskiego) że tem, to to będzie soundtrack z musicalu Romeo et Julliet Produkcji francuskiej,


Jakbyś jeszcze podał mi tytuł lub wykonawce tego kawałka, to byłbym wielce wdzięczny:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych