Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Civilization V PL?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 24 grudnia 2010 - 13:20

Witam, Jakiś czas temu kupiłem Civilization V PL , a dokładnie klucz steam do wersji PL tej gry. Zainstalowałem na Windowsie i po przestawieniu na wersję PL steam dociągnął mi pełne "spolszczenie". Na Macosx , również zainstalowałem steam'a , później Civkę ale niestety nie ma już możliwości ściągnięcia spolszczenia :( Czy ktoś wie czy można w jakiś sposób "spolszczyć" civkę na Macku? Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

#2 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 25 grudnia 2010 - 12:21

Na pewno oficjalnie w żaden sposób się nie da, cenega zastrzegła sobie wersję spolszczenia tylko dla pc. Jedyną opcją było by znalezienie jakiegoś spolszczenia na necie albo przekopiowanie plików polonizacji z wersji pc, ale co i jak to nie wiem. Gdyby Civka była po polsku na maca to bym ją już dawno kupił;/

#3 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 25 grudnia 2010 - 16:18

szkoda , że dystrybutorzy nie myślą o ludziach , którzy czasem lubią pograć na Macosx'ie.....

#4 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 25 grudnia 2010 - 16:28

Niestety, gdyby była PL tez bym zakupił :(

#5 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 25 grudnia 2010 - 20:45

w Polsce praktycznie wszystkie gry, które na świecie były wydane w wersjach podwójnych od razu, są wydawane w wersji tylko dla windows, reszta niknie gdzieś na granicy;p Jedynym chlubnym wyjątkiem są simsy no ale to raczej nas nie kręci:D

#6 revanmj

revanmj
  • 687 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 grudnia 2010 - 13:11

Jeszcze SPORE był po polsku dla Mac'a :)

#7 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 grudnia 2010 - 20:42

Football Manager 09, 10; Starcraft 2

#8 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 26 grudnia 2010 - 22:10

Swoją drogą starcraft 2 chodzi mi ostatnio po głowie, szkoda tylko , że to jakieś chore pieniądze kosztuje.....

#9 damik4

damik4
  • 88 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 10:20

The Settlers 7

#10 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 16:11

No proszę ile mamy gier :-) a ja chciałem tylko Civkę "spolszczyć" :-)

#11 Gość_tygrysio_*

Gość_tygrysio_*

Napisano 27 grudnia 2010 - 20:35

Panowie od tematu odbiegacie ... potem się bałagan robi. Albo ktoś daje wskazówki jak spolszczyć albo zamykamy z rozwiązaniem "nie da się" :)

#12 maciejtca

maciejtca
  • 596 postów
  • SkądTrzebnica, Poland

Napisano 27 grudnia 2010 - 20:38

na tą chwilę nie da się :(

#13 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 20:53

Mam nadzieję , że jeśli będzie taka możliwość to temat będziemy odświeżać.

#14 luk4sek

luk4sek
  • 283 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 22:54

tak jak pisałem na początku można podmienić pliki, aczkolwiek niezgodne to zapewne z licencją poza tym można by napisać do cenegi na przykład co oni na to. Albo pomęczyć support steama, tam nigdzie nie pisze, że wersja polska jest tylko na widnows, a kupując grę u nich za 49,99 euro mamy prawo wymagać, żeby działało to co podają w opisie:)

#15 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2011 - 11:40

A gdzie w Polsce można kupić Civilization V dla Maca? Jest jakiś sklep oferujący tą grę na polskim rynku, na stronie dystrybutora jest tylko gra na Windowsa :/ - Czekam na info, z góry dzięki :)

#16 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 stycznia 2011 - 11:48

Skorzystaj z internetowych sklepów, wersje cyfrowe.

#17 shuliken

shuliken
  • 172 postów

Napisano 08 stycznia 2011 - 12:16

Do 4 umiałem, niestety w 5 nie da się tym samym sposobem :( a football manager 11 to pies? :)

#18 Kreon

Kreon
  • 10 postów
  • SkądTredegar, Wales

Napisano 01 lutego 2011 - 18:17

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem Civilization V PL , a dokładnie klucz steam do wersji PL tej gry. Zainstalowałem na Windowsie i po przestawieniu na wersję PL steam dociągnął mi pełne "spolszczenie". Na Macosx , również zainstalowałem steam'a , później Civkę ale niestety nie ma już możliwości ściągnięcia spolszczenia :(


No cóż, mnie spotkało to samo. Kupiłem w dobrej wierze,że jest po polsku i co? Napisałem do supportu i mi odpisali, że na maca nie ma polskiego, więc zażądałem sprostowania i informacji o braku naszego języka. A w następnej odpowiedzi od suportu otrzymałem wiadomość, że przecież mi odpisali, że nie ma polskiego. Wtedy nie wytrzymałem i pojechałem po bandzie... Szukają następnych polaków, żeby ich dymać poprzez celowe wprowadzanie w błąd, a jest to nie legalne. Jeżeli nie ukaże się sprostowanie w tym tygodniu to pogadam z solicitorem i zobaczymy... Może jakaś kaska wpadnie?

#19 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 01 lutego 2011 - 18:49

No cóż, mnie spotkało to samo. Kupiłem w dobrej wierze,że jest po polsku i co? Napisałem do supportu i mi odpisali, że na maca nie ma polskiego, więc zażądałem sprostowania i informacji o braku naszego języka.


Dlaczego sprostowania? Jest po Polsku tyle, że nie na platformę MacOS. Na oficjalnej stronie Civki też za bardzo nie piszą, że jest po Polsku. Jest na platformę Windows i tyle. Mogliby napisać, że na Mac'a nie ale jest jak jest.

. Wtedy nie wytrzymałem i pojechałem po bandzie... Szukają następnych polaków, żeby ich dymać poprzez celowe wprowadzanie w błąd, a jest to nie legalne. Jeżeli nie ukaże się sprostowanie w tym tygodniu to pogadam z solicitorem i zobaczymy... Może jakaś kaska wpadnie?


I co mu powiesz? Że niby naciągają na kasę, że specjalnie nie napisali, że nie ma na Maca po Polsku żeby się dorobić? Za te pieniądze to nikt nie ruszy palcem, to chyba nawet w ramach przestępstwa nie będzie traktowane. Setki jak nie tysiące ludzi jak by było pokrzywdzonych to być może by coś zrobili (pewnie to sprostowanie). Co do kaski to już lekko śmiać się chce, pewnie temu właśnie prawnikowi wpadnie za zawracanie mu gitary.

#20 Kreon

Kreon
  • 10 postów
  • SkądTredegar, Wales

Napisano 02 lutego 2011 - 18:07

Dlaczego sprostowania? Jest po Polsku tyle, że nie na platformę MacOS. Na oficjalnej stronie Civki też za bardzo nie piszą, że jest po Polsku. Jest na platformę Windows i tyle. Mogliby napisać, że na Mac'a nie ale jest jak jest.


Ale o to chodzi, że są tam informacje które sugerują, że również wersja na MAC'a jest po polsku!



I co mu powiesz? Że niby naciągają na kasę, że specjalnie nie napisali, że nie ma na Maca po Polsku żeby się dorobić? Za te pieniądze to nikt nie ruszy palcem, to chyba nawet w ramach przestępstwa nie będzie traktowane.

Widzisz, żyjesz w GB i już dawno powinieneś wiedzieć, że to jest również przestępstwo.

Setki jak nie tysiące ludzi jak by było pokrzywdzonych to być może by coś zrobili (pewnie to sprostowanie).

Czyli, że jak zabawię się w pirata, to nikt mi nic nie zrobi bo kradnę przecież tylko jedną kopię a nie tysiące? A inny "mądry przykład (idąc Twoim tokiem myślenia": Co stałoby się, gdyby steam sprzedawał w ten sposób na eBay'u?

Co do kaski to już lekko śmiać się chce, pewnie temu właśnie prawnikowi wpadnie za zawracanie mu gitary.

Ja w ciągu ostatnich trzech lat w ten sposób kupiłem sobie nowy samochód. Dlaczego? Bo niektórzy myśleli, że wszystko im wolno i że jako klient moge im naskakać, albo może nic nie zrobię... Mylili się :razz:

I jeszcze jedno. Napisałem na forum Steam'a o tym i co? Wszyscy oprócz jednego delikwenta (który odpisał w bardzo podobny sposób jak Ty) byli po mojej stronie. Ale mnie to nie dziwi, polak polakowi...

#21 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 02 lutego 2011 - 18:10

@Kreon - widzę, że jesteś typem, który ma nerwy na takie walki :-), ja bym sobie odpuścił i nie róbmy za bardzo OT. Oczywiście życzę walki ze Steam'em :-) Pozdrawiam. A żeby nie robić totalnego OT, to zapytam: ile macie 'Achievements' w Civilizacji 5? Ja mam 45 i patrząc na ich listę myślę, że daleko nie zajdę :-)

#22 Kreon

Kreon
  • 10 postów
  • SkądTredegar, Wales

Napisano 02 lutego 2011 - 18:22

TigerStyle A żebyś wiedział, że mam. W Polsce, można mnie było "cyckać" z każdej strony, tutaj się nie daję (tutejsi mnie tego nauczyli, żeby nie odpuszczać). Steam, odpisał, że kaskę wróci (mogę wydać ją na inną grę) natomiast nie odpisali nic o sprostowaniu informacji na temat zawartości na Mac'a. Więc jeszcze nie skończyłem z tym tematem ;)

#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lutego 2011 - 19:29

Tej, dajcie spokój. Jest XXI wiek, nieznajomość angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć prosty interfejs gry/systemu operacyjnego to kalectwo. Tam nie ma skomplikowanych słów i zawirowanych konstrukcji gramatycznych, to nie jest rocket science. Wolę angielski niż większość polskich 'tłumaczeń' takich rzeczy, które tworzą ludzie doskonale znający język, ale nie mają najczęściej pojęcia o zagadnieniu, które tłumaczą i wychodzą nam Wirujące Seksy, Odłóż Na Miejsce albo inne takie super określenia. Natomiast przykre kłócenie się o bzdury to właśnie taka polaczkowatość, którą wyśmiewa cały świat (ja ja z całego serca tenże wspieram). Walka z wiatrakami, bo pińcet lat niewoli, zabory, powstania warszawskie i inne martyrologiczne bzdury dawno temu, które w dzisiejszym świecie są traktowane tylko jako historia.

#24 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 02 lutego 2011 - 19:33

Tej, dajcie spokój. Jest XXI wiek, nieznajomość angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć prosty interfejs gry/systemu operacyjnego to kalectwo. Tam nie ma skomplikowanych słów i zawirowanych konstrukcji gramatycznych, to nie jest rocket science.

Przykre kłócenie się o takie bzdury to właśnie taka polaczkowatość, którą wyśmiewa cały świat (ja ja z całego serca tenże wspieram).


Częściowo się zgadzam. Civke każdy potrafi obsłużyć, proste jak drut. Jednak aby czerpać przyjemność w pełni (encyklopedia, cytaty) trzeba znać angielski. Kto jednak kupuje gry mając na celu uczyć się z nich a nie grać.

Co do kłócenia się to rzeczywiście nasza cecha :-). Jednak ja osobiście często odpuszczam i zostawiam kłótnie i zwady profesjonalistom :-)

Pozdrawiam

#25 748f0da6cc

748f0da6cc
  • 311 postów

Napisano 02 lutego 2011 - 19:41

...ktorzy sami nie wiedzą o czym piszą ;-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych