Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

FLAC na iOS? - FLAC Player


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamix

Kamix
  • 95 postów
  • SkądO-ka

Napisano 22 grudnia 2010 - 14:31

Witam.
Zawsze chciałem odtwarzać pliki FLAC na iTouchu, ale nigdy nie było to możliwe(pomijając nie wygodne sposoby z Cydii).
Trzeba było męczyć się z konwertowaniem do Apple Lossless, co na pewno pozytywnie nie wpływa na nic.
I ostatnio(ok. miesiąca temu) znalazłem w AppStore aplikację FLAC Player, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Cena? Dość odstraszająca, bo 7.99E
Link iTunes - FLAC Player for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store

Aplikacja spełnia swoje zadanie w 100%. Wszystkie przyciski sterowania tzn. w pasku multitaskingu, po 2x home na lockscreenie ją obsługują. Oczywiście aplikacja świetnie działa w multitaskingu. Znacznie większego zużycia baterii niż zwykły odtwarzacz też nie zauważyłem. Pliki wrzucamy poprzez iTunes do programu, tak samo jak np. do oPlayera.

Aplikacja naprawdę warta uwagi dla osób które chcą odtwarzać pliki FLAC na swoich iUrządzeniach, cena jednak dość wysoka, za coś co moim zdaniem powinno być w odtwarzaczu Apple'a od razu. U mnie na stałe zagościła w dock'u.

Pozdrawiam.

#2 Homer

Homer
  • 9 977 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 grudnia 2010 - 00:17

A co złego jest w ALAC? (Apple lossless). Porownywalem WAV i ALAC na sluchawkach Sennheiser HD650 oraz monitorach Shure E5C i mogę powiedzieć tylko tyle ze na iUrzadzeniach wielkiej różnicy nie ma miedzy tymi formatami. Aplikacja raczej dla tych co posiadają pliki we FLAC i kOnwersja do ALAC faktycznie może wyrządzić krzywdę jakości dźwięku. Jeśli natOmiast posiadamy płytę CD wygodniej przekonwertowac jest do ALAC I słuchać z wbudowanego iPoda.

#3 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 23 grudnia 2010 - 03:17

Różnicy w jakości nie ma, ale konwertowanie tego potrafi być naprawdę uciążliwe sam o tym dobrze wiem, dzięki za cynk być może porwę się na tą bardzo drogą inwestycję...

#4 orius

orius
  • 370 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój, PL

Napisano 23 grudnia 2010 - 12:00

czy ja wiem czy takie uciążliwe? używam xld i konwersja całego albumu zajmuje max. 2 minuty.

#5 krakers

krakers
  • 8 135 postów
  • SkądNibylandia

Napisano 23 grudnia 2010 - 15:03

Po to żeby nie trzymać dwa razy tych samych utworów w różnych formatach.

#6 stanik25

stanik25
  • 289 postów
  • Skądulica sezamkowa

Napisano 23 grudnia 2010 - 16:34

E tam. Ja wole konwertować do apple lossles, niz bulić 8 euro.

#7 tashi

tashi
  • 104 postów

Napisano 28 stycznia 2011 - 12:23

dwa rozwiązania - voila!

VOX - świetny program i łyk różne formaty. A do konwersji - MAX.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych