Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Prawa Autorskie a recenzje i opisy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zernat

Zernat
  • 84 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 16:14

Witam. Czy gdybym chciał stworzyć jakąś stronę z zdjęciami gier z Ipod Touch 4g (zdjęcia byłyby mojego autorstwa) to czy było by to legalne ? Chodzi mi o zdjęcia z gier i aplikacji, czy nie złamałbym jakiegoś prawa publikując je na mojej stronie ? I czy gdybym umieścił logo jakiejś gry ? No i czy mogę w pełni wygłaszać moje opinie ? Powiedźmy dochodzę do wniosku że jakaś gra jest bardzo kiepska bo to i tamto i odradzam zakup, czy nie łamię jakiegoś prawa ? Proszę o wypowiedź osoby które się na pewno na tym znają. Z góry dziękuję :)

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 grudnia 2010 - 17:09

Co do opinii to nie łamiesz prawa, co do zdjęć to nie wiem.

#3 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 16 grudnia 2010 - 14:37

Jest sporo takich portali, nie wydaje mi się, żeby któryś z deweloperów miał do Ciebie pretensje o reklamowanie jego aplikacji ;)

#4 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 19 grudnia 2010 - 09:15

Zdjęcia są Twoje, program jest udostępniony publicznie (może i za pieniądze). Robisz własne opracowanie (własne zdjęcie) itp. Co do ikon (loga) to podobny problem by mieli sprzedawcy np. procesorów intela. Dla tego często piszą małym druczkiem, że np. „Wszelkie znaki towarowe i zastrzeżone nazwy zostały podane jedynie w celach informacyjnych [...]” łatwo to znaleźć. W dodatku mało który deweloper ma znaki zastrzeżone ;-) I co do opinii to jakoś recenzenci się nie krępują... Dobrze by było zarejestrować portal jako wydawnictwo w sądzie i wtedy jako redaktor naczelny byłbyś prawem chroniony już całkiem ;-) Ale tego i tak prawie nikt nie robi...

#5 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 19 grudnia 2010 - 10:39

czy mogę w pełni wygłaszać moje opinie ? Powiedźmy dochodzę do wniosku że jakaś gra jest bardzo kiepska bo to i tamto i odradzam zakup, czy nie łamię jakiegoś prawa ?


Przeraża mnie pomysł, że wygłaszanie własnych opinii na temat jakiegoś programu komputerowego mogłoby być nielegalne.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych