Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Imac G3 problem z wgraniem MacOs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wolfq

wolfq
  • 2 postów

Napisano 13 grudnia 2010 - 18:40

Witam, Ostatnio dorwałem starego Imac G3 233mhz / 160 mb ram / 4 GB HDD/ XD x 24 / grafika 6 mb Ati . Na dysku wgrany był system 9.2.1 , postanowiłem wgrać 10.2 Jaguar , przy wyborze dysku dałem opcje formatowania HDD , system wgrał się bez problemu , restart i już nie wstaje , komputer się włącza , pojawia się logo apple na szarym tle , dysk pracuje przez jakieś 15 sec po czym na środku ekranu pojawiają się artefakty od lewej do prawej strony. Czekałem ok 1h i zero reakcji. Próbowałem wgrać na nowo 9.2 ale przy starcie z CD , pojawia się szary ekran i nic więcej. Nie wiem czy jest to wina płytki , systemu. Przy próbie wgrania 9.2 pierw odpaliłem istalatora 10.2 , wybrałem Disk Utillity i wybrałem formatowanie MacOs Extended i wgranie plików do OS9. Dodam że system 9.2 wgrywam z kopi bezpieczeństwa :) Ma ktoś pomysł jak wgrać system na ten sprzęt ?

#2 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 13 grudnia 2010 - 21:11

Musisz najpierw z poziomu OS 9 zainstalować to: iMac Firmware Update 4.1.9: Information and Download a dopiero potem OS X. Bez tego update OS X nie ruszy na tym komputerze.

Najlepiej wymień dysk na cokolwiek 7200 rpm (jest 5400) max 120 GB i dołóż RAMu do magicznych 512MB. Wtedy możesz na nim swobodnie postawić 10.3.9 iMac G3/233 Original - Bondi (Rev. A & B) Specs (iMac - Original, M6709LL/A*, iMac,1, M4984, N/A) @ EveryMac.com

Jeśli np masz niebootowalną "kopię bezpieczeństwa" z torrentów to z niej nie zainstalujesz. Musisz postarać się o bootowalną.

#3 TataMisia

TataMisia
  • 88 postów
  • SkądGorzów Wlkp.

Napisano 10 stycznia 2011 - 16:46

Nie każda maszyna bootuje wszystkie wersje Mac OS. Np. mój iMac G3 350 Mhz bootuje tylko 9.1. Natomiast eMac G4 700 Mhz tylko 9.2.2 i to wyłącznie w wersji specjalnie przygotowanej dla niego




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych