Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zostań moderatorem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 września 2005 - 22:01

Witam Poszukujemy osób chętnych i posiadących odrobinę czasu do zajęcia się moderowaniem działów na forum. Zainteresowai użytkownicy proszeni są o kontakt na PW lub mail z jednym z administratorów. Pozdrawiam

#2 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 29 września 2005 - 09:49

a tutaj można? :]

#3 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 września 2005 - 10:27

Re: Zostań moderatorem

Witam

Poszukujemy osób chętnych i posiadących odrobinę czasu do zajęcia się moderowaniem działów na forum. Zainteresowai użytkownicy proszeni są o kontakt na PW lub mail z jednym z administratorów.

Pozdrawiam

i powiadasz ze tylko czas wystarczy?
moze jeszcze inne predyspozycje

napisz jakie dzialy sa do moderowania

#4 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 29 września 2005 - 10:34

pozostały: - Programowanie - Multimedia moim zdaniem nie ma sensu dublować moderatorów na mało popularne tematy.

#5 Kwiatki

Kwiatki
  • 1 096 postów
  • SkądPoznan

Napisano 29 września 2005 - 11:12

pozostały:
- Programowanie
- Multimedia

moim zdaniem nie ma sensu dublować moderatorów na mało popularne tematy.

no to sprawa jasna - do zadnego sie nie nadaje ;-)

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 29 listopada 2005 - 22:39

Tak sie zastanawiam... i tak siedzę na forum od rana do wieczora więc mógł bym coś moderować. Szkoda że moja dziedzina jest zajęta ale multimedia też są ok. Gdyby zwolniło się miejsce w dziale fotografia lub powstawał jakiś dział poświęcony obrazowi jako takiemu to jak najbardziej jestem chętny. CocoaSpell już mam więc błędy mogę korygować. :)

#7 leonGroup

leonGroup
  • 50 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2005 - 00:15

to ja zglaszam kandydature swa do programowania ta droga

#8 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 30 listopada 2005 - 08:02

JSG, - popieram kandydata :!:

#9 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 listopada 2005 - 08:43

mogę moderować dział ,,skargi i użalanie się na MF" :wink:

#10 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 listopada 2005 - 10:13

a kto bedzie moderowal dzial "skargi na moderatorow"?

#11 Grosik

Grosik
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2005 - 10:29

a kto bedzie moderowal dzial "skargi na moderatorow"?


Zapewne "Sila Wyzsza" 8)

#12 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 30 listopada 2005 - 10:53

MF to skrót od Moderator Forum

#13 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 11:20

Właśnie się chciałem za tobą wstawić i zacytować



mogę moderować dział ,,skargi i użalanie się na MF" Wink



#14 marwaw

marwaw
  • 56 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 11:39

mogłbym zająć się działem programowanie ...........

#15 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 listopada 2005 - 11:59

przepraszam, nie zqmalem, a taki dowcipny chcialem byc i znowu nie wyszlo :(. To moze zglosze swoja kandydature na moderatora skarg na moderatora skarg na moderatorow.

#16 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 30 listopada 2005 - 12:13

Ja się tylko jako szary użytkownik zapytam co wy macie do tych moderatorów... przecież bycie moderatorem-jak mi jeden z nich powiedział: polega na
6:59:25 PM 9758201:a naczym ta praca polega:
6:59:27 PM xxxxxxx: palisz jana :)
6:59:38 PM 9758201: co?
6:59:47 PM xxxxxxx: poprawiasz ortografy, usuwasz zbędne poosty itp
7:00:10 PM 9758201: aaa cieciujesz :D
7:00:07 PM xxxxxxx: "palisz jana" - taki slang mlodziezowy :D
7:00:36 PM xxxxxxx: palic jana - to inaczej udwacanie ze cos robisz, a nie robisz

;) jakość nagrania nie podlega ocenie ;) i nie może ono być wykorzystane w sądzie :mrgreen:

#17 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 listopada 2005 - 12:30

dla mnie moderator to troche jak kanar, funkcja niby potrzebna ale spolecznie malo akceptowalna. Poza tym brzydze sie jakakolwiek cenzura.

#18 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 30 listopada 2005 - 12:40

Bo chyba nie wiesz, czym jest cenzura. Przecież nikt Ci nie broni tutaj swoich poglądów wyrażać!!! Moderator nie cenzuruje wypowiedzi, a POMAGA na Forum użytkownikom, poprawia ich błędy (najczęściej natury ortograficznej, ale także np. przenosi tematy do odpowiednich działów). Poza tym działa jak policjant. Jeśli czyjeś zachowanie jest nieodpowiednie (narusza Regulamin Forum), to taką osobę przywołuje do porządku. Nie jest to żadna cenzura. Moderator ma wręcz obowiązek usuwać wpisy naruszające czyjeś dobre imię, czy wpowadzające nieporządek.

Mam nadzieję, że conieco wyjaśniłem :D.

#19 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 listopada 2005 - 13:12

Zgadzam sie z tym ze moderator powinien zwalczac chamstwo na forach, co do ortografii to jest mi wszystko jedno (sam mnostwo bykow robie, coz, dysleksja), ale nie tak dawno dyskutowalem sobie o G5-tkach na tym forum (oczywiscie w odpowiednim dziale) i kiedy rozwinalem swoja mysl na temat (moim zdaniem) watpliwej urody tychze, Pan moderator byl laskaw usunac moj post podajac za przyczyne ze "nie wnosi nic do tematu", i tu mnie troche wpienil. Z jakiej niby racji ktos moze decydowac za mnie czy cos wnosze czy nie do tematu? Wg mnie fora powinny sluzyc do swobodnej (acz kulturalnej) wymiany opinii i nie widze powodu dla ktorego jakis blizej nie znany mi gosc mialby decydowac czy to co mysle jest sluszne (tudziez wnoszace cos do tematu), to juz jest cenzura, a ja nie zycze sobie zeby mnie cenzurowano.

#20 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 13:39

pank rozumię twoje uwagi, ale niestety nie ma czegoś takiego jak "sprawiedliwa" moderacja. Moderacja musi być autorytatywna, aby byla skuteczna, czy zawsze jest potrzebna, czy zawsze spełnia swoją rolę, zależy od forum/ludzi/klimatu/GDP/ilości słońca/ilości zjedzonych jabłek/zasolenia bałtyku/grubości poszycia leśnego w Afryce/itp...
Jednak nie stawiałbym znaku równości moderacja = cenzura, to nie to samo, a ludzie często to robią. Moderator nie zadowoli wszystkich....Stosując "jota w jotę" regulamin, ilość postów by spadła znacznie. A jak moderować, na ile, i na co pozwalać, to już dylematy każdego dnia. Bo najważniejsza jest atmosfera danego miejsca, myślę, że tu jest całkiem miło, więc chyba ci cali moderatorzy to nie koniecznie są diabły wcielone, które każdemu chcą pkazać, że mają kilka przycisków na forum więcej niż normalny użyszkodnik. To jest bardzo chodliwy temat, moderacja/cenzura/wolność słowa... wraca jak bumerang na każdym forum, a przynajmniej na forach gdzie na to pozwalają. Ciągle wiele osób nie do końca rozumię ideę "wolności" i często im się to miesza z "wszystko-robieniem", a to nie do końca tak.

#21 pank

pank
  • 1 548 postów
  • Skądwawa

Napisano 30 listopada 2005 - 14:23

Zgadzam sie z tym ze moderatozy sa potrzebni ale moim zdaniem ich zadanie powinno ograniczyc sie do pilnowania porzadku, wywalanie postow tylko dla tego ze czyims zdaniem nic nie wnosza do tematu to juz cenzura. Ale moj subiektywny poglad jest spaczony tym ze co sobie przypomne jak Pan reeye bezpodstawnie wywalil mojego posta to mnie cos trafia. Ale, kochani moderatorzy, nie bierzcie tego do siebie, nie karzdemu nadmiar wladzy do glowy uderza, jestescie potrzebni, i chwala Wam za Wasza prace, dzieki Wam, my zwykli forumowicze nie musimy nuzac sie w chamstwie.

#22 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 30 listopada 2005 - 19:15

Ja się tylko jako szary użytkownik zapytam co wy macie do tych moderatorów... przecież bycie moderatorem-jak mi jeden z nich powiedział: polega na
6:59:25 PM 9758201:a naczym ta praca polega:
6:59:27 PM xxxxxxx: palisz jana :)
6:59:38 PM 9758201: co?
6:59:47 PM xxxxxxx: poprawiasz ortografy, usuwasz zbędne poosty itp
7:00:10 PM 9758201: aaa cieciujesz :D
7:00:07 PM xxxxxxx: "palisz jana" - taki slang mlodziezowy :D
7:00:36 PM xxxxxxx: palic jana - to inaczej udwacanie ze cos robisz, a nie robisz

;) jakość nagrania nie podlega ocenie ;) i nie może ono być wykorzystane w sądzie :mrgreen:


ten moderator miał po części racje :) z poprawianiem i usuwaniem... :mrgreen:

#23 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 30 listopada 2005 - 21:14

Zgadzam sie z tym ze moderatozy sa potrzebni ale moim zdaniem ich zadanie powinno ograniczyc sie do pilnowania porzadku, wywalanie postow tylko dla tego ze czyims zdaniem nic nie wnosza do tematu to juz cenzura. Ale moj subiektywny poglad jest spaczony tym ze co sobie przypomne jak Pan reeye bezpodstawnie wywalil mojego posta to mnie cos trafia. Ale, kochani moderatorzy, nie bierzcie tego do siebie, nie karzdemu nadmiar wladzy do glowy uderza, jestescie potrzebni, i chwala Wam za Wasza prace, dzieki Wam, my zwykli forumowicze nie musimy nuzac sie w chamstwie.


zgoda, ale mam pewne zastrzezenia. albo pilnujemy wszystkiego "po wojskowemu" - wyrzucamy wszyskie oftopiki, wszystko co choc jednym zdaniem nie jest zwiazane z tematem, albo nie.
Natomiast zgadzam sie z wymazywaniem postow ewidentnie chamskich i wulgarnych. natomiast kazda pozostala ingerencja jest dla mnie juz dwuznaczna. i tyle chyba w tym temacie.

#24 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopada 2005 - 21:19

Bardzo często zostawiamy of-topiki, jedynym warunkiem jest to by miały jakiś sens... ;)

#25 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 30 listopada 2005 - 21:34

microust a czy nie przeraża cię CHAOS który wdziera się na MA ?! Szukasz odpowiedzi o np. "modem do neo", a tam jest np 45 postóww wątku, z czego 4 posty zawierają potrzebne informacje i są rozsiane na 4 ekranach odpowiedzi, pomiędzy "ciekawym" OT. Co ty na to ?

Mamy dział do OT, chcesz sobie pogadać, powspominać, dywagować, zapraszamy do Think Different, tam panuje bardzo liberalna moderacja... :D

Forum się rozrasta, coraz trudniej znależć odpowiednie informacje, sam się z tym stykam co jakiś czas. Dlatego większa fyscyplina jest wymagana, i pewnie będzie ona coraz surowiej przetrzegana.

Przytoczę, przytoczony już przykład jak to się robi na innych forach:

Kawałki regulaminu z innego forum:

"Uwaga! Do osób piszących posty z błędami ortograficznymi i bez użycia reguł interpunkcji itp.

Jeśli zobaczę jakikolwiek temat czy post, pisany jakimiś krzaczkami i w dziwnym języku nie polskim będzie on kasowany bez względu na treść i to czy jest ważny czy nie.
Dotyczy to absolutnie wszystkich ? nawet Smerfa Ważniaka!"

"Uwaga
Robiąc nowy temat proszę o wpisywanie informacji czego on dotyczy np.
Tematy typu:
"Mam problem"
"Pomocy"
"Co o tym myślicie"
będą kasowane bez względu na to co zawierają!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
W.B."


Co wy na to?!? Wydaje się lekkim przegięciem, ale jeśli wziąść pod uwagę jak nagminnie to się zdaża, i jak zaśmieca forum... Kwestia wyrobienia nawyków w piszących...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych