Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Navigon Traffic Live


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#51 Piti81

Piti81
  • 70 postów

Napisano 18 kwietnia 2011 - 12:53

Dzisiaj jadąc estakadą we Wrocławiu w kierunku skrzyżowania Grabiszyńskiej z Hallera również dostałem komunikat o korku za 200m. Droga pokolorowana została na czerwono, a nawigacja zaproponowała objazd. Wygląda na to, że Navigon Traffic w Polsce zaczyna działać :-)

#52 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 19 kwietnia 2011 - 18:02

Zaczyna, ale na to potrzeba czasu. Wazne, ze zostal uruchomiony. Ale nie o tym chcialem. Jak wyglada zglaszanie problemow na drodze? Robi sie to poprzez Opcje => MyReport, czy inaczej? Pytam, bo opcje tam dostepne nie sa zbyt jasne, tym bardziej w kwestii informowania o robotach drogowych. Mialem dzisiaj sytuacje, ze byla zablokowana polowa drogi w zwiazku z czym, nie bylo mozliwosci dojazdu do miejsca docelowego w standardowy sposob. Nawigacja przeliczyla i zaproponowala kolejna przecznice, co jednak okazalo sie niewystarczajace ze wzgledu na zmiane ruchu na opisywanej drodze z dwukierunkowego na jednokierunkowy. Znalazlem sie w pieknym korku, ale na szczescie daleko nie mialem, wiec obylo sie bez wiekszych nerwow. Chcac zglosic zaistnialy fakt (korek, zmiana ruchu, roboty drogowe etc.) kliknalem w objazd, czy jakos tak, ale mozna bylo rowniez zmiane ruchu. Zasadniczo prosciej byloby zglosic po prostu roboty na drodze lub korek, bo ten byl rewelacyjnych rozmiarow, ale takich opcji nie znalazlem badz nie zauwazylem. Jak to powinno wygladac, ma ktos doswiadczenie w tej kwestii? Rzadko jezdze w trasy wymagajace nawigacji, wiec moje doswiadczenie w tym temacie na chwile obecna jest znikome.

#53 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 kwietnia 2011 - 08:34

Dziś rano po włączeniu Navigona zaskoczył mnie dużą ilością informacji na temat korków w Krakowie. Wrzuciłem parę zrzutów ekranu na Dropboxa:

Dropbox - Photos - Simplify your life

#54 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 kwietnia 2011 - 08:43

Czy te informacje miały pokrycie w rzeczywistości? ;-)

#55 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 30 kwietnia 2011 - 12:55

Pewnie nie

#56 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 01 maja 2011 - 08:57

W miarę odpowiadały rzeczywistości, ale raczej nie bazowały na danych live tylko na uśrednionych danych zbieranych już przez jakiś czas od użytkowników Navigona. Poza Krakowem trafiłem na korek dwa razy i oczywiście nie było go na mapie. Za to parę punktów, które były oznaczone jako roboty drogowe były przestarzałe albo w ogóle były oderwane od realnej sytuacji na drodze.

#57 dziubek_ma

dziubek_ma
  • 7 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwca 2011 - 19:25

Nie wiązał bym wielkich nadziei z trafikiem w wykonaniu AM. Mam to na PNA - działa tylko na podstawie informacji od użytkowników AM, którzy w danym momencie mają włączoną automapę. I ty tylko tych, którzy mają legalną na wspieranym urządzeniu i są on-line. Większych bzdur jak to, co wyświetlał AM traffic ze świecą szukać. Większość informacji, które podaje ten serwis to dane uśrednione. Sytuacje nagłe jak wypadki pojawiają się po kilku godzinach. Totalna strata czasu. Moim zdaniem pozostaje nam czekać, aż tmc z mediamobile będzie działać sprawnie. Z tego co wiem (poprawcie mnie, jeśli się mylę) navigon traffic life bierze od nich dane (tak samo jak do tmc po FM). P.S. Wie ktoś może, czy korzystanie z Navigon Traffic Life za granicą mocno drenuje kieszeń (opłaty za internet w roamingu)? Dziś rano w drodze do pracy włączyłem navigona z traffic life. Współczułbym komuś, kto nie znając miasta chciałby dojechać do mojej pracy i posłuchał navigona...

#58 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwca 2011 - 16:36

Niedługo startuje TT Traffic HD. Testy już ruszyły. Jeżeli w PL to rozwiązanie będzie bazowało tak samo jak w innych krajach zachodnich tj. m. in. też na przemieszczaniu się telefonów komórkowych to będzie to najlepsze rozwiązanie.

#59 matlog

matlog
  • 18 postów

Napisano 24 czerwca 2011 - 13:27

Mam pytanie czy Trafic live wykupuje się na określony czas czy nie ma ograniczeń czasowych. Coś nie mogę znaleźć niegdzie informacji o tym.

#60 slawrumia

slawrumia
  • 1 293 postów
  • SkądRumia

Napisano 26 czerwca 2011 - 15:10

Mi sie zdaje ze na rok

#61 karooluss

karooluss
  • 108 postów

Napisano 09 lipca 2011 - 18:37

Witam a ja chce sie zapytac jak moge zobaczyc na mapie gdzie te roboty drogowe sa? Przy wpisaniu celu pokazywana jest informacja ze jest taka robota ale za nic nie wiem jak sprawdzic w ktorym miejscu...:(

#62 grzech987

grzech987
  • 387 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 17 listopada 2011 - 15:27

Nowy update ver 2.0 teraz wybieramy które mapy chcemy:D:D dla mnie rewelacja

#63 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 listopada 2011 - 16:23

Nowy update ver 2.0 teraz wybieramy które mapy chcemy:D:D dla mnie rewelacja

Ogólnie wersja 2.0 mine powaliła! Mega przejrzysta. Mapy do wyboru. Oby tai dalej!

#64 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 listopada 2011 - 00:33

Mapy do wyboru, tak ale od dzis apdejty map platne.

#65 suprnowa

suprnowa
  • 664 postów
  • SkądRadom/Norway

Napisano 19 listopada 2011 - 09:57

Właśnie ,jak to jest z tym apdejtem map.Trzeba wykupić Fresh Map XL i wtedy przez dwa lata mamy aktualizacje(co kwartał każda)?Niech mi ktoś powie jak dziła traffic u Nas i zagranicą?Czy potrzebuje do tego pobierania danych przez sieć 3G?Bo w Polsce to ok,ale za granicą opłaty by mnie zjadły...

#66 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 19 listopada 2011 - 13:41

Właśnie ,jak to jest z tym apdejtem map.Trzeba wykupić Fresh Map XL i wtedy przez dwa lata mamy aktualizacje(co kwartał każda)?


Ja się podłączam do pytania. Czy ta aktualizacja oznacza, że otrzymaliśmy ostatnią darmową wersję map, a później trzeba będzie płacić za aktualizacje map ??? Przecież za to chcieliśmy powiesić na drzewie producentów Automapy :)

#67 Bad_Boy

Bad_Boy
  • 540 postów
  • SkądGermany

Napisano 21 listopada 2011 - 00:13

zaktualizowalem przed chwila- ale co ?- bez wi-fi nie moge pobrac teraz map ? (i korzystac z navigonu ?)

#68 ceglaty

ceglaty
  • 146 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 20 grudnia 2011 - 12:23

A ja z kolei mam pytanie czy zeby traffic dzialal np; w Austrii to trzeba miec tam polaczenie z internetem (roaming) w tel czy dziala to jakos jak TMC?

#69 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 20 grudnia 2011 - 14:31

A ja z kolei mam pytanie czy zeby traffic dzialal np; w Austrii to trzeba miec tam polaczenie z internetem (roaming) w tel czy dziala to jakos jak TMC?


Telefon nie będzie pobierał danych przez TMC, do tego potrzebny jest odbiornik RDS-FM. Pozostaje więc opcja przez GSM albo WiFi.

#70 ceglaty

ceglaty
  • 146 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 20 grudnia 2011 - 15:03

to o d++e rozbic :(

#71 T3rror

T3rror
  • 25 postów

Napisano 12 stycznia 2012 - 22:36

Ja się podłączam do pytania. Czy ta aktualizacja oznacza, że otrzymaliśmy ostatnią darmową wersję map, a później trzeba będzie płacić za aktualizacje map ??? Przecież za to chcieliśmy powiesić na drzewie producentów Automapy :)


Producentów Automapy chcieliście wieszać za to, że bez abonamentu navi nie będzie navi a tylko mapą do oglądania.
Ostatania wersja AM na japkofona działa juz całkiem fajnie i zaczynam się zastanawiać czy się na nią nie przerzucić. Abo do wersji windows mobile kosztuje koło 100PLN, a na iP 12-130 - niewiele drożej a urządzenie wygodnie się łaczy z netem, Traffic zaczął działać chyba nie tylko na podstawie innych urzytkowników AM. Mam wrażenie, że ciągnie dane z traffica googlowego też.
No i przestała się wieszać i wyłączać co 5 minut ;)

#72 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 lutego 2012 - 08:40

Chciałem wrócić do tematu ew. drenażu kieszeni korzystając z Traffic Live poza granicami kraju. Czy ktoś wie ile danych zużywa traffic na trasie rzędu 1000 km ? W wątku kilka razy to pytanie jest poruszanie, ale odpowiedzi nie było :( Pytam, bo tyle razy było już na forum o gigantycznych rachunkach za telefon, że wolałbym nie ryzykować :)

#73 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 lutego 2012 - 11:14

kup na granicy prepaida i problem będzie z głowy

#74 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 lutego 2012 - 15:21

kup na granicy prepaida i problem będzie z głowy

Wolałbym nie mieszać kartami SIM :( W Orange są dostępne pakiety roamingowe w przyzwoitych cenach jest 4 MB i 10 MB (z tych małych). Po prostu nie wiem który uaktywnić :( Oczywiście wolałbym jak najtaniej :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych