Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tiger i Extensis Suitcase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaskooo

jaskooo
  • 9 postów

Napisano 28 września 2005 - 16:40

Witam,
Mam pewien problem, a mianowicie chodzi o polaczenie Tiger'a z managerem fontow o nazwie Extensis Suitcase X1 (ver. 11.0.4). W poprzedniej wersji OS'a po uruchomieniu suitcase'a i ustawieniu "trybu fontow" na Temporary Fonts i zamknieciu okna wystarczylo najechac (Drag & Drop) teczka z fontami na ikone Suitcase'a w Dock'u i fonty pojawialy sie w systemie a przedewszystkim w suitcase w zakladce Temporary Fonts i taka funkcje pelnily. Bylo to dosc wygodne gdyz nie trzeba bylo zawalac systemu fontami ktorych sie uzywalo czesto na zmiane. Jesli ktos wie jak to rozwiazac bardzo prosze o pomoc.

Acha i jeszce taka duperela zwiazana z tematem: Suitcase laduje mi sie razem z systemem i za kazdym razem musze zamykac okno suitcase'a co w Pantherze sie nie zdarzalo.

Pozdro
jaskooo :D

#2 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 28 września 2005 - 17:24

Ładowanie Suitcase możesz wyłączyć w ustawieniach porogramu!

Co do reszty, niestety ci nie pomogę, zarzuciłem Suitcase w okolicach przesiadki na Tygrysa, wcześniej też sprawiał problemy na dwóch komputerach. W sumie mógłbym sprzedać swoją wersje, bo Suitcase to straszne gów....... zresztą poczytaj w necie.(np. na Version Trackerze)

Przetestowałem Font Agent Pro - po prostu cudo! Od jakiegoś czasu śmigamy tylko na tym.
http://www.versiontr...fo/macosx/16950

Wiem, że nie pomogłem za bardzo, ale po prostu mam alergie na Suitcase, co chwila się coś sypało. Od przesiadki na Font Agent Pro, spokój....

#3 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 września 2005 - 18:04

Re: Tiger i Extensis Suitcase

[b][....]
Acha i jeszce taka duperela zwiazana z tematem: Suitcase laduje mi sie razem z systemem i za kazdym razem musze zamykac okno suitcase'a co w Pantherze sie nie zdarzalo.

Pozdro
jaskooo :D


W preferencjach startu programu startujacego wraz z logowaniem "zaptaszkuj" hide.
P.S I przylaczam sie do Przemiona wywal ten program w cholere albo zakup Relanium.

#4 jaskooo

jaskooo
  • 9 postów

Napisano 28 września 2005 - 18:12

wielkie dzieki napewno sprobuje Font Agent'a. Wlasnie go zasysam ... :)

#5 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 września 2005 - 18:35

hej, mialem suit...x1 na tigera, ale go wywalilem na rzecz systemowego fontbooka, czy ten systemowy programik nie jest najlepszy? bo tak wlasnie mi sie wydaje 8)

#6 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 28 września 2005 - 19:04

hej, mialem suit...x1 na tigera, ale go wywalilem na rzecz systemowego fontbooka,
czy ten systemowy programik nie jest najlepszy? bo tak wlasnie mi sie wydaje 8)

Jak uzywasz 2000-3000 fontow i wystarczy ze 100 jest aktywnych to odpalanie go jest mordega. Domowe zastosowania z mala iloscia fontow OK. Pomijam mala ilosc opcji i brak pluginow (Adobe,QXP).

#7 jaskooo

jaskooo
  • 9 postów

Napisano 30 września 2005 - 15:11

Niestety jest pewien problem z Font Agentem - Nie wspolpracuje z Photoshop'em CS2 :(

#8 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2005 - 19:09

Wypróbuj program Font Explorer X.

#9 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 września 2005 - 21:55

Wypróbuj program Font Explorer X.

Tak, musze przyznac ze troche potestowalem i faktycznie b. fajny program. Pluginy, duzo opcji narazie za frico, tylko kurde troche sie "krzaczy",ale to beta wiec wybaczam :wink: . Najwazniejsze ze producent profesjonany i godny zaufania. Obawiam sie tylko, ze Linotype testuje na Nas za darmo zeby w przyszlosci sprzedac za grube $$$.

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2005 - 21:57

Suitcase też kosztuje, a działa, hm, jakby tu powiedzieć, dosyć ekstrawagancko.

#11 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 30 września 2005 - 22:16

tak Font Explorer X zapowiada sie niezle, ale trzeba chyba jeszcze troche poczekac. Oczywiscie jesli cos jest dobre to musi kosztowac, zawsze tak twierdzilem.

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 października 2005 - 18:09

Niestety jest pewien problem z Font Agentem - Nie wspolpracuje z Photoshop'em CS2 :(


Jesteś pewny ?!? U mnie cały CS2 śmiga na Font Agent Pro!

#13 jaskooo

jaskooo
  • 9 postów

Napisano 02 października 2005 - 19:39

Probowalem zrastrowac w Photoshopie eps'a zapisanego z Quarka i krzyknal brak fontow, ktore byly aktywne w FAPro. Moze masz jakis sposob na to. P.S. Restartowalem PS'a bo wiem ze on laduje fonty tylko przy starcie :( Pzdrawiam jaskooo

#14 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 października 2005 - 22:24

Probowalem zrastrowac w Photoshopie eps'a zapisanego z Quarka i krzyknal brak fontow, ktore byly aktywne w FAPro. Moze masz jakis sposob na to.

P.S. Restartowalem PS'a bo wiem ze on laduje fonty tylko przy starcie :(


Generalnie jeśli CS nie łapie fontów to wyłączam całą aplikacje - co jest wymagane, samo zamknięcie projektu i otworzenie nie pomaga. Innymi słowy - restart aplikacji konieczny!

Ciekawa opcją jest automatyczna aktywacja, nie używam za często, ale jak na razie działą super, uaktywnia w FAPro potrzebne fonty.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych