Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Tutorial] Jak zainstalować Windows 7 na Maku bez USB/zew. DVD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#51 t6p

t6p
  • 3 postów

Napisano 17 września 2013 - 21:54

"[UWAGA] Czasami Parallels może się obrażać na partycję Boot Camp i wyświetlić Wam w tym miejscu błąd (przeważnie dotyczący braku pamięci dla maszyny wirtualnej). W takim wypadku wchodzimy do Terminala i wpisujemy: mv /Library/Parallels/Parallels Service.app/Contents/MacOS/BootcampConfigurator /Library/Parallels/Parallels Service.app/Contents/MacOS/BootcampConfigurator.old" U mnie faktycznie się "obraża", tylko że po wpisaniu tej komendy dalej nie idzie i jest błąd. Co dalej?

#52 michalgdynia

michalgdynia
  • 1 postów

Napisano 01 października 2013 - 22:53

Witam, po wielu straconych dniach i nieudanych próbach udało mi się rozwiązać ten problem: Status: 0xc000000e The selected entry could not be loaded because the applications is missing or corrupt. Błąd ten jest spowodowany nowymi wersjami instalatora windows7. Aby system windows 7 się normalnie zainstalował tak jak jest to zaprezentowane w tutorialu należy w maszynie wirtualnej użyć obrazu iso z windowsem który został wyposzczony w 2009 roku może być to dowolna wersja językowa. Nie wiem do których wersji jest działający instalatora ale w wersjach od 7.000..... do 7.1000.... z pewnością działa bo na takiej wersji udało mi się dzisiaj system zainstalować!!!... podobnie jak 3 lata temu :) po przeczytaniu tutoriala. Mogę także dla zainteresowanych dodać że opisana w tutorialu instalacja działa także z wersją Parallels 9 oraz VMware Fusion 3 i 4 (jednakże w przypadku stosowania VMware należy dodatkowo w terminalu utworzyć plik .vmdk oraz nadać temu pliku uprawnienia). co do pytań które widziałem że się wcześniej pojawiały odnośnie komunikatów dotyczących braku uprawnień występujących podczas instalacji windows7 w programie parallels to można je ignorować pod warunkiem że partycja bootcamp jest podpięta pod maszynę wirtualną i widoczna w instalatorze w7. Pozdrawiam :)

#53 pepe701

pepe701
  • 1 postów

Napisano 15 października 2013 - 23:32

Czy jest możliwość usunięcia OS X i zainstalowanie Windows 7 bez bootcamp'a na Macbooku Air MID2013? Chciałbym mieć tylko Windows'a, bo dysk miałbym tylko 128GB.

#54 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2013 - 14:23

Milion razy było. Może zechcesz łaskawie najpierw poszukać, a dopiero potem pytać?

#55 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 21 listopada 2013 - 13:21

Witam, na pierwszej stronie jest opisane jak to wykonać mając zainstalowanego OS Xa. Ja mam W7x64 i chciałbym teraz postawić Windows 8x64. Nie mam partycji dla OSxa, czy da się zrobić pendriva startowe dla Windows 8.1 na Windowsie 7 ?

#56 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2013 - 22:50

Zapytaj na forum Windows.

#57 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 23 listopada 2013 - 22:54

Zapytaj na forum Windows.


No tak, ale w tamtym dziale nie będą wiedzieć jak tu się ma sprawa biosu :/
Da się w ogóle wejść i ustawić aby instalacja Windowsa odbywa się z płyty (ustawienie bootowania) ? Wolałem to zrobić z USB (ale jest to trudniejszy proces) gdyż mam problemy z napędem DVD :/

#58 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2013 - 14:34

Pytasz o rzeczy, które były tu wielokrotnie wałkowane. Żeby zabootować z płyty, trzymaj podczas uruchomienia klawisz 'c'.

#59 caporeira

caporeira
  • 77 postów

Napisano 25 listopada 2013 - 00:53

Dzięki, ale jak wspominałem, mam problemy z napędem DVD w laptopie. Zrobiłem bootowalnego pendriva z Windows 8.1, tylko jak odpalić go podczas uruchomiania laptopa ? Mój laptop to MacBooPro 15 (chyba ten z około 2009 r).

#60 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 25 listopada 2013 - 06:59

A próbowałeś trzymać alt przy starcie?

#61 linkologia

linkologia
  • 1 postów

Napisano 28 listopada 2013 - 19:57

U mnie też, zgodnie z instrukcją krok po kroku i nie poszło, linux z windą zawsze łatwiej wychodził a mac z windą już gorzej. A jest w ogóle możliwość mieć 3 podstawowe i najbardziej znane systemy operacyjne na jednym kompie?

#62 szy123

szy123
  • 33 postów

Napisano 05 grudnia 2013 - 12:21

Witam. Mam pytanko, chciałbym pograć w gry, których nie ma na Mac'u. Generalnie chodzi mi o to czy zrobic bootcamp czy skorzystać z programu parallels, żeby wydajność systemu była jak największa. Dzięki :)

#63 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 grudnia 2013 - 12:47

tylko bootcamp - masz natywną kartę grafiki, a nie parallelsa i osiągi na pół gwizdka, możesz jeszcze poszukać tematów o Wine i CrossOver

#64 Cintulek

Cintulek
  • 2 128 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 05 stycznia 2014 - 11:10

Bootcamp albo rEFIt. ;)

#65 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lutego 2014 - 23:36

Gdzie znajdę plik "info.plist"?

#66 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lutego 2014 - 00:00

W każdej aplikacji.

#67 jdladra

jdladra
  • 4 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 sierpnia 2014 - 21:43

Cześć, nawiązując do wcześniejszych problemów z instalacja Win7 na Maku chciałbym zapytać czy zakup zewnętrznego napędu i podłączenie go wystarczy żeby normalnie zainstalować windowsa przez bootcamp? Chcę uniknąć niepotrzebnego zakupu jeśli okaże się, że i tak nie uda mi się postawić Win równolegle przy OSX. Udało się komuś do tej pory rozwikłać problem z instalacją? Tutorial w tytule został stosunkowo dawno napisany dlatego pytam, może komuś się udało to ominąć na OSX Maverick. pozdrawiam Kuba

#68 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 16 sierpnia 2014 - 10:12

Po prostu uruchom appkę Boot Camp i postępuj wg. wskazówek na ekranie a wszystko się uda.

#69 dzaco

dzaco
  • 75 postów

Napisano 24 września 2014 - 16:27

Możliwe, że to pytanie już wcześniej padło, ale czy taki sam proces może być przeprowadzony dla win8 (mam macbooka pro mid 2009 który teoretycznie obsługuje tylko win7)?

#70 Pedro407

Pedro407
  • 597 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 maja 2015 - 22:46

Piszę tego posta po spędzeniu całego cholernego dnia na walce z instalacją Win7 32bit na MBP early 2011. Jestem wściekły na Apple, że musiałem to robić w ten sposób, nie mam bladego pojęcia, co chciał osiągnąć ten pół-debil, który to wszystko wymyślił (serio? płyty instalacyjne? w 2015 roku? kiedy wszystko jest z netu albo chociaż USB?). Niemniej jednak odniosłem zwycięstwo nad kretynami z Cupertino a tu jest instrukcja, w/g której podążałem:

 

http://www.hongkiat....windows-on-mac/

 

Kilka uwag:

1. Na samym początku trzeba "odblokować" asystenta Bootcamp. Autor stronki pominął kilka detali - po pierwsze nie róbcie tego text editem. Chyba najprościej ściągnąć darmowy Xcode. Wiem, ściąganie i instalowanie appki, która zajmuje ponad 2,5GB żeby edytować 2 stringi jest kuriozalne, ale to pewniak. Po drugie NIE wolno zostawić sobie kopii zapasowej pliku info.plist w jego oryginalnej lokalizacji, zmieniając nazwę - system dalej go widzi i potrafi nawet sobie zmienić rozszerzenie z powrotem na .plist, jeśli mu je zmienicie. Po trzecie, autor mówi o wklejaniu boot ROMu w string pod wierszem o nazwie "USBBootSupportedModels". Jest jednak spora szansa, że znajdziecie zamiast tego coś, co wygląda tak: "PreUSBBootSupportedModels" i wtedy przedrostek "Pre" trzeba usunąć. Żeby nie było zbyt łatwo, począwszy od Mavericsa (ja jestem na Yosemitee) trzeba jeszcze systemowi kazać skorzystać z nowego pliku info.plist poprzez wklejenie tej komendy do Terminala:

"sudo codesign -fs - /Applications/Utilities/Boot\ Camp\ Assistant.app"

Dopiero po tych zabiegach odblokuje się Wam asystent Bootcamp przystosowany pod komputery seryjnie pozbawione napędu CD/DVD.

 

2. Kolejna sprawa - VMWare Fusion - w moim przypadku instalacja windowsa jako VM posypała się chyba ze 3 razy zanim wszystko poszło ok, więc miejcie na względzie, że może wystąpić potrzeba powtórzenia prawie całego procesu od zera.

NOTKA - dla tych, którzy lubią mieć wszystko czarno na białym - ja uważam, że autor instrukcji mógł więcej napisać o kroku gdzie tworzymy VMkę. Więc tak: na początku, kiedy tworzycie nową wirtualną maszynę, jedyne co macie zrobić to zapisać ją jako plik na dysku. Więc jak tylko dotrzecie do kroku, w którym trzeba wybrać miejsce zapisu i zatwierdzicie je - możecie wyłączyć VMWare Fusion i przejść do kroku z Terminalem.

UWAGA: Podczas edycji pliku Windows 7 x64.vmx (jeśli chcecie zainstalować Windowsa 32bit to będzie to plik Windows 7.vmx) zwróćcie uwagę, czy text editor nie próbuje uszczęśliwiać Was na siłę i nie zmienia Wam cudzysłowów. W czym rzecz? W pliku musicie edytować 2 wpisy - oba są w cudzysłowie ale amerykańskim. Jak tylko postawicie jakikolwiek znak sąsiadujący z cudzysłowem, text edit zmieni go na polski cudzysłów (zaczynający się na dole). I to wystarczy, żeby plik był "corrupted". Więc jak tylko text edit to zrobi, wciśnijcie CMD+Z.

 

3. Na koniec - Asystent Bootcamp proponuje Wam opcje automatycznego pobrania paczki sterowników dla Waszego Maca pod Winde. Problem w tym, że z automatu wybierze te dla 64 bitowego systemu. Czemu? Bo tak. Więc musicie wejść tutaj: https://support.appl.../pl-pl/HT204048 i znaleźć swój model laptopa i ściągnąć sterowniki. Co mnie dobija to to, że jest to oficjalna strona Apple, gdzie jak wół widnieje, że mój MBP jest wspierany jeśli chodzi o Win7 32bit, tylko po prostu zrobili asystenta bootcamp tak, bo tak. Mogli dać użytkownikowi wybór, ale nie. Jeszcze by frajer za szybko osiągnął cel. 

 

Jestem zażenowany taką postawą Apple. Think Different tym razem oznaczało grzebanie w tuzinach instrukcji, z których większość nie działała, albo działała połowicznie. Wszystkie napisane przez fanów, amatorów, żadnego wsparcia od producenta, żadnej oficjalnej instrukcji. Mam nadzieję, że oszczędziłem kilka garści włosów osobom, które też musiały brnąć przez ten proces, bo Apple postanowiło podjąć cały ten trud tylko po to, żeby powk&%@iać ludzi, którzy zapłacili im grubą kasę za laptopy. Gdyby pojawiły się pytania, dajcie znać na Priv bo mogę tu nie zaglądać regularnie.

 

Pozdrawiam!


  • Iro lubi to

#71 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 01 maja 2016 - 18:32

Hejka.

Chcialbym odswiezyc temat poniewaz od dluzszego casu walste z instalacja Win7. Sytuacja zmusila mnie do instalacji 7 na Macu. Model Mojego starocia to MacBook Pro 13" z polowy 2009r. System El Capitan. Problem w tym, ze naped DVD nie dziala i chcialbym zainstalowac 7 na Capitanie. Robie niby wszystko wedlug instrukcji, ale najwiekszy problem w tym, ze nie moge edytowac pliku Info.plist w celu odblokowania BootCampa. Nawet proba nadania tego pliku do odczytu i zapisu konczy sie nie powodzeniem. Mozna to w jakis inny sposob zrobic?



#72 deha21

deha21
  • 384 postów

Napisano 01 maja 2017 - 09:18

Jest opcja żeby ktoś odświeżył temat? Zdjęcia się nie wczytują :(


... ale ja się nie znam // iMac 27" i7, MacBook Pro 15", Adobe Production Premium CS4

#73 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 maja 2017 - 10:34

Raczej nie sądzę aby to miało sens, instalacja Windowsa na maku odbywa się dokładnie tak samo jak na PC. Oprogramowanie do wirtualizacji praktycznie prowadzi za rękę i zepsuć się nic nie da. Sterowniki instalujesz do wirtualnej maszyny, jeżeli chcesz mieć Windows obok macOS'a instalujesz sterowniki od apple (jeden instalator i pare naciśnięć dalej) cała reszta nie różni się niczym. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych