Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#26 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 19:21

na przykład jaki???

#27 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 19:41

a sprzęty to zbieralem długie lata!
Ipek na urodziny Maki na święta, a iPada na następne urodziny!!!


no to faktycznie długo zbierałeś na taką kolekcję :D
zwłaszcza że masz aż 13 lat...

#28 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 20:06

No, 2 lata bardzo się ciągną:-) Zaglądajcie na bloga, bo mamy nowego redaktora!

#29 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 20:19

No, 2 lata bardzo się ciągną:-)


jako że masz 13 lat to pewnie nie dostrzegłeś ironii w moim poście...
a tak na serio, skoro rodzice ci zafundowali taką kolekcję to na logo nie mogli tobie dołożyć?
paranoja

#30 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 listopada 2010 - 20:26

Na allegro możesz za 100 lub 200 zakupić już jakieś logo.

#31 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 20:27

Cóż, wątpię żeby na MyApple znalazł się ktoś, kto zrobi Ci logo za free. Podejrzewam, że nawet za minimalne 50 będzie ciężko, ale na innych serwisach myślę, że znajdziesz kogoś ;)

#32 xploler

xploler
  • 236 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 20:37

Taniej wyjdzie kupić za 50 zł jakąś nagrodę zamiast gotowca za 200zł. Na allegro się wykosztujesz i dostaniesz jakieś gu***, a na forum, gdzie jest dużo ludzi zajmujących się tym na codzień, dostaniesz 20 prac, z których sam wybierzesz coś ciekawego.

#33 Czornyj

Czornyj
  • 40 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 21:21

Loga wprawdzie nie zaprojektuję, ale z uwagi na to, co obecnie zamieściliście dam dobrą radę - przeczytajcie uważnie ten poradnik jak nie należy projektować logo, ze szczególnym uwzględnieniem punktu 4-tego. Na wszelki wypadek zamieszczam tłumaczenie: "Powszechny błąd nr4: Błąd najtrudniejszy do uniknięcia podczas projektowania logo. Pomimo iż fajnie się je rysuje, fiuty mogą ropraszać uwagę, szczególnie gdy pokazane są wraz z jajami lub wytryskujące na nasz znak"
Dołączona grafika

#34 womanizer

womanizer
  • 426 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 listopada 2010 - 21:40

Nie, tata powiedział ze bloga nie sfinansuję i tylko ja z kolegą możemy to zrobić, a mamy ...13 lat, a sprzęty to zbieralem długie lata!
Ipek na urodziny Maki na święta, a iPada na następne urodziny!!!


Ja mam 12 lat i umiem sobie wszystko sfinansować i zorgranizować. ( Only Mac ).

#35 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 listopada 2010 - 21:49

Ja mam 12 lat i umiem sobie wszystko sfinansować i zorgranizować. ( Only Mac ).


Jeżeli naprawdę masz 12 lat i to Twoja strona, to szacun :)

#36 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 listopada 2010 - 21:54

@Czornyj: masz mistrza ;) ten samouczek poprawił mi nastrój, zdecydowanie :D

#37 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 22:40

@ womanizer
Tak tylko zależy ile kosztuje twoja domena
Zależy jakie masz pojęcie o programowaniu mój poziom wystarczył na tyle, żeby zainstalować Wordpressa .
Logo tak jak już napisałem to jest konkurs na nie na blogu
Nie potrafilbym nawet prostego programu napisać.
Szacun za tą stronę :-)
szukam kogoś kto prowadził by dział o grafice, a przy okazji zrobił logo
Nie szukam jelenia który odwali robotę za free, a nic nie dostanie!
Chce po prostu kogoś kto się na tym zna i mógłby pisać.
Celem docelowym tej strony jest zgromadzenie rożnych ludzi którzy mają pojęcie o tym, co piszą, a nie laików
Zapraszam, kto chce do współpracy!!! :)

#38 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 22:53

@up domena to tak naprawdę wydatek 122zł za drugi rok. Pierwszy to albo 9,90zł albo za darmo (zależnie od promocji - podaję za home.pl). W przypadku takich projektów, domenę bierze się tylko na rok. Jeżeli nam coś z tego wyjdzie, opłacamy po roku już po normalnej stawce. Jak nie to rezygnujemy i co najwyżej jesteśmy 9,90zł za cały rok w plecy:)

#39 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 listopada 2010 - 22:56

Czornyj - Jesteś tą samą osobą co Czornyj z forum NKP, znaczy się Nikoniarze?

Aha, przeczytałem tutorial, ale nie jestem pewien czy zrozumiałem:
Dołączona grafika

#40 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 23:01

teraz w/g mnie dać pajęczynę na jabłko (Biała pajęczyna na czarne jabłko) i jest gitara powinneś sam sobie już z tym poradzić :)

#41 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 23:02

A co Apple na użycie ich logo w logo bloga?;>

#42 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 30 listopada 2010 - 23:04

Na razie nic :P

#43 Czornyj

Czornyj
  • 40 postów

Napisano 30 listopada 2010 - 23:49

Aha, przeczytałem tutorial, ale nie jestem pewien czy zrozumiałem


Jeśli chodzi o punkt 4 tutorialu, to chodziło mi konkretnie o literkę "A" w tym logotypie, który jest obecnie:
Dołączona grafika

#44 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 grudnia 2010 - 00:07

Nikt ci "loga" nie zrobi w zamian za stanowisko "grafika" w tym twoim "blogu". Może podaruj Odtwarzacz: iPod Nano 5G jako nagrode w konkursie? Przeciez dostajesz takie prezenty że iPoda Nano 5G dostałeś pewnie za 2 zęby pod poduszką lub za ocenę 5+ ze środowiska.

#45 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 grudnia 2010 - 00:10

Czornyj - a mi chodziło o parodię tychże porad w kontekście tworzenia nowego loga :) kaslapek - Wyczuwam nutkę zawiści, co jest smutne.

#46 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 grudnia 2010 - 00:25

Riddle - To nie zawiść. Poprostu mam wrażenie, że ktoś nas robi w balona.

#47 Qbs

Qbs
  • 214 postów

Napisano 01 grudnia 2010 - 11:02

na przykład jaki???


na przyklad blog Design View Andy Rutledge'a


jeszcze w temacie projektowania DOBREGO logo polecam wszystkim zorientowanym How Low Can Your Logo :)

#48 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 01 grudnia 2010 - 13:30

Nie robię w balona tylko jest konkurs który jest jako-taką eliminacją do bycia redaktorem. Powiem krótko: chcesz pisać- zrób logo!

#49 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 01 grudnia 2010 - 13:57

@ThePluto po pierwsze blog musi zyc, jak na razie sa tam 2 (slownie dwa) wpisy, jeden 'witam' i drugi 'koknkurs' :) wiec jak na blog o Apple to troche malo... musisz pokazac ze jestes w to zaangazowany a nie masz tylko dobre checi... juz tu na forum bylo 10-ki takich 'dzieciakow' z zapalem a po miesiacu okazywalo sie ze to tylko slomiany zapal. Szanuje zapal to robienia czegos i zycze Ci powodzenia, ale sam zapal i oferowanie ... niczego w zamian za bycie redaktorem, grafikiem i co tam jeszcze to troche za malo. Nie licz na to ze uruchomisz sobie stronke i wszyscy beda walic dzwiami i oknami zeby Ci pisac artykuly i robic grafike a Ty bedziesz 'panem prezesem' ... sorka, ale 'life is brutal' i nie ma nic za darmo. Jak juz bedziesz conajmniej taki popularny jak TUAW to byc moze 'redaktorzy' sami sie beda pojawiac, na razie musisz sam pokazac ze potrafisz i chcesz cos napisac. Co do loga, to jak mowili poprzednicy, zaoferuj conajmniej ze autor tegoz bedzie mial odnosnik do swojej strony na glownej stronie Twojego bloga, skoro juz nie mozesz zaoferowac czegos bardziej materialnego. I zacznij na boga prowadzic ten blog a nie tracic energie na szukanie loga. Zrob zwykly napis bez zadnych udziwnien. Nie jestes Coca-Cola zeby sobie nie moc pozwolic na zmiane loga, taki np. iPhoneShool zmienialo logo z 5 razy... nie chce Cie zniechecac, ale jak na razie jestes kolejnym napalonym dzieciakiem ktory za miesiac sie znudzi i rzuci wszystko w diably. Jak na razie nie widze na blogu NIC o Apple... I wybacz, tekst w stylu 'chcesz pisac - zrob logo' dowodzi tylko Twojego braku poszanowania dla innego czlowieka (i jego pracy) nie dosyc ze chcesz zeby ktos ZA CIEBIE pisal, to jeszcze ma Ci zrobic logo. Jak ktos bedzie chcial pisac to zrobic to sam otworzy sobie bloga i bedzie pisal. a nie bedzie pisal Tobie a Ty bedziesz zbieral smietanke... uruchomienie bloga w dzisiejszych czasach to 15 min... i nie robisz zadnej łaski 'pozwalajac' pisac na swoim 'blogu' ...

#50 ThePluto2007

ThePluto2007
  • 47 postów
  • SkądOlsztyn, PL

Napisano 01 grudnia 2010 - 14:06

@ThePluto
po pierwsze blog musi zyc, jak na razie sa tam 2 (slownie dwa) wpisy, jeden 'witam' i drugi 'koknkurs' :) wiec jak na blog o Apple to troche malo... musisz pokazac ze jestes w to zaangazowany a nie masz tylko dobre checi... juz tu na forum bylo 10-ki takich 'dzieciakow' z zapalem a po miesiacu okazywalo sie ze to tylko slomiany zapal. Szanuje zapal to robienia czegos i zycze Ci powodzenia, ale sam zapal i oferowanie ... niczego w zamian za bycie redaktorem, grafikiem i co tam jeszcze to troche za malo. Nie licz na to ze uruchomisz sobie stronke i wszyscy beda walic dzwiami i oknami zeby Ci pisac artykuly i robic grafike a Ty bedziesz 'panem prezesem' ... sorka, ale 'life is brutal' i nie ma nic za darmo. Jak juz bedziesz conajmniej taki popularny jak TUAW to byc moze 'redaktorzy' sami sie beda pojawiac, na razie musisz sam pokazac ze potrafisz i chcesz cos napisac. Co do loga, to jak mowili poprzednicy, zaoferuj conajmniej ze autor tegoz bedzie mial odnosnik do swojej strony na glownej stronie Twojego bloga, skoro juz nie mozesz zaoferowac czegos bardziej materialnego. I zacznij na boga prowadzic ten blog a nie tracic energie na szukanie loga. Zrob zwykly napis bez zadnych udziwnien. Nie jestes Coca-Cola zeby sobie nie moc pozwolic na zmiane loga, taki np. iPhoneShool zmienialo logo z 5 razy...
nie chce Cie zniechecac, ale jak na razie jestes kolejnym napalonym dzieciakiem ktory za miesiac sie znudzi i rzuci wszystko w diably. Jak na razie nie widze na blogu NIC o Apple...
I wybacz, tekst w stylu 'chcesz pisac - zrob logo' dowodzi tylko Twojego braku poszanowania dla innego czlowieka (i jego pracy) nie dosyc ze chcesz zeby ktos ZA CIEBIE pisal, to jeszcze ma Ci zrobic logo. Jak ktos bedzie chcial pisac to zrobic to sam otworzy sobie bloga i bedzie pisal. a nie bedzie pisal Tobie a Ty bedziesz zbieral smietanke... uruchomienie bloga w dzisiejszych czasach to 15 min... i nie robisz zadnej łaski 'pozwalajac' pisac na swoim 'blogu' ...


Rozumiem, ze tak to wyglada
Chce zacząć pisać z kompletnym blogiem , ale dzięki za radę
Już od dziś raz na 1-2 dni będę pisał po ok. 2 artykuły , a moi koledzy, których są tez w to zaangażowani
Nawet do tej pory nie pierdneli!
Mam nadzieje, ze będziecie czytać mojego bloga




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych