Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy Macówcowcy rzeczywiście korzystają z Parallels?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#26 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 18 listopada 2010 - 13:49

Jak 2 miesiace temu kupilem macbooka to zainstalowalem bootcamp, ale tylko po to, zeby zobaczyc jak gry chodza. W tej chwili juz go nie mam i do wszystkich programow, ktore uzywalem w Windowsie, staram sie znalezc odpowiedniki albo juz znalazlem. Do tego postanowilem, ze docelowo chce miec cale oprogramowanie legalne, wiec jako zamiennik Lightrooma (wiem, ze jest tez na OSX) wczoraj kupilem Aperture 2 za 150 zl :) no i z niecierpliwoscia czekam na otwarcie Mac App Store (oby byl dostepny w Polsce)

#27 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 18 listopada 2010 - 14:09

Mam parallelsa - korzystałem z paru programów (głównie różnego rodzaju słowników), które - jakże by inaczej - były tylko pod Win. Później okazało się, że do części z nich ktoś dopisał "umakowienia", ostatni którego nie mogłem ma maku odpalić chodzi za pośrednictwem CrossOvera. Teraz odpalam Parallelsa (z Win XP) raz na miesiąc - jest kilka drobiazgów typu właśnie jakieś płyty z ćwiczeniami dla dzieciaków ("informatyka", angielski...) wyłącznie pod win. Mam w domu dwójkę podstawówczaków, więc... Ale jeśli o mnie chodzi - spokojnie mógłbym już bez Win żyć. Inna sprawa, że "w razie czego" mam jeszcze w domu starego peceta z XP (choć już nie pamiętam, kiedy go ostatnio odpalałem). Najgorzej jak ktoś ma firmę i chce mieć własną księgowość plus te różne ZUS-owskie rewelacje typu "Płatnik" - to jest, Kocia Twarz, nie do przeskoczenia...

#28 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 18 listopada 2010 - 14:19

Jak 2 miesiace temu kupilem macbooka to zainstalowalem bootcamp, ale tylko po to, zeby zobaczyc jak gry chodza. W tej chwili juz go nie mam i do wszystkich programow, ktore uzywalem w Windowsie, staram sie znalezc odpowiedniki albo juz znalazlem. Do tego postanowilem, ze docelowo chce miec cale oprogramowanie legalne, wiec jako zamiennik Lightrooma (wiem, ze jest tez na OSX) wczoraj kupilem Aperture 2 za 150 zl :) no i z niecierpliwoscia czekam na otwarcie Mac App Store (oby byl dostepny w Polsce)


na mac appstore cekasz to gratuluje
uważam ten pomysł Apple za przesadzony
nowy system ma zawierać elementy ios a kolejne mają właśnie być oparte na ios-ie
pozbawione być może findera
sorry dla mnie to są nie trafione pomysły, nie ma zamiaru instalować tak zamkniętego systemu
ale pewnie będzie jb na maca! według mnie do tego to zmierza

co do windy parallels, podobnie jak vmware jest za wolny, wolę bootcamp

#29 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2010 - 14:19

chodziło mi bardziej o napisanie, czegoś konkretnego.


Napisałem Ci konkretnie:

IBM LOTUS NOTES R8.5 - klient administracyjny oraz programistyczny.
Czym to zastąpić?

Program dla dzieci o którym pisałem.
"Razem w szkole. Zajęcia komputerowe klasa 2" WSiP

Czytasz posty na które odpowiadasz? :-)

Pozdrawiam,
Tomek

#30 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopada 2010 - 14:28

Czytam. Płyta do książki z podstawówki jest tak niszowym oprogramowanie, że zapewne na wine idzie;) Nic nie poradzę na poziom WSiP;)

Nie znam programu IBM Lotus Notes, aczkolwiek jak wchodzę na stronę Download : Lotus Notes V8.5.2 and Domino Administrator clients 8.5.2 i widzę download OSX/Linux/Windows (pierwsza strona z google) to zakładam, że jest wersja na maka.

Według Wikipedii program działa w pełni na 10.6

#31 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2010 - 14:30

Czym to zastąpić?

Program dla dzieci o którym pisałem.
"Razem w szkole. Zajęcia komputerowe klasa 2" WSiP


Normalnym ministrem edukacji? ;-)

#32 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopada 2010 - 14:39

Myślałem właśnie o tym co napisał przedmówca:)

#33 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2010 - 15:22

Nie znam programu IBM Lotus Notes, aczkolwiek jak wchodzę na stronę Download : Lotus Notes V8.5.2 and Domino Administrator clients 8.5.2 i widzę download OSX/Linux/Windows (pierwsza strona z google) to zakładam, że jest wersja na maka.


To jest zbiorczy link, dopiero dalej jest podział na konkretne wersje do pobrania.
IBM IBM Lotus Domino Designer 8.5.2 System Requirements
Z tego niestety wynika, że designer tylko w wersji dla Windows:-(
Szkoda.

Wasze (Twoje i ftpd) wpisy o ministrze - bardzo dobre :-)

Pozdrawiam,
Tomek

#34 trenneman

trenneman
  • 845 postów

Napisano 18 listopada 2010 - 16:09

Używam codziennie Windows 7 ale przez Boot Camp. Próbowałem na Parallels, ale okrutnie nie lubię czekać aż mi się coś uruchooomi ;) Może jak kiedyś zmienię dysk na SSD to spróbuję ponownie. Do niczego innego poza pracą, ze względu na oprogramowanie którego muszę używać (nie ma i zapewne nie będzie wersji dla Mac OS X) oraz okazjonalnym graniem nie używam Windows. Do wszystkiego co robię w domu używam Mac OS X.

#35 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 listopada 2010 - 16:17

Tak, jak napisałem - nie znam programu od IBM. Niestety trzeba użyć do niego jakiejś wirtualki. Nie uważam, że wszystko można zastąpić ale większość programów bez problemu.

---------- Wpis dodano o 16:17 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:15 ----------

Używam codziennie Windows 7 ale przez Boot Camp. Próbowałem na Parallels, ale okrutnie nie lubię czekać aż mi się coś uruchooomi

Win 7 na parallels to pomylka. Potrzebujesz jedynie silnika windows, żeby odpalać programy na niego napisane. Używając cristal, nie widzisz pulpitu, więc po co włączać wszystkie efekty graficzne?
Mam XP na parallels i przy 3 GB ramu, xp odpala się w kilkanaście sekund - ważne, zeby go nie zamykać, tylko dawać "suspend" przy wyłączaniu.

#36 FotoiMac

FotoiMac
  • 112 postów

Napisano 18 listopada 2010 - 16:24

Używam Parallels, obecnie w wersji 6pl. Nie znam aplikacji, która zastąpiłaby mi CorelDRaw. Mam również nadzieję niedługo wyeliminować winowego office'a, na poczet wersji polskiej 2011, na razie w sklepach tylko puste pudełka.

#37 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 28 listopada 2010 - 17:23

Ja mam Windows 7 na partycji Boot Camp + ten sam Windows dostępny przez Parallels gdy jestem w Mac OS. To idealny układ, w 99% wystarczy Windows przez Parallels (a działa widocznie szybciej, niż w trybie plikowej maszyny wirtualnej) a ponadto zawsze można zawsze zrobić reboota na Windows i ten sam Windows działa z natywną szybkością. Czy Windows na Macu ma sens, to każdy musi sobie sam odpowiedzieć i nie ma co tu uprawiać wojny religijnej.

#38 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 17:26

Windows przez Parallels (a działa widocznie szybciej, niż w trybie maszyny wirtualnej)

Maszyna wirtualna działa widocznie szybciej niż odpalona jako maszyna wirtualna?

#39 adimg19

adimg19
  • 301 postów
  • SkądWładysławowo, PL

Napisano 28 listopada 2010 - 17:28

tgr2007 - Parallels to wlasnie maszyna wirtualna

#40 tgr2007

tgr2007
  • 199 postów
  • SkądPolska

Napisano 28 listopada 2010 - 17:47

Doprecyzowałem przez edycję posta. Jak się instaluje Windows pod Parallels jako czystą maszynę wirtualna (czyli plik w Mac OS), to działa to znacznie gorzej, niż gdy Paralles użyje istniejącej partycji BootCamp z Windows.

#41 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2010 - 18:51

e. jeżeli dałeś dynamiczny rozmiar partycji to może, ale jak stały...

#42 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2010 - 20:06

Używam Parallels, obecnie w wersji 6pl. Nie znam aplikacji, która zastąpiłaby mi CorelDRaw.


Adobe CS?

Windows na maku mam ale tylko dlatego, że nie mogłem ostatnio update iphona zrobić bo nadal na tigerze siedze i nie mogę mieć najnowszego itunes. Odkąd 4 lata temu zakuiłem mojgo macbooka brakowało mi tylko counter strike, w którego gram na służbowym laptopie z XP :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych