Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stylus/rysik - czy używacie? Który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#76 Teq

Teq
  • 667 postów

Napisano 16 czerwca 2012 - 15:01

No moi drodzy, chyba wreszcie znalazlem rozwiazanie wiecznego problemu odrecznych notatek na ipadzie. Moze nie jest w 100% idealne, ale lepiej sie juz chyba bez udzialu Apple nie da.
Aktywny stylus - ByZero Studio Pen XO

Plusy:
- dobre wykonanie, stylus lezy dobrze w dloni
- precyzja - wreszcie piszę tak jak na papierze
- świetny program Studio Basic+, niestety pełna wersja jest płatna, ale od 3 euraczy nikt jeszcze nie zbankrutował

Minusy:
- dodatkowy bzdecik do noszenia ze sobą - dongle trzeba wpiąć w iPada, co jednak nie stanowi wiekszego problemu, raczej drobną upierdliwość. U siebie rozwiązałem to dość prosto - mój codzienny "futerał" na iPada ma dość miejsca u góry i na dole i po prostu zostawiam dongle cały czas wpięty, a i stylus mieści się obok.
- Większość klasycznych programów jak Noteshelf czy Notes+ jeszcze go nie wspiera (aczkolwiek beta wersje obydwu już z nim działają)

Faktem jednak jest ze Studio Basic+ jest świetnym programem i zastąpił mi mojego analogowo-cyfrowego Livescribe dzieki temu że również nagrywa audio. GoodNotes natomiast ma super rozwiązaną kalibrację stylusa z 9 podstawowymi punktami plus dowolną ilością dodatkowych.
Kalibracja jest o tyle ważna, że podczas pisania zmienia się nie tylko pozycja ale i kąt nachylenia stylusa do iPada i bez niej pisanie jest utrudnione.

A tu pare fotek na świeżo z pudełka:
ByZero/Telefunken Studio Pen
Samego stylusa używam od półtora tygodnia i już się bez niego nie potrafię obejść :)

Alternatywą dla ByZero/Telefunken jest Cregle iPen o którym wspomniała wcześniej kociak199, (ta sama technologia) ale nie można go dostać w Europie w rozsądnej cenie, lub Aiptek MyNote (ten już łatwiej kupic, około 70 euro na amazon.de). Za Telefunken zapłaciłem niecałe 80 euro w Niemczech. Czy drogo czy tanio to kwestia własnej oceny, ale po sprzedaniu Bamboo i Livescribe miałem go za darmo plus na waciki ;)
Jeśli ktoś w najbliższym czasie wybierałby się do Austrii to w ichnich MediaMarktach można dostać wersję z dodatkowym futerałem model Telefunken HA6200 za 70 euro, zupełnie nieosiągalna cena w Niemczech, gdzie ta wersja kosztuje minimum 138 euro.

A tu krótki filmik w którym pokazuję kalibrację i precyzję pisania Studio Pen.
ByZero (Telefunken branded) Studio Pen Calibration and precision - YouTube

Wyglada na to ze Noteshelf 6.0 sprzed tygodnia wspiera już zarówno ByZero Studio jak i Cregle iPen

#77 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 30 lipca 2012 - 17:03

A czy ktoś porównywała te 3 peny ? Czy są na jednakowym poziomie ? Jakie mają plusy i minusy ? Czy działają tylko z konkretnymi aplikacjami czy też można ich używać równie dobrze z innymi programami ?

#78 nemesis

nemesis
  • 364 postów
  • SkądPoznań/Berlin

Napisano 05 sierpnia 2012 - 14:59

Witam Szukam typowo rysika do pisania notatek na uczelni. Najlepsza opinie chyba ma tutaj Bamboo Stylus, faktycznie najelpeij by sie nadal do takeigo zastosowania?

#79 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpnia 2012 - 15:43

Bamboo najwygodniej leży w dłoni, ale do notatek na uczelni najlepiej nadaje się ciągle notes i długopis. Notowanie na ipadzie ma sens w przypadku pojedynczych luźnych myśli i koncepcji, gdy jest sporo czasu na ich pisanie... Chyba, że teraz studia są inne i już się nie zapisuje 4 stron A4 na jedym wykładzie... :)

#80 mbelly

mbelly
  • 14 postów

Napisano 27 sierpnia 2012 - 20:58

Hej, Znacie jakieś rysiki z cienkimi końcówkami, które będą dostępne w Polsce? Na razie znalazłem adonit classic ale tylko jedną sztukę, a potrzebuję dwie :/.

#81 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 07 października 2012 - 16:46

Ja dzisiaj zakupiłem Bamboo Stylus. Naczytałem sie o nim tyle pozytywnych opinii, ze byłem praktycznie zdecydowany na niego, ale dla pewności poprosiłem jeszcze faceta w iSpocie o polecenie dobrego rysika do iPada. Nie zastanawiając sie ani chwili wskazał na Bamboo (a nie był to standardowy trik sprzedawcy, bo obok wisiało jeszcze kilka droższych modeli), a argumentował to tak, że Bamboo jest jedynym słusznym rysikiem, a cała reszta tylko jest, bo jest. On sam stał wcześniej przed wyborem rysika i wybrał Bamboo i zdecydowanie nie żałuje, bo jest on idealnie wyważony, swietnie wykonany, bardzo wygodny i precyzyjny i on teraz nie widzi poza nim swiata. To tak w dużym skrócie :D Ogólnie tak sie chłopak naprodukował, że wziąłem Bamboo i muszę przyznać, że nie kłamał. Rysik jest bardzo dobrze zbudowany, dobrze wyważony (ciężkawy, przez co pewnie leży w dłoni) i precyzyjny. Zastrzeżenia mam jedynie do aplikacji Wacoma "Bamboo Paper", w której bieda aż piszczy. Muszę sobie dobrać porządną aplikację do pisania i wygląda na to że papier i długopis pójdzie w odstawkę :P

#82 lovehatehero

lovehatehero
  • 76 postów

Napisano 07 października 2012 - 16:52

Z takich aplikacji polecam ci Penultimate. Dla mnie swietna do pisania!

#83 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 07 października 2012 - 17:16

Najbardziej zależy mi na rozpoznawaniu i ignorowaniu nadgarstka. Bamboo Paper (mimo włączonej opcji dla leworęcznych- ja takowym jestem) cały czas traktuje mój nadgarstek jako piórko, co doprowadza mnie do szewskiej pasji bo nic nie mogę napisać. No więc jak jest z tą funkcją w Penultimate?

#84 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 17:30

Noteshelf albo Notelpus - mają opcje na położenie nadgarstka, można pisać w powiększonym okienku też, plus milion innych udogodnień... Bamboo to tylko takie demo, że rysik działa...

#85 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 07 października 2012 - 19:42

Ściągnąłem tego Noteshelfa i może jestem jakiś ograniczony, ale ni wała nie potrafię zrozumieć o co chodzi z tą opcją na położenie nadgarstka :D Mógłbyś mi przybliżyć jej działanie?

#86 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 października 2012 - 20:04

Nie mam pojęcia...w shelfie używam tylko pisania z lupą. w powiększanym okienku. W plusie - możesz sobie rozwinąć z dołu ekranu obszar szary gdzie spocznie ręka... W shelfie jest chyba coś podobnego, bo tam jak coś nabazgrze nadgarstek u dołu to to znika... lupa wygodniejsza... ew na ich stronie www może mają jakiś manual, tutoriale...

#87 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 07 października 2012 - 21:58

Odkryłem tą funkcje lupy i naprawde jest świetna. W końcu moje pismo zaczęło wyglądać po ludzku :P Chociaż i tak na razie jest ledwo czytelne, no ale trening czyni mistrza ;). Dzięki dm76, bardzo mi pomogłeś.

#88 gregory2k

gregory2k
  • 16 postów

Napisano 08 października 2012 - 08:34

A jeszcze apropos samego rysika: Czy ta gumowa końcówka z czasem mięknie? I, jeżeli tak, to to podlega gwarancji?

#89 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 12 października 2012 - 22:38

Podbiję powyższy post (napisałem go ze swojego starego, nieuzywanego konta, na które przez przypadek sie zalogowalem i nawet nie zauważyłem ;)). Chciałbym po prostu wiedzieć, czy mam sie z tą końcówką obchodzić, w jakiś szczególny sposób, czy jest po prostu niezniszczalna :)

#90 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2012 - 22:59

Końcówka wacoma sama w sobie jest miękka co jest jego największą wadą - tańsze targusy różne i klony mają twardsze końcówki. Nie miękkną one ale się ścierają przy intensywnym użytkowaniu, dlatego w bamboo możesz sobie odkręcić końcówkę i wymienić. Są wkłady zapasowe na wymianę do kupienia.

#91 Gregory2

Gregory2
  • 506 postów
  • SkądPruszcz Gdański, PL

Napisano 13 października 2012 - 08:43

Aaa, ok, nie wiedziałem :) Dzięki wielkie za odpowiedz.

#92 Kruszyna

Kruszyna
  • 61 postów

Napisano 15 października 2012 - 20:51

Witam,

Chcę kupić rysik do mojego iPad'a. Wiem, że chcę kupić rysik Wacom Bamboo. Chciałam się zapytać którą wersję polecacie:
- solo Wacom Europe GmbH - Produkty - Bamboo - Bamboo Stylus
- duo Wacom Europe GmbH - Produkty - Bamboo - Bamboo Stylus
- pocket Wacom Europe GmbH - Produkty - Bamboo - Bamboo Stylus

#93 kajet24

kajet24
  • 153 postów

Napisano 15 października 2012 - 21:33

Rownież przymierzam sie do zakupu rysika do iPad2 i mam pare pytań do osób, które maja w tym większe doświadczenie. Interesuje mnie rysik, który ma możliwie cieńką końcówkę do pisania (chodzi tu głównie o prezycję podczas notowania). Dodatkowo mam pytania dotyczące aplikacji, które właśnie pozwalają na notowanie czegoś w podobny sposób jak dlugopisem na "analogowej kartce papieru", jakie są ceny takich aplikacji w AppStore. Czy te aplikacje w jakiś sposób wykrywaja nacisk nadgarstka tak, aby nie przeszkadzał w pisaniu (coś gdzieś czytałem ale chcę mieć pewność). Co byście polecili, jakie są ceny takiego rysika? Pozdrawiam, k.

#94 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 15 października 2012 - 22:19

Najlepszy z jakim miałem do czynienia.

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=30Uuf0W4JYY&feature=related

eFun Smart aPen Digital Pen for writes or draws on iPad 2 New iPad Touch Screen | eBay

#95 kajet24

kajet24
  • 153 postów

Napisano 15 października 2012 - 23:07

@up, cenowo w sumie dość sporo, da sie kupić gdzieś z polskiego sklepu? Może jakieś inne propozycje ktoś ma?

#96 opa_pl

opa_pl
  • 411 postów

Napisano 18 listopada 2012 - 12:50

Witam, Poszukuję stylus do swojego ipada 3 generacji. Potrzebny mi do rysowania wykresów, rozbudowanych wzorów oraz tabel na wykładach. Czy któryś z piórek gwarantuje ochronę przed niechcianymi bohomazami spowodowanymi nadgarstkiem? Czytałem o takiej możliwości, nie wiem tylko, czy jest ona zależna od programu czy rysika? Zastanawiam się nad zakupem bambo stylus solo w ispocie. Czy warty swojej ceny? Jak to jest z wyłączaniem "oddcisków"?

#97 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 21 listopada 2012 - 15:00

A coś do 4 generacji i mini jest już osiągalne ? Który jest najlepszy do pisania ?

#98 Attiss

Attiss
  • 594 postów

Napisano 21 listopada 2012 - 21:37

A coś do 4 generacji i mini jest już osiągalne ? Który jest najlepszy do pisania ?


Te same co do poprzednich urzadzen

#99 dao

dao
  • 348 postów
  • SkądwAmA

Napisano 27 listopada 2012 - 23:36

Powyżej prezentowany apan i inne tego typu rysiki też będą pasowały ?

#100 dm76

dm76
  • 2 445 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 listopada 2012 - 23:39

Nie będą jeśli nie zrobili jeszcze odbiornika z wtyczką lightning, chyba, że dokupisz też przejściówkę




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych