Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[4.1] Programy do jailbreaka - jakie, co potrafią, czym się różnią i jak ich używać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
584 odpowiedzi w tym temacie

#526 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 29 listopada 2012 - 01:59

Ale mam ten Just Boot zrobić w momencie kiedy na ipku się wyświetli Reboot Device? Czyli nie klikać w Reboot Device tylko podłączyć ipka pod kompa i Just Boot?


Na jedno wyjdzie. Jak masz "Redboot Device" to wyłączasz go po czym klikasz JustBoot w redsn0w, telefon w dfu i jazda. Pamiętaj, jeśli masz 6.0.1 to musisz wskazać w programie ios 6.0 :)

#527 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 29 listopada 2012 - 11:51

Witam, ja z małym zapytaniem czy ktoś miał podobny problem...nawet jeśli nie jak sobie z tym problemem poradzić?

Mam Iphone 4.1 był na nim jailbreak ikonka cydii i limerain - chciałem zrobić restore lecz zrobiłem to na urządzeniu - później o ile dobrze mówię przeczytałem ze na iphonach z jailbreakiem nie powinno się robić restore z urządzenia tylko z kompa..nie wiedziałem..

Przy tym restore dokładniej "wymaż zawartość i ustawienia" telefon się zawiesił na jabłku...

Próbowałem wgrać nowy soft z:

- itunes: pokazuje czasem błąd: 1601 a czasami błąd 3194 - probowalem nawet odtworzyć z najnowszym softem, ale nie działa...robiłem na windows 7 (na 2 kompach) również robiłem na windows XP

- redsn0w_win_0.9.15b1 i redsn0w_win_0.9.15b3: wskazuje ios z kompa 4.1 próbowałem też 5.1.1 tak jak i 6.0 za każdym razem zawiesza się na jabłku czasami jest to kółko, że niby ładuje się po chwili znika i znowu się pojawia, ale trzymałem tak parę godzin i nic

Jeżeli ktoś mógłby pomóc....nie ważne dla mnie już czy to będzie ios 4 czy ios 6.0.1 byle się włączył...:)

- - - Połączono posty - - -

Gdzie mogę znaleźć logi z przeprowadzania restore w itunes?

#528 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 01:28

ROTFL!!! podłączyłem mojego INNEGO iphona 4.3 do nowego itunes 11 i sam mi go wrabał w recovery żebym wgrał nowy soft NIC NIE ROBIŁEM A ON SAM MI WYWALIŁ IPHONA - NOWA TAKTYKA BY UPGREDOWAĆ SOFTY?!?!?!

#529 ajfon4

ajfon4
  • 11 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 12:33

Na jedno wyjdzie. Jak masz "Redboot Device" to wyłączasz go po czym klikasz JustBoot w redsn0w, telefon w dfu i jazda. Pamiętaj, jeśli masz 6.0.1 to musisz wskazać w programie ios 6.0 :)

Wiem ;) . Tak samo jak przy robieniu JB ;). Dziękuję za odp.

- - - Połączono posty - - -

Witam, ja z małym zapytaniem czy ktoś miał podobny problem...nawet jeśli nie jak sobie z tym problemem poradzić?

Mam Iphone 4.1 był na nim jailbreak ikonka cydii i limerain - chciałem zrobić restore lecz zrobiłem to na urządzeniu - później o ile dobrze mówię przeczytałem ze na iphonach z jailbreakiem nie powinno się robić restore z urządzenia tylko z kompa..nie wiedziałem..

Przy tym restore dokładniej "wymaż zawartość i ustawienia" telefon się zawiesił na jabłku...

Próbowałem wgrać nowy soft z:

- itunes: pokazuje czasem błąd: 1601 a czasami błąd 3194 - probowalem nawet odtworzyć z najnowszym softem, ale nie działa...robiłem na windows 7 (na 2 kompach) również robiłem na windows XP

- redsn0w_win_0.9.15b1 i redsn0w_win_0.9.15b3: wskazuje ios z kompa 4.1 próbowałem też 5.1.1 tak jak i 6.0 za każdym razem zawiesza się na jabłku czasami jest to kółko, że niby ładuje się po chwili znika i znowu się pojawia, ale trzymałem tak parę godzin i nic

Jeżeli ktoś mógłby pomóc....nie ważne dla mnie już czy to będzie ios 4 czy ios 6.0.1 byle się włączył...:)

- - - Połączono posty - - -

Gdzie mogę znaleźć logi z przeprowadzania restore w itunes?

Do wcześniejszych wersji software ( do 6.0 ) żeby odtworzyć ipka potrzebujesz SHSH z danej wersji softu. Jeżeli ich nigdy nie zapisywaleś to zostaje Ci tylko iOS6. Jak próbujesz odtwarzać iOS6 w iTunes to robisz to z klawiszem Shift? Miałem u siebie to samo i z Shiftem iOS6.0.1 potem redsn0w i JB. No chyba że nie potrzebujesz JB :)

#530 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 14:10

Czy odtwarzam z shiftem i daje ios czy tez bez shifta i tak nie odtwarza, zawiesza się ciągle na jabłku...a dodam iż wcześniej no działał na pewno

- - - Połączono posty - - -

Ja z zapytaniem jeszcze, czym się różni ios 6.0.1:
iPhone 4 GSM
iPhone 4 CDMA

#531 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 30 listopada 2012 - 15:48

Gdy robię update z Itunes z shiftem lub bez shiftu wygląda to tak: Extracting software -> Preparing Iphone for restore -> i wyskakuje błąd 1601 Zanim zrobię jailbreaka muszę zrobić te restore z itunes najpierw? nie mogę zrobić restore z redsnow??

#532 ajfon4

ajfon4
  • 11 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 09:35

Ja z zapytaniem jeszcze, czym się różni ios 6.0.1:
iPhone 4 GSM
iPhone 4 CDMA


iPhone 4GSM jest bodajże wersją europejską a ... CDMA USA ale mogę się mylić. Ja do siebie zawsze pobierałem GSM

Gdy robię update z Itunes z shiftem lub bez shiftu wygląda to tak:

Extracting software -> Preparing Iphone for restore -> i wyskakuje błąd 1601


A jakiego masz antyvirusa? Powiem Ci że u mnie też co chwila sypał błędami jak nie z iTunes to z redsn0w (brak plików .dll) a po odinstalowaniu (przy okazji zmiana antyvirusa ;) ) ESET wszystko poszło od strzała :)

#533 diesel2117

diesel2117
  • 1 743 postów
  • SkądKatowice PL

Napisano 01 grudnia 2012 - 15:14

iPhone 4GSM jest bodajże wersją europejską a ... CDMA USA ale mogę się mylić. Ja do siebie zawsze pobierałem GSM



A jakiego masz antyvirusa? Powiem Ci że u mnie też co chwila sypał błędami jak nie z iTunes to z redsn0w (brak plików .dll) a po odinstalowaniu (przy okazji zmiana antyvirusa ;) ) ESET wszystko poszło od strzała :)

Cdma nie jest to obługiwany standard w polsce, GSM działa na całym świecie CDMA tylko w USA plus iphone 4 CDMA nie ma slotu na kartę sim.

#534 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 01 grudnia 2012 - 19:39

Antywirusa mam ESET smart security Też próbuje wyłączam go nawet i też nie działa... Problem w tym, że nawet z antywirusem innego Iphona mi "odnowia" bez problemu, a ten sypie błędem, ale jak wcześniej mówiłem wcześniej działał! Po tym jak zrobiłem "restore" z iphona na którym był jailbreak mam ten problem...

#535 ajfon4

ajfon4
  • 11 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 00:56

Antywirusa mam ESET smart security
Też próbuje wyłączam go nawet i też nie działa...

Problem w tym, że nawet z antywirusem innego Iphona mi "odnowia" bez problemu, a ten sypie błędem, ale jak wcześniej mówiłem wcześniej działał!
Po tym jak zrobiłem "restore" z iphona na którym był jailbreak mam ten problem...


U mnie też z 3G nie było problemu a z 4-ką masakra. Tak jak mówiłem ja odinstalowałem ESET`a i poszło bez problemu

#536 szuszesz

szuszesz
  • 31 postów

Napisano 02 grudnia 2012 - 21:23

U mnie też z 3G nie było problemu a z 4-ką masakra. Tak jak mówiłem ja odinstalowałem ESET`a i poszło bez problemu

Jak już wcześniej mówiłem próbowałem na innych komputerach też, to jest pc podłączony pod tylne USB, windows 7 i zaraz odinstaluje eseta i sprawdzę dla pewności
Na laptopie win7 próbowałem również i nic tam inny antywirus
Na innym laptopie z dopiero wgranym nowym itunes i system XP też wyskakuje ten błąd...1601 (bez antywirusa laptop)

Mógłbym uznać, że coś nie tak w środku ale tak jak mówiłem on działał i dałem "restore" z iphona na którym był jailbreak...zwichnął na jabłku i tak ciągle zawiesza się ....

Jest możliwość, że nie da się z nim nic zrobić - czy jakoś NA PEWNO idzie go przywrócić???

#537 ajfon4

ajfon4
  • 11 postów

Napisano 03 grudnia 2012 - 01:20

Napewno da się go przywrócić ;). Kabla używasz tego samego czy różnych? Napewno dobrze wprowadzasz telefon w DFU? Spróbuj zrobić tak: Wejdź w Dodaj / Usuń programy znajdź "iTunes" i "Apple Mobile Device Support" i usuń oba. Zlokalizuj ich katalog i też go usuń. Potem "potraktuj" rejestr jakimś programem do czyszczenia rejestru (np. Eusing Free Registry Cleaner). Pobierz najnowszą wersję programu iTunes i zainstaluj go. I wtedy spróbuj jeszcze raz.

#538 MaverPl

MaverPl
  • 1 postów

Napisano 26 lutego 2013 - 13:29

[CIACH]

Twój wpis został usunięty jako zupełnie niezwiązany z tematem wątku. Proszę znaleźć wątek traktujący o Twoim problemie i w nim zadać pytanie. renqien

#539 drekke

drekke
  • 24 postów

Napisano 01 marca 2013 - 15:32

A ja chcial bym sie tylko spytac, czy jesli zrobie JB to powroci mi simlock ? Chodzi mi o to ze kupilem 3g, jest strasznie zamulony, a lock zdjiety byl wlasnie przez JB, i chce wlasnie zrobic od nowa, tylko co z simlockiem ? Da sie juz go zdjac normlanie i czy do tego potrzeba karte sim sieci ktora blokowala telefon ? Mysle ze rozumiecie o co chodzi

#540 ippawel

ippawel
  • 1 136 postów

Napisano 01 marca 2013 - 19:02

Ultrasn0wem masz zdjętego jailbreaka. Jak zrobisz od nowa jailbreaka, to oczywiście tymże programem zdejmiesz go sobie znowu. Pamiętaj o zachowaniu basebandu.

#541 freeak.klo

freeak.klo
  • 88 postów

Napisano 04 marca 2013 - 12:44

albo idz do salonu pierwotnego operatora i poproś o ściągniecie odpłatnie simlocka, koszt to okolo 70 zł przynajmniej w orange. dzięki temu masz spokój na zawsze:) oczywiście metoda ta działa tylko jeśli iPhone został zakupiony u naszego operatora, czyli ma simlock z sieci działającej obecnie w polsce

#542 dosan

dosan
  • 1 postów

Napisano 25 marca 2013 - 23:26

Witam, od razu pragnę przeprosić jeśli mój post jest nie związany z tematem, jednakże już nie mam żadnego pomysłu co dalej zrobić i jesteście moją ostatnią deską ratunku. Problem polega na tym, iż usiłuję zrobić jailbreak na moim iphone 4 ios 6.1.3 aby mieć dostęp do cydii. Niestety, mam problem z tethered booting, gdyż iphone zawiesza się tuż po przejściu z logo pinapple do zwykłego logo apple, na którym już pozostaje na stałe i ... nic więcej. Jedyny sposób aby uruchomić ponownie iphone to restart po którym już nie jest w trybie tethered... Używam "redsn0w 0.9.15b3" oraz firmware ios "iPhone3,3_6.0_10A403_Restore" wykonując każdą wskazówkę na filmikach instruujących z youtube, uzyskując ciągle ten sam efekt. Jeszcze raz proszę o nie usunięcie od razu mojego postu albo chociaż wysłanie mi odpowiedzi na priv zanim ten post zostanie usunięty. Podkreślam, iż nie miałem zamiaru zaśmiecać tego forum czy też wprowadzać zamieszania lecz szukam pomocy pośród osób które mają naprawdę pojęcie o czym mówią (piszą). Z góry dziękuję uprzejmie za pomoc i pozdrawiam. Z poważaniem, Marcin

#543 sebasti65

sebasti65
  • 26 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 czerwca 2013 - 20:15

Jak usunąć jailbreaka ? ponieważ nie działają mi podstawowe aplikacje czy znacie inne rozwiązanie

#544 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 24 czerwca 2013 - 20:21

Jak usunąć jailbreaka ? ponieważ nie działają mi podstawowe aplikacje czy znacie inne rozwiązanie


Jeszcze w 20 tematach napisz. Spamerze.

#545 Grzegorz Kura

Grzegorz Kura
  • 23 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 25 czerwca 2013 - 18:17

Jest już może trwały jailbreak do ios 6.1.3 iphone 5 ?

#546 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 18:20

Jest już może trwały jailbreak do ios 6.1.3 iphone 5 ?


Nie, nie ma i nie będzie.

#547 Grzegorz Kura

Grzegorz Kura
  • 23 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 25 czerwca 2013 - 18:23

Nie, nie ma i nie będzie.

czyli rozumiem że do 6.1.4 też nie będzie

czyli dopiero na ios7 jailbreak można liczyć?

#548 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 25 czerwca 2013 - 18:26

Tak.

#549 grunfisch

grunfisch
  • 6 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 10:59

a na iphone 4 lub 4s jest może trwały jailbreak do ios 6.1.3

#550 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 26 czerwca 2013 - 11:06

a na iphone 4 lub 4s jest może trwały jailbreak do ios 6.1.3


Nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych