Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PicturePopPro: jeszcze nie wiesz jak bardzo ci go brakowało


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 23 lutego 2007 - 01:26

W końcu znalazł się ktoś, kto za pomysłowość w dziedzinie usprawniania Findera powinien dostać Nobla. Kiedy po raz pierwszy użyłem PicturePopPro, poczułem jedną rzecz: to jest rozwiązanie, które powinno zostać zaimplementowane w najnowszej wersji systemu OS X. Rozwiązanie, w moim odczuciu, na wskroś "makowe" i wprost stworzone (dosłownie i w przenośni) dla Findera i poszerzenia jego funkcjonalności:

http://www.setnan.or.../picturepoppro/

Najnowsza wersja nie działa jeszcze superstabilnie, ale jest już uniwersalna. Plugin (bo PicturePopPro to nic innego jak plugin Findera) posiada mnóstwo funkcji, często uaktywnianych jedynie skrótami klawiszowymi, dlatego przez pierwszych kilka minut możemy się czuć nieco skonsternowani. Dobrze poświęcić chwilę na lekturę krótkiego manuala. Użytkownicy Lightrooma będą przyjemnie zaskoczeni faktem, że znane im skróty są zbliżone lub tożsame z tymi do PicturePopPro. Można bowiem odnieść wrażenie istnienia pewnego pokrewieństwa pomiędzy PPP a przeglądarką plików Lightrooma ;)

Aha, nie zapominajcie, że plugin PPP to donationware. W moim przekonaniu pomysłowość i wysokiej klasy wykonanie pluginu przez jej francuskiego autora zasługuje na uznanie w postaci drobnego choćby datku. Mam nadzieję, że w Waszym również.
  • MacDada, DoMiNiQuE i Ka lubią to

#2 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 27 lutego 2007 - 02:24

jakoś żyję bez tego. Preview i ewentualny slideshow działa bardzo podobnie, a czasem nawet szybciej (przy dużych plikach o wielkich rozdzielczościach)

#3 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 27 lutego 2007 - 12:57

A mnie sie bardzo spodobała ta wtyczka... Już praktycznie nie używam Preview! Dzieki iMuck! :D

#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 28 lutego 2007 - 03:46

Byłoby fajnie jakby był taki badziej Bezel style, ale taki bardziej węglowy jak przydymiony, i ikonki funkcji byłyby smooth i mówiły więcej o swoich funkcjach. Ogólnie też nie odradzam, ale bawiłem się tym już wcześniej i w sumie okazało się, że nie korzystam ^^"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych