Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad + klawiatura + myszka + dock = komputer?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 marinoo19

marinoo19
  • 20 postów
  • SkądŻory

Napisano 31 października 2010 - 08:43

Witajcie,

da się podłączyć pod iPada myszkę? wtedy po podłączeniu klawiatury i postawienia iPada w docku możemy uzyskać mały "komputer"

ekran, jest bardzo funkcjonalny, ale muszka niekiedy by się przydała :D

EDIT:

poszukałem troszkę w sieci i znalazłem:



tylko w tym wypadku potrzeba jailbreak'a - a ja chciałbym na oryginalnym oprogramowaniu

#2 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 10:21

Kup sobie komputer.

#3 marinoo19

marinoo19
  • 20 postów
  • SkądŻory

Napisano 31 października 2010 - 10:37

mam ;) tylko niekiedy przydało by się wykorzystać iPada inaczej, kazdy ma inne zdanie na ten temat. ponawiam pytanie, da się podłączyć pod iPada myszkę, bez ingerencji w oryginalne oprogramowanie ?

#4 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 października 2010 - 10:42

Wg. mojej wiedzy nie da się aczkolwiek głowy nie dam. Po to jest ekran dotykowy aby korzystać z "palca" a nie z myszki.

#5 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2010 - 10:54

Na oryginalnym oprogramowaniu się nie da, a po JB funkcjonalność myszki jest mocno ograniczona. Interfejs dotykowy przeznaczony jest do obsługi palcem i myszka tu się nie sprawdza. Do wygodnego pisania większych tekstów w zupełności wystarcza klawiatura na bluetooth + ewentualnie dock (żeby iPad stał w pionie).

#6 marinoo19

marinoo19
  • 20 postów
  • SkądŻory

Napisano 31 października 2010 - 12:30

ok, dzięki za odpowiedź

#7 lukasz66

lukasz66
  • 712 postów
  • SkądRadomsko

Napisano 10 listopada 2010 - 23:45

kurde, ludzie ! Jak wy na maxa chcecie z czegoś wspaniałego zrobić za przeproszeniem ''gówno''. Chyba po to kupujecie iPada żeby cieszyć się wielkim wyświetlaczem ze świetną technologią multitouch, przeróżnymi aplikacjami i grami z App Store wykorzystujące w pełni ten wspaniały wyświetlacz i przenośnym nowoczesnym tabletem a nie po to żeby wydać ponad 3000zł na coś co z trudnością przypomina najprostrzy komputer... Chcesz komputer to kup komputer, chesz tablet to kup tablet!!! Tak samo z tym całym androidem na iPhone... ehh nasuwa się od razu mądre przysłowie ''Cudze chwalicie, swego nie znacie''

#8 pangadzet

pangadzet
  • 8 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 22:09

Do wygodnego pisania większych tekstów w zupełności wystarcza klawiatura na bluetooth + ewentualnie dock (żeby iPad stał w pionie).


wojtkow, z jakiej klawiatury na bluetooth korzystasz i czy polecasz takie rozwiązanie? Ja ostatnio, nie ukrywam, zafascynowałem się produktami firmy ZAGG (po instalacji folii ochronnej na przód i skóry na tył - wszystko właśnie zagg'a) i teraz zastanawiam się nad tym:
[url=http://www.zgsklep.pl/akcesoria.aspx]ZAGGmatte z klawiaturą[/url]

#9 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2010 - 12:29

A z jakiej może korzystać fanboy? ;) Oczywiście, że Apple Wireless Keyboard :)

#10 Laz

Laz
  • 799 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2010 - 13:28

To jak taczka + kółka = samochód? Nie ma sensu takiego kombinowania.Ekran dotykowy po coś w końcu jest.

#11 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 14:02

nie jest to wcale takie bez sensu. Czasami jedziemy gdzieś tylko z iPadem i przy dłuższej pracy wygodniej będzie postawić iPada i używać go z myszką i klawiaturą, niż cały czas jeździć palcem po ekranie. Pytanie tylko, czy scrolling działa wtedy normalnie na Magic Mouse, czy trzeba np. przyciskać i przesuwać.

#12 pangadzet

pangadzet
  • 8 postów

Napisano 05 grudnia 2010 - 21:20

To jak taczka + kółka = samochód?

Nie ma sensu takiego kombinowania.Ekran dotykowy po coś w końcu jest.

Owszem ekran dotykowy jest ale.... Ja osobiście piszę bezwzrokowo 10 palacami muszę wieć przynajmniej w jakiejś wygodnej pozycji ułożył iPada. Dla mnie to duże ułatwienie. Nie jestem więc zdania, że to robienie z taczki samochodu tym bardziej iż nie uważam iPada za taczkę.

#13 damian510

damian510
  • 2 postów

Napisano 07 listopada 2011 - 14:48

a w chinskim tablecie za 50 dolarow mozna bez problemu podlaczyc myszke

#14 straubus

straubus
  • 390 postów
  • SkądOpole/ Prudnik

Napisano 07 listopada 2011 - 16:10

wykopalisko roku...

#15 Lokria

Lokria
  • 6 278 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 listopada 2011 - 16:11

Zgodnie z regulaminem forum nie odświeżamy wątków starszych niż 6 miesięcy. Zamykam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych