Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

IMAC i3 27" versus PODOBNY PC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#1 zinger

zinger
  • 348 postów

Napisano 29 października 2010 - 14:37

https://spreadsheets...=CJPqm-MM#gid=0
zapraszam do komentowania!

#2 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2010 - 14:53

Wiesz mam PCta z i7, HD5770, 4GB ram i dysk 1TB za 2399zł i iMaca i3, i o ile PC jest wydajniejszy i to sporo to i tak wole mojego iMaca :)

#3 rafals

rafals
  • 418 postów

Napisano 29 października 2010 - 14:57

W twoim zestawieniu nie widze ceny systemu operacyjnego wiec pewnie linucha bedziesz instalowal. Nie wazna wydajnosc wazny OS X. Ale jezeli masz dylemat kup PC jak mialbys kupic maca to po prostu bys o tym wiedzial:). Setki razy juz bylo przerabiane ze nie mozsna porownywac sprzetu bo systemy sa bardzo rozne. Wkladajac w maluch 300 konny silnik i tak nie pojedziesz 100 bo sie maluch rozpadnie.

#4 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 15:02

ceny z allegro to faktycznie sensowne wyliczenia...

Jak chcesz porównywać cenę to weź dobry zasilacz, porządną kartę wifi"n" na PCIe, cenę OS, iLife, a całość zamów w jednym sklepie - komputronik/morele.net czy coś ten deseń, przecież nie chodzi o to, żeby się najeździć za komputerem tylko, żeby go mieć i korzystać.

takie porównanie to o kant d&*% rozbić

a na koniec dodatkowe info:
Dołączona grafika

#5 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2010 - 15:03

rafals - Zgadzam się że liczy się system, ale wiesz jak ja np konwertuje filmy aby je zobaczyć na AppleTV to wtedy liczy się wydajność i wole zrobić to na PC w 15 minut niż czekać na iMaca 1,5H. System jest bardzo ważny i to przekonywuje mnie do Apple mimo wszystko, aczkolwiek jak potrzebuje mocy obliczeniowej wole uderzyć do PCta :) virgin71 - Może porównanie obrazu na białym tle z iMaca a z zestawu DELLowego po roku używania, nie lubie takich porównań bo nie są one sprawiedliwe :)

#6 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 15:21

seb, porównania z zasady są niesprawiedliwe. Akuratnie aktualne imaki nie mają problemu z białym (żółtym) tłem;)

#7 NouNejm

NouNejm
  • 717 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 października 2010 - 15:35

seb, porównania z zasady są niesprawiedliwe. Akuratnie aktualne imaki nie mają problemu z białym (żółtym) tłem;)


Mam PC, i podłączony do niego jest jeden kabelek od głośników, jeden zasilający, jeden od monitora, reszta to urządzenia USB, tak jak w iMacu. Klawiatura i mysz z kolei są bezprzewodowe Logitecha na jeden nadajnik na USB także, więc nie przesadzajcie z tymi kablami. Dodatkowa sprawa to to, że stawiasz komputer pod biurkiem i nie masz ani jednego widocznego kabelka poza dwoma od monitora.

#8 macendrju

macendrju
  • 358 postów

Napisano 29 października 2010 - 15:39

ceny z allegro to faktycznie sensowne wyliczenia...

Jak chcesz porównywać cenę to weź dobry zasilacz, porządną kartę wifi"n" na PCIe, cenę OS, iLife, a całość zamów w jednym sklepie - komputronik/morele.net czy coś ten deseń, przecież nie chodzi o to, żeby się najeździć za komputerem tylko, żeby go mieć i korzystać.

takie porównanie to o kant d&*% rozbić

a na koniec dodatkowe info:
Dołączona grafika



te kabelki od myszki klawiatury to juz tez lamus. Po bluetooth daje nam naprawde tylko kabel zasilajacy, bo wifi to tez juz normalka ;)

#9 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 29 października 2010 - 15:47

seb, porównania z zasady są niesprawiedliwe. Akuratnie aktualne imaki nie mają problemu z białym (żółtym) tłem;)


Jak najbardziej wciąż mają problem, sam się teraz z tym męcze i czekam na 3ciego iMaca choć wątpię czy obraz będzie tym razem dobry-najwyraźniej większość ma taką przypadłość.

#10 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 15:48

oprócz systemu brakuje oczywiście kamerki i mikrofonu ;] no osprzętu do pilota ;]

#11 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 29 października 2010 - 15:57

Hello, zaczne od tego ze nigdy nie mialem do czynienia z jablkiem jako "pc", jedynie ogladalem/dotykalem w sklepach typu auchan, saturn itp. Mysle coraz bardziej nad zmiana platformy, mam zamiar kupic ps3 do gier i imac 27", i7 nie jest mi potrzebny, i3 odpada, ale taki i5 by mi styknal. Podtsawowe pytanie, karta graficzna, czy jest mozliwosc jej zmiany? ewentualnie czy taki 5750 uciagnie css w natywnej rozdzielczosci na poziomie +100fps? wiem ze od nie dawna jest steam na mac'a wiec pytam. Widzialem na yt kilka pokazowek ale, fps nie widac :/ Jedyna gra jaka mnie poza css interesuje to settlers 6 na ktorej jest logo obu platform. Jedynie co mnie martwi to kolor, moj pc i peryfiera sa czarne, glosniki G51, klawa g19 i mychy revolution oraz razer mamba mam zamiar zostawic, ale kolor nie pasuje :/ Teraz pozostaje pytanie gdzie kupic, bo uzywki na gwarancji w tego co widze mozna kupic za nie cale 6K, co jest do przelkniecia :]

#12 1084

1084
  • 495 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 października 2010 - 16:02

Obudowa Cooler Master Elite. Looool :) Tańszej nie było? Postaw obok siebie tego PC i iMaca. Z tego porównania wynika tylko, że 900zł dopłaty do iMaca to bardzo atrakcyjna oferta. Właściwie żeby być uczciwym należałoby dodać jakąć przyzwoitą obudowę, choćby Antec 180: +500 do ceny i z 900zł robi się 400 zł różnicy czyli praktycznie nic.

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 16:09

Antec p180 faktycznie całkiem całkiem :)

#14 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 29 października 2010 - 16:18

Mam p180 czarny mat, wolalbym p190 :P

#15 Heniutek

Heniutek
  • 423 postów
  • Płeć:

Napisano 29 października 2010 - 16:33

Nie wazna wydajnosc wazny OS X.


Jeśli to jest najważniejsze to sobie tego OSX może zainstalować.

Nie puszmy się tak "naszym" OS bo pececiarze tez go z powodzeniem używają.
Od czasu gdy w maku siedzi Intel on już nie jest tylko nasz.

Pozdrtawiam,
Tomek

#16 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2010 - 16:34

Obudowa Cooler Master Elite. Looool :) Tańszej nie było?
Postaw obok siebie tego PC i iMaca. Z tego porównania wynika tylko, że 900zł dopłaty do iMaca to bardzo atrakcyjna oferta.

Właściwie żeby być uczciwym należałoby dodać jakąć przyzwoitą obudowę, choćby Antec 180: +500 do ceny i z 900zł robi się 400 zł różnicy czyli praktycznie nic.

Trzeba wziąć też pod uwagę, że matryca w iMacu jest o wiele gorsza niż w Dellu 27" (iMac ma przekłamane kolory), po za tym jest za szybą co dodatkowo zniekształca obraz. Próbowałem kiedyś pare razy w dzień robić coś na takim iMacu i wytrzymałem kilka minut. dłużej nie da się na to patrzeć.
Zasilacz w iMacu można porównać jedynie do starego Codegena. Ma takie same kondensatory, które napuchną po kilku latach.
Po za tym, nie każdy potrzebuje LCD 27". Moim zdaniem ideałem (cena/potrzeby) jest 24".
A teraz wystarczy zrobić porównanie z procesorem i7.
W przypadku PC, to dodatkowo 640,-
Przypadku maca 2000,-?
A różnice w wydajności kart graficznych? Wiadomo przecież, że te stosowane w makach wydajnością nie grzeszą, to tylko suche cyferki. A w wyliczeniu jest pomyłka, bo iMac ma grafike HD5670 (w wyliczeniach jest 5770 cena 600,-), która kosztuje max 400,-

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 października 2010 - 16:36

btw. czy ktoś naprawdę myślał, że składak wyjdzie jakoś drożej niż markowy PC? jakiekolwiek markowe PC są tańsze niż składaki? pomijam tutaj już zupełnie fakt all-in-one

#18 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2010 - 17:41

seb, porównania z zasady są niesprawiedliwe. Akuratnie aktualne imaki nie mają problemu z białym (żółtym) tłem;)


Uwierz mi mój już ma plame na 1/4 ekranu :) (2,5 miesiąca używania komputera)

#19 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 30 października 2010 - 02:12

po za tym jest za szybą co dodatkowo zniekształca obraz. Próbowałem kiedyś pare razy w dzień robić coś na takim iMacu i wytrzymałem kilka minut. dłużej nie da się na to patrzeć


Wiemy, wiemy. To juz tak znana historia jak 1410 w podręcznikach historii. Każdy forumowicz już to słyszał;)
...co nie zmienia faktu że to straszne brednie.

#20 caldoran

caldoran
  • 112 postów

Napisano 30 października 2010 - 12:55

Poza tym do porównania w PC trzeba by jeszcze system.. Funkcjonalnie to pewnie Windows 7 Ultimate 64bit, programów odpowiadających pakietowi iLife (jest coś podobnego pod Win?;P).. Jeśli o mnie idzie, wybrałbym jednak iMaca.. Bo to all-in-one, bo jeden kabel, bo wygląd, bo matryca, bo... za dużo tych powodów:). Owszem mam PieCa, mam MacBooka, ale następnym stacjonarnym będzie już iMac 27.. Jak dla mnie zachwycający sprzęt i wystarczające możliwości, a nie mam zamiaru robić HA-Maca. PS. Wiem, że wciąż są problemy z matrycami, ale jednak nie wszyscy te problemy mają, więc nie dotyczy to wszystkich komputerów, tylko jakiegoś-tam odsetka.. Pozdrawiam.

#21 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 października 2010 - 15:00

Nie puszmy się tak "naszym" OS bo pececiarze tez go z powodzeniem używają.
Od czasu gdy w maku siedzi Intel on już nie jest tylko nasz.

:) zainstalować faktycznie się da, ale bez przesady nikt poważnie nie pracuje na konfiguracji PC+zhakowany osx. Poza tym to nie legalne.

#22 kubateam

kubateam
  • 200 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 października 2010 - 15:38

Znam parę osób które programują do pracy na PC + Hackintosh...

#23 caldoran

caldoran
  • 112 postów

Napisano 30 października 2010 - 16:13

Co nie zmienia faktu, że to nielegalne, jak wspomniał subs:). Dla mnie Mac to OSX wraz z całą hardware'ową otoczką:).

Pozdrawiam.

#24 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 30 października 2010 - 16:29

PS. Wiem, że wciąż są problemy z matrycami, ale jednak nie wszyscy te problemy mają, więc nie dotyczy to wszystkich komputerów, tylko jakiegoś-tam odsetka..

Pozdrawiam.


No nie do końca odsetka tylko raczej wszystkich, w iMacu C2D miałem problemy średnio co 2,5 miesiąca zmienili matryce kilka razy aż w końcu dostałem nowego iMaca i3 po 2,5 miesiąca plama na matrycy. Mój wniosek jest taki że każdy kto na komputerze robi coś co powoduje jego grzanie tak jak u mnie że z zasilacza 78C nie schodzi będzie miał plamę, ci co tylko przeglądają neta i ogólnie komp ma u nich spokojne życie raczej problemu mieć nie będą ale to jest moja opinia :)

#25 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 30 października 2010 - 19:18

:) zainstalować faktycznie się da, ale bez przesady nikt poważnie nie pracuje na konfiguracji PC+zhakowany osx. Poza tym to nie legalne.


Oj zdziwiłbyś się ilu ludzi woli przerobione PeCety niż maki. I nie masz pisząc, że to jest nielegalne (link). Obecnie OSXa nie trzeba hakować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych