Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aperture 3.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 października 2010 - 13:08

Gdyby ktoś był zainteresowany... Pojawiła się nowa wersja Aperture Aperture 3.1
Ciekawe czy rzeczywiście będzie wydajniejszy w pracy?

#2 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 21 października 2010 - 13:19

Ja pracuje na 2.1 jeszcze Apertujre. Fotki z Canona 40D i jestem zadowolony z jakosci pracy. Mam co prawda iMac'a z opisu. Za duzo sie naczytalem o tym 3.1 kiepskich opinii, zeby go kupic. Moze da sie jakos przetestowac przed zakupem, ale tez czytalem, ze sie gryzie z wersja 2.1 i trzeba kombinowac. Obawiam sie ryzykowac 10,000 fotek. Pozdrawiam.

#3 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 października 2010 - 13:23

Ja pracuje na 2.1 jeszcze Apertujre. Fotki z Canona 40D i jestem zadowolony z jakosci pracy. Mam co prawda iMac'a z opisu. Za duzo sie naczytalem o tym 3.1 kiepskich opinii, zeby go kupic. Moze da sie jakos przetestowac przed zakupem, ale tez czytalem, ze sie gryzie z wersja 2.1 i trzeba kombinowac. Obawiam sie ryzykowac 10,000 fotek.

Pozdrawiam.


Masz już AP 3.1??? Przecież dopiero wczoraj się pokazał? Ciekawy jestem opinii tych, którzy tę nową wersję przetestują pod kątem problemów, o których wspomniałeś.

#4 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2010 - 16:45

Jestem bardzo ciekawy tego programu. Jest możliwość darmowego testowania przez 30 dni. Pobieram właśnie trial.

#5 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 21 października 2010 - 17:46

Ja pracuje na 2.1 jeszcze Apertujre. Fotki z Canona 40D i jestem zadowolony z jakosci pracy. Mam co prawda iMac'a z opisu. Za duzo sie naczytalem o tym 3.1 kiepskich opinii, zeby go kupic. Moze da sie jakos przetestowac przed zakupem, ale tez czytalem, ze sie gryzie z wersja 2.1 i trzeba kombinowac. Obawiam sie ryzykowac 10,000 fotek.Pozdrawiam.


Nie ma się czego obawiać, u mnie zbliżony iMac (oraz C40D)... jest o wiele szybciej i wygodniej niż na 2.1
O ile nie używasz TM, zrób sobie backup Aperture Library z 2.1 (AP3... coś zmienia w bibliotece fotek AP2... już nie pamiętam czy odwracalnie?) zainstaluj 3.1 i się sam przekonasz. W razie czego zawsze możesz wrócić do 2.1.
Pozdr.

#6 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2010 - 18:14

Welcome to Aperture 3.1 Trial
This trial will create an empty library that you can use to test drive Aperture 3.1 for the next 30 days. Libraries created with previous versions of Aperture will remain untouched.

Komunikat podczas pierwszego uruchomienia 3.1

#7 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 21 października 2010 - 21:05

Tak, ale... chcąc korzystać z bibliotek AP 2.xx pod AP 3.xx (podobnie przy przejściu 3.03 -> 3.1) - musisz przeprowadzić ich upgrade:

Aperture 3: Tips on upgrading an Aperture 2 library to Aperture 3

#8 martiso

martiso
  • 185 postów

Napisano 21 października 2010 - 21:17

na szczęście upgrade biblioteki ap3 do 3.1 zajmuje ok 2 minuty

#9 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 22 października 2010 - 07:13

Gwoli wyjaśnienia. Nie festiwalem żadnej wersji 3. Jak wyszła to naczytalem się o problemach i mi przeszło. :-). Jeżeli chodzi o przyspieszenie to myśle o upgrade do 4gb ram. Nie wiem ile kosztuje upgrade do 3.1 i czy jest dostępny. Jednak to podobne koszta a wiecej ram przyda mi się wszędzie. Tak czy siak poczytaj potestuje (mam TM) i zobaczę jak to będzie. W przyszłym miesiącu mam wycieczkę do Marakeszu wiec będzie sporo materiału do potestowania. Pozdrawiam

#10 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 22 października 2010 - 11:58

Z tego co wiem, upgrade do AP3 jest dostępne.
Również czytałem o problemach przy zmianie wersji, jakoś szczęśliwie mnie ominęły :-) - swoją drogą,
jak niebezpieczne bywają opinie małej, lecz aktywnej grupy niezadowolonych z danego produktu...

#11 czaku

czaku
  • 285 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 22 października 2010 - 12:41

Ogólnie zauważyłem, że 3.1 działa trochę szybciej, fajniejsza integracja z FB - widać już wszystkie albumy i zdjęcia, a nie tylko te dodane z Aperture :) Upgrade biblioteki do 3.1 z 3.0.x wykonał się w kilkadziesiąt sekund :)

#12 Jabko

Jabko
  • 231 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 października 2010 - 13:06

Ogólnie zauważyłem, że 3.1 działa trochę szybciej, fajniejsza integracja z FB - widać już wszystkie albumy i zdjęcia, a nie tylko te dodane z Aperture :) Upgrade biblioteki do 3.1 z 3.0.x wykonał się w kilkadziesiąt sekund :)


Fajnie, że kolega już coś przetestował. Może ta 3-ka w końcu będzie ciekawym programem, który nie muli.

Z tego co wiem, upgrade do AP3 jest dostępne.
Również czytałem o problemach przy zmianie wersji, jakoś szczęśliwie mnie ominęły :-) - swoją drogą,
jak niebezpieczne bywają opinie małej, lecz aktywnej grupy niezadowolonych z danego produktu...


Właśnie ten wątek kolego traktuje o tym :)

#13 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 22 października 2010 - 13:43

No ja postaram się zobaczyć to demo i jeżeli wszystko będzie działało tak samo to nie robie upgrada :-), jak będzie wyraźnie przyjemniej w pracy i być może szybciej to wtedy w zależności od ceny upgrade'u w UK zastanowie się nad 3.1 Pozdrawiam

#14 horyzont

horyzont
  • 1 345 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 października 2010 - 14:02

Na dwoch kompach do 3.1 bez problemu upg bibliotek odpowiednio kilka sekund (okolo 1000 zdjec), 2 minuty (okolo 8000 zdjec). O ile przy bibliotece 1000 zdjec nic sie nie zmienilo o tyle w drugiej - znaczny skok wydajności przy przeglądaniu zdjęć na których są efekty ponakladane - w końcu!

#15 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 22 października 2010 - 17:09

Ale to 3.1 to jest update do 3.0? Czyli ten link z pierwszego postu jest do update'a czy jest to demo? Chciałem to wypróbować.

Odpowiedź: link do demo tutaj http://www.apple.com/uk/aperture/

Cena upgrade'u to 80 funtów wiec warto się dobrze zastanowić. Z tych 'nowości' to tak naprawdę interesują mnie: "Perfect images with brushes." i "Add professional imaging effects with adjustment presets". Ciekawie wygląda "Explore your photo library with Places." ale mając Canona g***o mi to daje, chyba, że da się przypisać lokalizację do danego zdjęcia.

Dodatkowo zachęcająco wyglądają obietnice full screen, szczególnie Snap-to-Edge, ale obawiam się że to typowy MBS (Marketing Bull Shit). Czy rzeczywiście ma się więcej miejsca dla fotek w trybie full screen w tej wersji?

Nieźle też wyglądają funkcje import. Sam praktycznie ograniczam się do zaimportowania fotek i dalej już pracuję z tym co mam. Może ktoś się wypowie na ten temat.

No i na sam koniec, że ma wsparcie 64bit, kurde to mnie interesuje. Czemu nie napiszą tego od razu. Mam teraz Snow'a i ogólnie aplikacje, które działają w 64 chodzą o niebo lepiej (pomimo, że są kapryśne jeżeli chodzi o stabilność, przyzwyczajenia z wywalającego się Windows'a znają odpowiedź na te problemy). Ktoś może coś tutaj więcej się wypowie.


Kurde troszkę się rozpisałem, ale fotografia to moja pasja i nie potrafię się opanować :-)

Pozdrawiam fotografujących, jak i tych oglądających

#16 czaku

czaku
  • 285 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 22 października 2010 - 17:11

Nie wiem do czego jest link. Ściągnij wersję z linku, jak jest stara to i tak Software Update zrobi Ci update ;)

#17 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 22 października 2010 - 17:28

Edytowałem już poprzedniego posta.

#18 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 22 października 2010 - 17:51

...jak jest stara to i tak Software Update zrobi Ci update


No nie wiem, w przypadku pełnej wersji update jak najbardziej - ale trial?
Na początku (trial 3.0 -> trial 3.0.1) był z tym problem.

#19 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 22 października 2010 - 18:05

Dostałem maila z: "You clicked the "Download free trial" button on our website to get the Aperture Trial. You will be prompted to install Aperture when the download completes.*" Da się to jakoś sprawdzić co się dzieje i czy w ogóle coś się dzieje.

#20 sandr

sandr
  • 161 postów

Napisano 22 października 2010 - 18:51

Widocznie coś zrobiłeś nie tak... Wypełniasz co trzeba i czekasz.
Ja na podany e-mail od razu dostałem serial i link do triala:
Dołączona grafika

#21 fredik331

fredik331
  • 140 postów

Napisano 22 października 2010 - 19:56

Zrobiłem upgrade i zauważyłem przyśpieszenie. Np retusz skóry z podglądem maski normalnie działa ,czyli płynnie.

#22 alex424

alex424
  • 24 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 22 października 2010 - 20:04

o tak jest wiele szybciej jak narazie z przegladaniem ale w niedziele bedzie material to sie pobawie

#23 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 24 października 2010 - 13:17

Widocznie coś zrobiłeś nie tak... Wypełniasz co trzeba i czekasz.
Ja na podany e-mail od razu dostałem serial i link do triala:
Dołączona grafika


No ja nie mam takiego emaila, mam ze Aperture się 'downloading' i ze jak bedzie gotowe to da znac. Niestety nie widze, aby gdzie gdzies cos sie zciagalo :/

EDIT

Musiałem sobie poradzić dookoła, coś mi link ze strony nie działał. Teraz już idzie. Czekam na opinie innych.

#24 fredik331

fredik331
  • 140 postów

Napisano 01 listopada 2010 - 22:24

I co jak u was działa nowy Aperture, bo u mnie coś zwolnił.

#25 TigerStyle

TigerStyle
  • 1 385 postów
  • SkądBournemouth / Łódź / Planeta

Napisano 02 listopada 2010 - 22:08

I co jak u was działa nowy Aperture, bo u mnie coś zwolnił.


Ja zmian jakis super nie widze. Mysle ze zakup ram'u za cene upgrade wyjdzie mi na lepsze :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych