Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAIL + problemy z wysylaniem poczty + grupy dyskusyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr Drew

Dr Drew
  • 60 postów

Napisano 17 lutego 2007 - 18:27

witam wlasciwie mam ten problem od samego poczatku . . . nie moge wyslac poczty z MAILA uzywajac WP ! pojawia sie nastepujacy komunikat: Cannot send message using the serwer smtp.wp.pl Use the pop-up menu below to try a different outgoing mail server. All messages will use this server until you quit Mail or change your network settings. sprawdzalem wszystkie ustawienia na wszelkie mozliwe sposoby i NIC ! zalozylem sobie konto na YAHOO przez ktore tylko wysylalem poczte, ale i ono przestalo dzialac ! Prosze pomozcie i poradzcie . . . Czy po prostu poczta na WP nie dziala z MAILEM (ale znalazlem na forum kilka postow, wktorych uzytkownicy twierdzili, ze u nich jest ok !!!) Co sie stalo z Yahoo ? W pomocy Yahoo znalazlem wykaz programow pocztowych z ktorymi Yahoo wspolpracuje, ale MAILA tam nie ma :) Jesli faktycznie nie ma mozliwosci uzywania WP i YAHOO to jaka poczta jest w pelni kompatybilna z MAILEM ? GMAIL ? i ostatnie pytanie na temat przegladania grup dyskusyjnych poprzez program pocztowy ... czy naprawde jedynym wyjsciem jest THUNDERBIRD ? HELP :)

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 17 lutego 2007 - 23:54

Jeżeli wszystkie ustawienia są w porządku to winić można WP i Yahoo. Ja polecam GMail. Thunderbird nie jest alternatywą - jest wolniejszy, mniej stabilny, dla niektórych brzydszy i nie jest tak zintegrowany z systemem jak Mail. Jeżeli zdecydujesz się na GMaila to pamiętaj aby w ustawieniach konta GMail zaznaczyć możliwość korzystania poprzez POP3/SMTP.

#3 Link

Link
  • 102 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 00:42

Tak sobie przeglądałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem, bo mam - miałem - ten sam. Mail nie chciał mi wysyłać poczty, za to przyjmował bardzo chętnie. Konto mam na WP.
Nie znalazłem odpowiedzi na forum, ale pogrzebałem trochę, bo nie wyobrażam sobie takiej pracy, że czytam pocztę przez Maila, a wysyłam przez serwer www.......
Tak więc doszedłem do tego. Problem jest dość banalny. Mianowicie jeśli macie konto na WP, musicie w każdym programie do obsługi poczty włączyć autentyfikację (przy wysyłaniu podajecie login i hasło). Jest to po to, żeby była pewność, że to na pewno wy jesteście nadawcami wiadomości. Oczywiście ogromna większość programów (w tym Mail) posiada opcję zapamiętania tych danych, więc nie musicie wklepywać ich każdorazowo przy wysyłaniu maili.
.......................
Ja nie mogę, ale super uczucie. Pierwszy raz to w końcu ja komuś pomogłem na tym forum :grin:
  • daboni lubi to

#4 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 01:06

jest sporo czytnikow usenetu: http://www.newsreade...ac/clients.html

#5 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 11 czerwca 2007 - 05:51

Tak więc doszedłem do tego. Problem jest dość banalny. Mianowicie jeśli macie konto na WP, musicie w każdym programie do obsługi poczty włączyć autentyfikację (przy wysyłaniu podajecie login i hasło).

Wziąłem się byłem i zaskoczyłem :)))) To teraz wszystkie serwery smtp nie mają już autoidentyfikacji? :0
Ale to dowodzi, że człowiek z czasem zapomina o najbanalniejszych rozwiązaniach, a problem często sprowadza się do tego co najprostrze :)
Dzięki, że zwróciłeś na to uwage! :)

#6 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 19:31

Mam maka od miesiąca, to mój pierwszy. Mam problem z wysyłaniem poczty, wyprobowałem juz chyba wszystkie możliwości konfiguracji... Czasem wysyła przy danych ustawieniach a czasem nie, zmieniam na inne i znowu wysyła... aż przestanie... zmieniam na inne... czasem port 25, czasem 587 i tak w kółko. Sprawdzałem ustawienia u dostawcy - są ok. Uwierzytelnianie, ssl, czasem tak czasem nie.. Nie ma reguły. Zastanawiam się czy to nie wina sieci - mam neostrade przez router wifi. Proszę o pomoc.

#7 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 20:00

To moźe mnie ktos tez pomorze, u mnie problem jest taki źe jak dodam jakiś załącznik to program sie zawiesza :( co moge z nim zrobić ?

#8 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 26 czerwca 2007 - 23:12

Mam maka od miesiąca, to mój pierwszy. Mam problem z wysyłaniem poczty, wyprobowałem juz chyba wszystkie możliwości konfiguracji... Czasem wysyła przy danych ustawieniach a czasem nie, zmieniam na inne i znowu wysyła... aż przestanie... zmieniam na inne... czasem port 25, czasem 587 i tak w kółko. Sprawdzałem ustawienia u dostawcy - są ok. Uwierzytelnianie, ssl, czasem tak czasem nie.. Nie ma reguły. Zastanawiam się czy to nie wina sieci - mam neostrade przez router wifi. Proszę o pomoc.

Miałem to samo, albo port 110 albo 995. Ale to było dawno.
Postaram się sobie przypomnieć co to było.

---- Dodano 27-06-2007 o godzinie 00:14 ----

To moźe mnie ktos tez pomorze, u mnie problem jest taki źe jak dodam jakiś załącznik to program sie zawiesza :( co moge z nim zrobić ?

Może uprawnienia na dysku do poprawki?

#9 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 25 października 2007 - 18:23

juz wiem o co chodziło z ustawieniami... Neostrada ma ip zaczynające sie od 83. a część zagranicznych serwerów blokuje takie ip... jako nadawca spamu

#10 stiwipl

stiwipl
  • 66 postów
  • SkądSingapore

Napisano 30 października 2007 - 17:26

Niestety mam problem z wysyłaniem maili z aplikacji Mail. Wszystko działało dobrze przez okres kilku miesięcy, aż tu nagle pewnego dnia nie chce wysyłać maili z żadnego z 4 różnych kont pocztowych, wyskakuje następujący komunikat:

"The server refused to allow a connection on port 25"

Ten sam komunikat wyskakuje dla wszystkich kont pocztowych, ot tak od pewnego dnia i niestety kompletnie nie chce wysyłać maili.

Na kilku forach zagranicznych czytałem, że rozwiązaniem jest zmiana portu na 587, ale u mnie to nie pomaga dla żadnego konta pocztowego (dodam tylko, że żadne nie jest darmowe).

Przy czym Mail odbiera maile chętnie ze wszystkich, jednak nie wysyła.

Jakby ktoś miał jakieś rozwiązanie, to byłbym wdzięczny. Pomaga czasem przestawienie na jakiś darmowy smtp nie wymagający autoryzacji, ale to przecież nie może być rozwiązanie tego problemu.

---- Dodano 30-10-2007 o godzinie 19:36 ----
PS. Inny komunikat jaki otrzymuje:
"Cannot send message using the server (null)"

#11 Link

Link
  • 102 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 20:41

Ponownie podsunę. Czy problem nie leży aby w tym, żeby zaznaczyć autentyfikację serwera SMTP w ustawieniach konta? Niektóre konta pocztowe wymagają uwierzytelniania i koniec. Bez tego nie uda Ci się wysłać maila, za to odebrać bez problemu. Sprawdzałeś to?

#12 stiwipl

stiwipl
  • 66 postów
  • SkądSingapore

Napisano 03 listopada 2007 - 11:26

Tak, oczywiście że to sprawdzałem, poza tym umówmy się, nagle 5 komercyjnych serwerów SMTP przestało działać, przez pół roku wszystko było w porządku. Kolejna sprawa, mam 5 podpisów przypisanych do różnych kont, ostatnio Mail sobie je gubi tak co dwa dni i muszę je ponownie rozdzielać wśród kont. Denerwujące strasznie.

#13 Link

Link
  • 102 postów

Napisano 03 listopada 2007 - 11:35

A używasz może WP? Bo ja mam tam konto, i ono wymagało autentyfikacji, zresztą opisywałem mój problem w poprzednim poście. Do dziś wszystko śmiga bez zająknięcia, ani razu nie miałem problemów z tym kontem. Jeśli też masz WP, napisz jak to wygląda u Ciebie. Co do gubienia podpisów, niestety nie pomogę Ci. Może update service? Chociaż tylko strzelam, bo nie wiem, czy były jakieś poprawki do Maila.

#14 Bartek79

Bartek79
  • 1 postów

Napisano 06 listopada 2007 - 16:50

witam serdecznie. skoro juz poruszony zostal problem na laczach poczta WP i Mail, z prosba o pomoc chcialbym sie podzielic nastepujacym problemem. otoz po skonfigurowaniu swojego konta na WP z Mailem nowa poczta w Mailu dostaje tylko wowczas, gdy wczesniej zaloguje sie na stronie WP. przyklad - spodziewalem sie dzis rano kilku waznych maili odpalilem Mail, ale nie znalazlem ich niestety w swojej skrzynce. z ciekawosci wszedlem na WP, zalogowalem sie i byly. nastepnie kliknalem 'get mail' i dopiero wowczas wszystko, co trzeba trafilo do mojej skrzynki w Mailu. WP nic nie jest w stanie na to poradzic, wedlug nich poczta dziala poprawnie. znajomi ze sklepu ze sprzetem Apple rowniez pierwszy raz zetkneli sie z takim problemem. a wiec moze ktos z Was jest w stanie mi pomoc? z gory ogromne dzieki! a, i jeszcze jeden drobny problem przy okazji. jak to sie dzieje, ze po ponownej konfiguracji Maila do mojej skrzynki trafilo tylko 51 ostatnich odebranych przeze mnie maili z serwera WP, a nie calosc, czyli ponad 2000 wiadomosci. dodam, ze przy pierwszej konfiguracji w Mailu znalazla sie cala zawartosc serwera. raz jeszcze wielkie dzieki za ewentualna pomoc. pozdrawiam, Bartek

#15 TuaX

TuaX
  • 37 postów
  • SkądEłk

Napisano 05 grudnia 2007 - 19:02

Mam coś podobnego do kolegi wyżej. Mam konto na interii wysyłać pocztę mogę, trzeba włączyć autoryzację, nie pobiera mi za to nowych wiadomości. Przy konfiuracji maila pobiera mi maile tylko z 2004 roku, nowyh już nie pobiera. Co można na to zaradzić?

#16 Waldekg

Waldekg
  • 89 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 21:45

A ja mam taki problem z mailem. Przy wysyłaniu poczty z załącznikiem wysylanie dochodzi do 100% i pojawia sie komunikat: Odpowiedź z serwera: go ahead Użyj poniższego menu, by spróbować wysłać używając innego serwera pocztowego. Wszystkie wiadomości będą korzystać z tego serwera do zamknięcia programu Mail lub zmiany ustawień sieci. Zaznaczam, że mam cztery komercyjne konta i na każdym jest to samo.

#17 dumdum

dumdum
  • 6 postów

Napisano 05 grudnia 2007 - 23:01

podobnie, przestał nagle działać z gmailem. onet i o2 działają. taka wiadomość: Use the pop-up menu below to try a different outgoing mail server. All messages will use this server until you quit Mail or change your network settings mam autoryzacje. dziwne :(

#18 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 grudnia 2007 - 06:28

Z tlenami, onetami i wp już na Tigerze były problemy. Załóćcie sobie porządne skrzynki u porządnego dostawcy i po kłopocie. Ja mam w home.pl i nie ma rzadnych problemów. Dlatego jestem pewien, że wina nie leży po stronie systemu tylko dostawcy poczty. Nie wiem tego, ale może te wszystkie darmochy mają serwery na windzie, stąd problemy.

#19 dumdum

dumdum
  • 6 postów

Napisano 06 grudnia 2007 - 13:45

gmail powinien byc porzadna poczta. ja mam tigera, narazie nie chce placic 100 dol za maca na innego dostawce nie mam ochoty, czy mimo wszysto moze mi ktos *pomuc* pomóc ? bede b. wdzieczny

#20 krzychal

krzychal
  • 97 postów

Napisano 16 stycznia 2008 - 10:56

Witam Mialem niedawno podobny problem, zmienilem serwer na ktory mialem maila, i wpisalem wszystie dane otrzymane od wlasciciela. Nie dzialalo. Kumpel mial maila na tym samym serwerze, u niego nie bylo problemu mimo tych samych ustawien (no oprocz adresow, wiadomo). Error byl nastepujacy: "Authentication failed because Entourage doesn't support any of the available authentication methods". Poszukalem w sieci i znalazlem cos takiego: "This problem occurs when the Post Office Protocol version 3 (POP3) server or the Simple Mail Transfer Protocol (SMTP) server uses NTLM version 1 authentication. Entourage 2004 for Mac no longer supports NTLM version 1 authentication". A potem po prostu wylaczylem opcje "smtp server requires authentication" I dziala :D Czy ktos moze mi powiedziec jakie sa nastepstwa odklikniecia tej opcji? Czy ma to wplyw na wysylanie mailI? pozDrawiaM

#21 Visconti

Visconti
  • 60 postów
  • SkądGliwice

Napisano 12 marca 2008 - 10:05

Doznałem już chyba wszystkich opisywanych tu problemów z konfiguracją Maila. A to nie chciał wysyłać z niektórych kont, a to porty były nie takie itd. Udało mi się to teraz naprawić raz na zawsze (mam nadzieję). A było tak: Ściągnąłem ustawienia z iBooka z Mac OS 10.3.9 do nowego MacBooka z Leopardem. Poczta na home.pl działała. Dołożyłem dwie służbowe skrzynki. Ale nie mogłem z ich serwerów smtp wysyłać poczty. Potem samoczynnie się to odblokowało, a potem okazało się, że maile przestały dochodzić. Wykasowałem wszystkie skrzynki i zainstalowałem na nowo. Archiwizując pocztę. Po tym już żadnej poczty z żadnej skrzynki nie mogłem wysłać. Wykasowałem Maila za pomocą AppDelete. Skopiowałem go, tak trochę "po chamsku" z Time Machine. Utworzyłem od nowa konta za pomocą "dodaj konto" z menu Plik. I...? Sukces o 1.45 nad ranem. Wiem, że przyczyną niektórych moich problemów było to, że używam komputera w przynajmniej trzech sieciach. W każdej są inne porty i Mail sam sobie je zmienia. Więc już nie będę grzebał w zakładce "zaawansowane" w kontach pocztowych.

#22 moldova

moldova
  • 54 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 czerwca 2009 - 17:54

Hej, podpowie mi ktoś jakie ma ustawienia do wysyłania wiadomości w mailu pod "o2" ? bo próbuje różnych i albo mi niewysyła, albo nie pobiera... będę wdzięczny za print screena, lub opis :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych