Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do javy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 16 października 2010 - 09:40

Witam jaki mi polecicie program do javy na mac? Pozdrawiam

#2 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2010 - 09:48

NetBeans albo Eclipse. Zresztą było już nieraz o tym.

#3 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 16 października 2010 - 10:00

Dziękuję i przepraszam że ponownie to samo pytanie... Nie widziałem nigdzie. Oraz mam pytanie od czego mogę zacząć przygodę z javą?

#4 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2010 - 10:11

Od jakiejś książki lub kursu w necie - tak jak w wypadku każdego nowego języka programowania.

#5 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 16 października 2010 - 10:29

Co jest lepiej na początek poznać? C++, java? Czy jeszcze coś innego?

#6 darvark

darvark
  • 126 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 października 2010 - 11:19

Wątek pojawiał się już kilkakrotnie na tym forum. Zależy czy już coś umiesz z programowania, co chcesz programować, do jakich materiałów masz dostęp. C++ popularny, świetna książka polskiego autora "symfonia c++". Java - nowszy, strikte obiektowy język. Polecam na początek lekturę "praktyczny kurs java" - marcin lis, albo thinking in java. A co do języka to tak jak już mówiłem, wszystko zależy od upodobań. Poczytaj w sieci czym charakteryzują się oba języki.

#7 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 16 października 2010 - 11:29

Na jakim systemie jest łatwiej pracować? Bo mam już od roku maca i coraz częściej się przekonuję że windows ma swoje zalety... Dużo więcej programów... Z programem NetBeans nie mogę sobie poradzić... Czy na macu tak samo się programuje jak na win? Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

#8 darvark

darvark
  • 126 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 października 2010 - 11:41

Acha czyli widzę, że jesteś całkiem zielony. Programuje się tak samo, przynajmniej na poziomie podstawowym. Później dochodzą ewetnualnie różnice w pewnych wywołaniach systemowych, ewentualnie bibliotekach. Netbeans to jeden z najprostszych programów a raczej środowisk programistycznych. Może na windowsa jest więcej programów, ale do programowania oba systemy są takie same. Z tą różnicą, że w maku masz już gcc i jave zainstalowaną, dla windowsa musisz osobno pobierać instalować.

#9 sproject

sproject
  • 206 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2010 - 11:59

Zresztą zarówno Eclipse, jak i NetBeans są również pod Windowsa i uchodzą za najpopularniejsze IDE. Więc zbyt wielu różnic w ilości programów nie ma. Możesz także sprawdzić BlueJ, który jest mega-ultra-prosty i niby polecany na PWr przez samego Ratajczaka. ^^

#10 darvark

darvark
  • 126 postów
  • SkądKielce

Napisano 16 października 2010 - 12:34

BlueJ jest prosty na początek to tak, ale pracując na nim już na wstępie są małe różnice, W bluej o ile dobrze pamiętam nie ma potrzeby definiowania "main (String[] args) bez czego program w javie o ile dobrze pamiętam nie skompiluje się. Później mogą wynikać z tego małe trudności w przejściu na typowe IDE. A co do PWr to zalecają bluej, ale nie pamiętam aby robili problemy gdy ktoś używa innego IDE.

#11 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 października 2010 - 12:54

nikt mi nigdy nie polecał/zalecał BlueJ pierwsze słyszę ;]

#12 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 14:15

A co do języka to tak jak już mówiłem, wszystko zależy od upodobań. Poczytaj w sieci czym charakteryzują się oba języki.


Czyli C++ jest bardziej przeznaczony do tworzenia na komputerach programów itp... a java bardziej do urządzeń mobilmych? I tu moje pytanie w którym języku mogę robić aplikacje na iPhone?

#13 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 14:35

nie i nie. nie po to nokia wspiera Qt żeby trzeba było pisać w javie. i java i mobilna java to też trochę różne światy. program w C++ musi być przekompilowany na systemie na którym ma być wykorzystywany, źródła są uniwersalne, nie program. chyba, że się odwołuje do jakiś systemowych API czy bibliotek - wtedy jest problem. A trzeba, jeżeli się robi okienkowe aplikacje. Rozwiązaniem może być już wspomniane Qt. Java jest niezależna od platformy (bo działa na maszynie wirtualnej javy), jest czysto obiektowa (C++ jest obiektowo zorientowany - tak się to chyba ładnie nazywa ;]). neither nor jeżeli chcesz pisać na iPhone. najwygodniej i najlepiej jest pisać w Obj-C. Można jakoś chyba mieszać Obj-C i C++, ale to IMO trochę średni pomysł. A i tak musisz mieszać, a nie tworzyć tylko w C++. Obj-C z wykorzystaniem oczywiście frameworku Cocoa (Cocoa Touch w przypadku iPhone)

#14 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 14:47

Czyli od czego mam zacząć? Co wybrać jave czy c++ bo po Twoim poście już nic nie wiem :) I jakiś prosty program w którym się odnajdę bo NetBeans ma tyle opcji że nic nie wiem... Pozdrawiam

#15 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 14:51

ale co chcesz zacząć? naukę programowania od podstaw? to ucz się zwykłego C na samym początku obiekty później. jak już będziesz chciał obiekty to raczej obojętnie co i gdzie. różnice są, ale ogólne zasady samej 'obiektowości' są bardzo podobne. zależy co i na co będziesz chciał tworzyć.

#16 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 15:04

Dzięki A jakiś prosty program? Bo w NetBeans napisałem: #include main() { cout << "Witam" ; } Po czym powinien widnieć mi napis "Witam" ale nie wiem jak w tym programie się obsługiwać Pozdrawiam

#17 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 15:10

skompilować, uruchomić. nie wiem, nie bawiłem się netbeansem nigdy. jak chcesz przykładowy prosty program w C++ to utwórz sobie nowy projekt w XCode, wybierz CLI (command line tool), wybierz sobie tam, że chcesz C++ to ci samo utworzy hello world. ustawić tam tylko w preferencjach, żeby zawsze otwierał konsolę (zawsze się przyda), kliknąć na build & run i wsio. w netbeans też pewnie jeżeli wybrałeś odpowiedni projekt to build & run i wsio.

#18 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 17 października 2010 - 15:24

YouTube - Java Commercial - JavaZone, why not to use .net

#19 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 15:29

[IMG]http://http://img17/img178/2853/zrzutekranu20101017godz.png[/IMG]
Co tu jest źle że wyskakują błędy?

#20 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 16:04

bo nic nie ma w #include chociażby. myślałem, że to błąd na forum, a tu naprawdę nic nie wpisałeś. funkcja main nie ma określonego zwracanego typu, a powinna zwracać int'a. w którym to kursie takie bzdury wypisują?

#21 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 16:13

Książka Symfonia C++ Jerzy Grębosz Dołączona grafika

#22 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 października 2010 - 16:18

no to przede wszystkim tam jest coś po #include nie uważasz?

nie wiem, może niektóre kompilatory pozwalają na brak void'a jak się nic w main nie zwraca. ale main zawsze powinien zwracać int'a.

int main() {
// your code here
return 0;
}


#23 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 17 października 2010 - 16:19

a umiesz czytać ze zrozumieniem? edit: patrz wyżej

#24 ssebal

ssebal
  • 990 postów

Napisano 17 października 2010 - 16:30

Dołączona grafika
Które ustawienia trzeba?

I nadal coś jest nie tak:
Dołączona grafika

#25 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 17 października 2010 - 16:31

a we wstępie książki nie ma nic z tych rzeczy?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych