Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Tutorial: Aktualizacja do iOS 4.1 bez podnoszenia basebandu + ominięcie simlocka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#26 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 12 października 2010 - 11:06

Co do 3GS nie wiem czy działa i nie sprawdzałem także nic nie wiem na ten temat. Jak komuś nie zależy na tel to może spróbować ;)

#27 majkool

majkool
  • 4 385 postów
  • SkądPolice

Napisano 12 października 2010 - 11:12

To może ktoś bez SIM-locka pierw spróbuje choć wszędzie jest napisane, że tylko dla modelu 4 więc pewnie sprawdzone.

#28 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 12 października 2010 - 12:10

A jak to zrobić ? Nie powinien mieć , bo wszystko powyłączałem.


netstat -ano|findstr LISTENING| findstr 80

jesli masz windowsy PL musisz zamienic LISTENING na NASŁUCHIWANIE w w/w komendzie.

Jesli w wyniku bedzie:

TCP 0.0.0.0:80 ....
lub
TCP 127.0.0.1:80 ....
tzn. ze port 80 jest przez cos zajety. Ostatnia kolumna outputu to PID procesu ktory jest zbindowany do portu. 'Task Manager' pozwoli Ci zidentyfikowac co to za proces/program.

//T

#29 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 12 października 2010 - 17:27

Dołączona grafika
Już mnie szlak trafia... te komendy też mi nie działają wpisuje je klikam enter i nic ! CMD odpalam w trybie admina , po za tym ja jestem administratorem.Żadna z tych komend nic nie daje tak jak na screenie , jak widać na zdjęciu win7 x64.
Szczerze mówiąc przypominam sobie , że właśnie miałem takie coś przy pomocy chyba netstat -aon(takie coś TCP 127.0.0.1:80) i tam było coś takiego CZASAMI , nie zawsze!
Jak było to sprawdzałem te PID przy użyciu takiego poradnika z googli to nadal mi to nic nie dawało po pokazywało PID 0 , a PID 0 u mnie w taskm pokazywało , że jest to proces bezczynności w windowsie , które nie da się zamknąć(po za tym to by było głupie...)
Aktualnie przy pomocy komend netstat -aon albo -aob nie ma żadnego adresu który używa portu 80.Umbrelle odpalam w trybie admina i nic to nie daje dodawałem nawet jakieś ścieżki w pliku hosts w windows/system32/drivers i tam ten plik hosts i pododawałem do każdego jakiś adres i nadal nic...
@Dobra poradziłem sobie , odkurzyłem mój wiekowy komputer z czystym windowsem XP i poszło za pierwszym razem , dzięki za poradnik , na moim kompie do teraz to coś nie chce działać , ale na XP Pro SP3 32bit chodzi świetnie.

#30 didiw16

didiw16
  • 16 postów
  • SkądLeszno, PL

Napisano 12 października 2010 - 20:55

Pomocy... postępowałem zgodnie z instrukcją ale zapomniałem wcisnąc przycisku "Start TSS Server" w kroku 4. Soft zainstalowal mi się BB 02.10.04. ;/ jak moge wrocić do poprzedniego softu? i zrobic zeby było dobrze :) oczywiście mam iPhone'a 4 i zgrałem pliki shsh...

---------- Wpis dodano o 21:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:41 ----------

... no i chyba pozamiatane. Mianowice mam zapisane shsh dla wersji 4.1. Jednak tak sie zastanawiam, jak to jest możliwe, że mając wersję 4.0.1. zapisały mi się przez umbrella'e shsh dla 4.1., chociaż jeszcze tego softu nie miałem zinstalowanego ? Może być tak, że zapisały mi się pod tą nazwą shsh dla 4.0.1?

#31 michasz

michasz

  • 2 914 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 października 2010 - 21:07

Pomocy... postępowałem zgodnie z instrukcją ale zapomniałem wcisnąc przycisku "Start TSS Server" w kroku 4. Soft zainstalowal mi się BB 02.10.04. ;/ jak moge wrocić do poprzedniego softu? i zrobic zeby było dobrze :) oczywiście mam iPhone'a 4 i zgrałem pliki shsh...

---------- Wpis dodano o 21:55 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:41 ----------

... no i chyba pozamiatane. Mianowice mam zapisane shsh dla wersji 4.1. Jednak tak sie zastanawiam, jak to jest możliwe, że mając wersję 4.0.1. zapisały mi się przez umbrella'e shsh dla 4.1., chociaż jeszcze tego softu nie miałem zinstalowanego ? Może być tak, że zapisały mi się pod tą nazwą shsh dla 4.0.1?


Pliki SHSH możesz zapisać tylko dla aktualnej (w danej chwili) wersji oprogramowania.

#32 didiw16

didiw16
  • 16 postów
  • SkądLeszno, PL

Napisano 12 października 2010 - 21:17

aha;/ czyli co pozostaje mi teraz czekać aż wyjdzie ultrasn0w dla BB 02.10.04.???

#33 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 12 października 2010 - 23:38

Nie tylko tobie , wiesz. Mi też zawsze zapisywało 4.1 , to chyba właśnie jest żeby zejść z tego softu , jestem pewien bo czytając poprzednie moje posty możesz zobaczyć , że męczyłem się trochę z tym i zawsze mi wykrywało softa 4.0.1 i robiło SHSH 4.1. Ja się na tym nie znam , ale myślę , że to są dobre pliki do zejścia nie mam pojęcia jak ale myślę , że w twoim przypadku zejście na niższy soft jest bardzo możliwe , bo w iP w Cydii muszą być też odpowiednie pliki.

#34 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 13 października 2010 - 08:40

Wersja aktualnie zainstalowanego oprogramowania telefonu NIE MA ZADNEGO WPLYWU na zapisywana wersje SHSH. Od okolo 20 sierpnia jedyne mozliwe do zapisania SHSH to te dla wersji 4.1 ! KONIEC, KROPKA ! Wczesniejszych sie NIE DA! //T

#35 didiw16

didiw16
  • 16 postów
  • SkądLeszno, PL

Napisano 13 października 2010 - 09:19

Czyli dobrze rozumiem, że w takiej sytuacji nie mam już możliwości obniżenia BB? Z drugiej strony szkoda, że nie było takiej informacji w tutorialu, że gdy się nie ma shsh aktualnie zainstalowanego softu, to lepiej nie aktualizować softu, bo w przypadku problemów (lub przeoczenia jednej opcji, tak jak w moim przypadku), nie będzie mozliwości powrotu do niższego BB. No ale trudno się już mówi. Niech to będzie ostrzeżenie dla innych. No chyba, że ktoś ma pomysł jak to zrobić (wrócić do nizszego BB), bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć takiej informacji.

#36 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 13 października 2010 - 09:59

Przy pomocy SHSH mozna zainstalowac odpowiednia/wczesniejsza wersje oprogramowania. Ale... To nie oznacza ze wersja BB by sie obnizyla. Oprogramowanie BB zmienia sie TYLKO do gory - downgrade jest niewykonalny. Nawet jesli udalo by Ci sie zainstalowac oprogramowanie w wersji 4.0.1 lub 4.0.2 wersja BB pozostanie nie zmieniona. //T

#37 didiw16

didiw16
  • 16 postów
  • SkądLeszno, PL

Napisano 13 października 2010 - 10:51

Przy pomocy SHSH mozna zainstalowac odpowiednia/wczesniejsza wersje oprogramowania. Ale... To nie oznacza ze wersja BB by sie obnizyla. Oprogramowanie BB zmienia sie TYLKO do gory - downgrade jest niewykonalny. Nawet jesli udalo by Ci sie zainstalowac oprogramowanie w wersji 4.0.1 lub 4.0.2 wersja BB pozostanie nie zmieniona.

//T


Dzięki za wyjaśnienie. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ultrasn0w dla BB 02.10.04.

#38 chichus

chichus
  • 6 postów

Napisano 13 października 2010 - 17:24

Zrobiłem wszystko wg instrukcji i po wyskoczeniu błędu 1004, kicknięciu i odłączeniu nie mogę uruchomić iPhone'a tzn wyświetla mi się kabelek Itunes i telefon startuje w trybie awaryjnym, powtórzyłem czynność 2x dla pewności i nadal nie mogę go uruchmić. Ponadto w tej chwili jak uruchomiłem TU nie wykrywa mi już Iphone tylko iDevice58022........ iPhone 4 16g z sieci o2 z Anglii (był z softem 4.0)

#39 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 13 października 2010 - 19:23

Zrobiłem wszystko wg instrukcji i po wyskoczeniu błędu 1004, kicknięciu i odłączeniu nie mogę uruchomić iPhone'a tzn wyświetla mi się kabelek Itunes i telefon startuje w trybie awaryjnym, powtórzyłem czynność 2x dla pewności i nadal nie mogę go uruchmić.

Ponadto w tej chwili jak uruchomiłem TU nie wykrywa mi już Iphone tylko iDevice58022........

iPhone 4 16g z sieci o2 z Anglii (był z softem 4.0)


Uruchom Umbrelle i kliknij 'kick device out of recovery'. Tyle...

//T

#40 aerO^

aerO^
  • 894 postów

Napisano 13 października 2010 - 20:51

Tak według mnie warto byłoby dodać do poradnika , że po tym zrobieniu update'u i wyświetleniu errora należy wyłączyć umbrelle i włączyć jeszcze raz , bo jak widzę nikomu nie wskakuje te Kick device out of recovery , po ponownym uruchomieniu od razu zadziałało. PS.Też mam iPhone 4 32GB z O2 i mi też pokazywało iDeviceXXXXXXXXX , nie martw się wszystko jest ok.

#41 chichus

chichus
  • 6 postów

Napisano 13 października 2010 - 20:58

Tak mieliście racje , natomiast teraz nie mogę uruchomić iPhone'a tzn uruchamia się i mogę tylko wykonywać połączenia alarmowe, i tutaj pytanie, jak ominąć teraz brak oryginalnej karty z o2? Już wszystko ok , dziwne poprostu musiałem ponowić jb dopiero za 3razem zadziałał

#42 Milo77

Milo77
  • 24 postów

Napisano 14 października 2010 - 08:38

A da radę to samo zrobić z użyciem greenp0ison?

#43 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 14 października 2010 - 08:59

A da radę to samo zrobić z użyciem greenp0ison?


ale o co pytasz?

//T

#44 Milo77

Milo77
  • 24 postów

Napisano 14 października 2010 - 09:08

czy da się zrobić to samo, tyle że na koniec zamiast limera1n użyć greenp0ison do zrobienia jb? :)

#45 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 14 października 2010 - 09:11

czy da się zrobić to samo, tyle że na koniec zamiast limera1n użyć greenp0ison do zrobienia jb? :)


A co znaczy: to samo? Zarowno limera1n jak i greenpois0n sluza do JB.

//T

#46 Milo77

Milo77
  • 24 postów

Napisano 14 października 2010 - 09:16

zrobilem aktualizacje softu bez podnoszenia bb, tylko na końcu zamiast limera1n uzylem greenp0ison do zrobienia jb. wszystko smiga, polecam dev team - stabilniej :P

#47 Liberty

Liberty
  • 804 postów
  • Skądjesteś mała ?

Napisano 14 października 2010 - 09:21

JB na samym końcu robimy obojętnie czym( limera1n, greenpois0n). Pierwszy był limera1n i dlatego jest w tutorialu. Poza tym bardzo dobrze chodzi i jego będę "rekomendował".

#48 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 14 października 2010 - 09:57

A ja zrobilem juz kilka telefonow przez greenpois0n i rekomenduje wlasnie jego :-) //T

#49 carbon1

carbon1
  • 463 postów
  • SkądCalgary,CA

Napisano 18 października 2010 - 22:48

jezeli mam iPhona 4 bez simlocka czy powinienem wgrywac soft 4.1 bez podnoszenia BB czy wmoim przypadku to nie ma znaczenia

#50 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 19 października 2010 - 10:04

jezeli mam iPhona 4 bez simlocka czy powinienem wgrywac soft 4.1 bez podnoszenia BB czy wmoim przypadku to nie ma znaczenia


Wersja basebandu nie zmienia się tylko po to, żeby utrudnić życie korzystającym z ultrasn0w ale zawiera też poprawki błędów mogących wpływać na stabilność jego pracy, zasięg itp. Pozostawianie starej wersji basebandu w telefonie bez simlocka nie ma sensu.

//T




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych