Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMovie - czy może pracować na dysku zewnętrznym?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2010 - 14:50

Po pierwsze jak w temacie. Na kompie nie mam już miejsca a mam dysk zewnętrzny 1TB

Po drugie mam jeszcze taki problem :/

[url=http://forum.fotoexpert.pl/topics46/20352.htm#192147]Sony HDR cx 105 e :: FotoExpert[/url]

#2 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 15:31

Sposób jest np. taki:
1. Utworzyc nowy projekt np. "Project1", ktory standardowo utworzy się w "~/Movies/iMoview Projects.localized/Project.rcproject"
2. Przenieść cały katalog "Project1.rcproject" na dysk zewnętrzny.
3. Utworzyć link w terminalu:
ln -s "/Volumes/dysk_zew/katalog_do_projektow_imovie/Project1.rcproject" "~/Movies/iMoview Projects.localized/Project1.rcproject"
Na zamkniętym iMovie.app, po uruchomieniu powinnien bez problemu widzieć Project1 ten z dysku zew.

#3 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2010 - 20:48

Nie trzeba chyba robić aż takich wygibasów. Tworząc projekt można wybrać dysk. Tyle tylko, że mi nie zgrało 1,3 godzinnego materiału chociaż na hdd mam 830GB ;) - podobno zbyt mało pamięci. Teraz to już w ogóle nie wiem o co chodzi.

#4 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 września 2010 - 21:00

Moim skromnym zdaniem karta jest walnięta.

#5 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 września 2010 - 21:15

No ja właśnie patrzyłem na szybko zanim napisałem poprzedniego posta i nie widziałem przy tworzeniu nowego projektu wyboru sciezki do projektu. Ale skoro można to po co o to pytasz? Myślałem że nie wiesz jak to zrobić ;) No i to nie są żadne wygibasy ;)

#6 alicjag3

alicjag3
  • 676 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2010 - 21:20

Karta walnięta? A jak to zweryfikować? Nie byłoby tak, że wcale by nie działała? Teraz dopiero Maćku zobaczyłam, że tak można.

#7 podrozposlubna

podrozposlubna
  • 47 postów

Napisano 03 listopada 2010 - 22:11

Probuje zrobic tak jak piszecie, ale nie bardzo mi wychodzi. Ja mam pliki mts na kamerze i jak rozumiem musze je zaimportowac do imovie bo plikow mts nie widzi. Importujac mam mozliwosc wybrania dysku, ale tylko twardego. Nie ma tam zewnetrznego (ktory dziala i jest podlaczony oczywiscie). Przyznam, ze tworzac projekt tez nie widze opcji wyboru dysku. Ale tak czy inaczej to chyba nie rozwiazuje problemu importu mts?

#8 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 07 grudnia 2021 - 14:20

a może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić w MacOS Monterey 12.0.1?

 

bo mam dysk 256gb I nie mam wolnego miejsca, a wolałbym robić to wszystko na zewnętrznym.



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 07 grudnia 2021 - 14:21

Proszę o założenie nowego tematu. Nie ma co bawić się w archeologię. Tym bardziej, że ten wątek i tak był założony w złym dziale. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych