Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mój nowy MacBook Pro i7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#26 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 01 października 2010 - 12:52

Ok RiQ, w Twoim przypadku masz dokładnie to samo po przywróceniu, albo nie zawuważyłeś czego brakuje bo z tego nie korzystasz po prostu, ale to nie świadczy o tym że tak będzie u każdego. Korzystasz z Apache, pewnie nie? Otóż właśnie on nie chciał wystartować bo po przywróceniu TM nie było katalogu /var/log/apache2, ręcznie było go trzeba założyć, wiem to nie problem, ale to świadczy o tym, że nie jest to kopia 1:1, nie wiem czego tam jeszcze brakowało bo nie wnikałem.

#27 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 01 października 2010 - 14:06

Co do dysku to i tak jeszcze sie wstrzymam z powodu Ceny/GB wedlug mnie to jeszcze nie czas bo pozeram miejsce niemilosiernie. Ale ostatnio rozwazam inne rozwiazanie. Apple zmienilo ikonke iTunes-a bo stwierza ze CD ida do lamusa. Szczerze u mnie to juz poszly z 2 lata temu i niepamietam kiedy ostatni raz uzywalem CD na moim MBP. I tu pytanie:

Czy ktos z was uzywa: MCE OptiBay Hard Drive and SSD Drive for MacBook Pro, MacBook, PowerBook G4, and Mac mini

Wedlug mnie ssd - 128GB/64GB na system i 1TB na dane rozwiazuje problem a CD-ROM moge udostepnic na iMacu lub podpiac zewnetrzny. Dla mnie wygodniel podlaczyc CDROM raz na miesiac niz codziennie zewnetrzny HDD.

Dodam;
Optibay daje odrazu zewnetrzna obudowe na SuperDrive - problem wiec znika odrazu tymbradziej ze rekompensata do 2TB wewnetrznej pamieci dla mnie jest tym czego szukam.

Co do Hi-Res to dla mnie opcja Antiglare wogole nie wchodzi w gre - wogole mi sie nie podoba. Dla mnie ladniejszy jest czarny bezelek a ekran dla mnie jest na tyle jasny ze odblyski wogole mi nie przeszkadzaja.
Dzieki @focus @jhartman jestem zdecydowany i teraz tylko poluje na takiego nasklepowej polce i prawdopodobie zdejme go z niej ;)

#28 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 01 października 2010 - 14:23

bardzo fajne rozwiązanie z OpiBay, ale narusza zdaje się warunki gwarancji, więc pozostaje czekać aż się skończy :)

#29 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2010 - 14:47

drufi dzien zabawy i podoba mnei sie to co widze na ekranie tej matrycy (dla przypomnienia 15" glossy NIE hires). Minus taki że w dzień na prawde czasami mocno się odbijam, ale lubię swoją facjatę ;) Drażniące cechy MacBooka to: 1. głośny klik po naciśnieciu gladzika, może się jeszcze przywyczaję (zacząłem użyać "tapnięcia" zamiast przyciskania, pierwszy raz odkąd mam do czynienia z makiem) 2. ostre brzegi, kilka razy przedramieniem jak się zajedzie zaczynają być odczówalne. 3. głazikiem jakoś jeszcze nie do końca sprawnie mi idzie wszystko jak na starym poczciwym White... ;)

#30 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 01 października 2010 - 15:15

faktycznie denerwująco głośny ten klik gładzika, ale od zawsze używam tapnięcia, więc nie ma większego problemu

#31 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 01 października 2010 - 16:38

udawszy się dzisiaj do iSpot oglądałem sobie 15-kę z procesorem 2,4 i5. Obok stała 13-ka 2,4 C2D. Właczywszy jednocześnie na obu komputerach iPhoto na tym starszym uruchomiło się szybciej :| ? Niby różnica w czasie niewielka ale się zdziwiłem. Co do matrycy niestety ale nie mieli Hi-Res i tyle zobaczyłem :)

#32 focus

focus
  • 267 postów

Napisano 01 października 2010 - 17:05

Chyba nigdzie w Polsce nie ma na półce hi-res, a już na pewno matt - tak przynajmniej było jakieś dwa tygodnie temu. Ale na wyprodukowanie tekiej wersji przez chińskie, sprawne łapki czekałem chyba 4 dni :) Decyzję w takich wyborach, w polskich warunkach niestety trzeba podejmować raczej w ciemno

#33 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 października 2010 - 17:09

17 fajniejsze jest, 15 jest mobilniejsze, ale waży niewiele mniej, a komfort pracy w porównaniu do 17 o wiele mniejszy. Miałem oba ;)

#34 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2010 - 18:20

wlasnie podłączyłem Eizo SX2462W, klawiaturke bezprzewodową i magicmouse (ostatecznie nie zdecydowałem się na trackpada, nie wiem czy słusznie... niby trackpada mma w Macbooku ale od kilku lat myszki nie uzywalem i troche mnie dziwnie nią machać, kto wie moze bedzie trzeba ja sorzedac i zakupic jednak trackpada, nie mniej jednak dam szanse myszce, moze bedzie lepiej jak podkładke zakupie jakąś bo tak po blacie to mnie lekko irytuje) co do klawiaturki to jest świetna :D od razu podpasowała. tylko mam wrazenie ze taka jakas mała... 17 czy 15 odwieczny problem ;) ja przeskoczylem z 13 wiec dla mnie 15 jak na razie jest bomba, byc moze nastepna bedzie 17... -- edit jeszcze jeden -- niech mnie ktos pocieszy ze jednak wziolem myszke bo mam coraz mniej pewnosci co do slusznosci tej decysji :/ --- eidt noch ein mal --- włożylem płytke z driverami od EIZZO, a na niej nic do uruchomienia pod maczka, poza jpg... wszystko exe.... -- edit ponowny --- z ciekawostek, to właśnie mnei się MacBook wykrzaczył po niespełna póltorej dnia pracy. Włożyłem płytkę DVD wyświetlił krzaczki, po czym piękny ekran pożegnalny i zachęcający do przytrzymania przycisku power...

#35 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2010 - 19:45


niech mnie ktos pocieszy ze jednak wziolem myszke bo mam coraz mniej pewnosci co do slusznosci tej decysji :/


ja pocieszę, tylko mysz, albo tablet. Tyle że ja w przeciwieństwie nie cierpię gładzika ;)

#36 illMG

illMG
  • 89 postów

Napisano 01 października 2010 - 19:52

ja pocieszę, tylko mysz, albo tablet. Tyle że ja w przeciwieństwie nie cierpię gładzika ;)


ja zawsze nienawidzilem gladziki w laptopach, ale w moim nowym macbooku jest to genialny gadzet! ;)

#37 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2010 - 20:07

Nie wątpię że jest genialny, bo jest :) zwłaszcza w warunkach mobilnych, ale jak już usiądę przy stole to odruchowo łapa leci mi do myszy. Zależy też co się robi na komputerze, do maila, stron i aplikacji biurowych gładzik wystarczy, gorzej jak się odpali coś do grafiki.

#38 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 01 października 2010 - 20:10

ja zawsze nienawidzilem gladziki gladzikow laptopach, ale w moim nowym macbooku jest to genialny gadzet! ;)


W tym przypadku powinieneś użyć dopełniacza (kogo?, czego?) zamiast biernika (kogo?, co?). To tak na marginesie.

#39 subs

subs
  • 860 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 października 2010 - 20:15

z ciekawostek, to właśnie mnei się MacBook wykrzaczył po niespełna póltorej dnia <[ PÓŁTORA ;) ]> pracy. Włożyłem płytkę DVD wyświetlił krzaczki, po czym piękny ekran pożegnalny i zachęcający do przytrzymania przycisku power...


może przypadek i nie ma co się przejmować, gorzej jak będzie się to powtarzać często.

#40 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2010 - 21:34

może przypadek i nie ma co się przejmować, gorzej jak będzie się to powtarzać często.


no mam nadzieje że to się nie będzie powtarzało...

co do myszy to powoli zaczynam się do niej przekonywać... co do graficznych programów to ja właśnie wszystko na gładziku, no i co trudniejsze sprawy na tablecie, więc o myszce to ja zapomniałem na przestrzeni ostatnich lat...

#41 kraxz

kraxz
  • 341 postów
  • SkądPrudnik, Poland

Napisano 01 października 2010 - 22:33

Moja myszka to mi chyba pozew wytoczy bo od kad mam tego MBP13" to tylko sie gladzikiem bawie LOL @belrum - trudno sie sugerowac modelami z wystawy bo niewiadomo kto co na nich robil po za tym iPhoto moglo sie ladowac z ramow na jednym a na drugim swiezy start.

#42 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 października 2010 - 08:38

hmmm, Panowie i Panie a jak to jest z gwarancją jak sobie sam wymienie RAM i HDD, z tego co kojarze to po ptokach już z nią wtedy??

#43 michalspd

michalspd
  • 132 postów

Napisano 02 października 2010 - 12:14

RAM i HDD masz nawet w instrukcji opisane jak wymienić i nie wpływają na gwarancję. Za to za ruszanie baterii tracisz.

#44 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 października 2010 - 16:21

no mam nadzieje że to się nie będzie powtarzało...

co do myszy to powoli zaczynam się do niej przekonywać... co do graficznych programów to ja właśnie wszystko na gładziku, no i co trudniejsze sprawy na tablecie, więc o myszce to ja zapomniałem na przestrzeni ostatnich lat...


Ja chyba tez przez 3 latka pracowalem tylko w zestawie gladzik z tabletem, ale szczurek jest wygodniejszy.

#45 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 października 2010 - 18:59

Ja chyba tez przez 3 latka pracowalem tylko w zestawie gladzik z tabletem, ale szczurek jest wygodniejszy.


no coś w tym jest z godziny an godzinę co raz przyjemniej mnie się nią posługiwać :)

#46 jhartman

jhartman
  • 668 postów

Napisano 02 października 2010 - 19:22

Chyba nigdzie w Polsce nie ma na półce hi-res, a już na pewno matt - tak przynajmniej było jakieś dwa tygodnie temu.


Nie jest tak źle :) Cortland w Warszawie (na ul. Bitwy Warszawskiej) nie dosyć że ma bardzo sympatyczną i kompetentną obsługę to jeszcze mieli wystawioną 15'' Hi-Res (jakieś 1.5 miesiąca temu). Do tego pozwolili mi bawić się do woli tym laptopem i mogliśmy sobie długo i na temat porozmawiać.

Nie zrobiłem tam zakupów bo akurat bardziej odpowiadał mi zakup za granicą za euro ale gdybym kupował w PL to zdecydowanie właśnie tam. Pierwszego MBP kupiłem 3 lata temu w iSource ale teraz Cortland wypada lepiej.

Pozdrawiam

#47 Betman

Betman
  • 141 postów
  • SkądSingapur

Napisano 03 października 2010 - 00:13

Też sobie ostatnio kupiłem 17" z i7 i rzeczywiście rozdzielczość jest imponująca. 1920x1200 w 17" laptopie to po prostu bajka - na tym to można pracować. Ten glossy screen też mi się podoba, szczególnie wieczorami... bo w dzień może się trochę światło odbijać. Zadam trochę nietypowe pytanie, bo chciałbym by ten "laptop-czołg" zastąpił mojego Maca Mini: czy jest jakiś inny sposób na odpalenie tego MacBooka Pro niż otwarcie klapy i standardowe wciśnięcie głównego przycisku? Pomijając uśpienie i wybudzanie go, czy da się do włączać np. poprzez jakiś skrót na klawiaturze zew.? Będąc w domu zamierzam go kłaść w takiej szufladzie pod biurkiem, podpiąć kable od monitora i klawiatury, i używać w domu jako "desktop".

#48 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 03 października 2010 - 00:42

Też sobie ostatnio kupiłem 17" z i7 i rzeczywiście rozdzielczość jest imponująca. 1920x1200 w 17" laptopie to po prostu bajka - na tym to można pracować.

Ten glossy screen też mi się podoba, szczególnie wieczorami... bo w dzień może się trochę światło odbijać.

Zadam trochę nietypowe pytanie, bo chciałbym by ten "laptop-czołg" zastąpił mojego Maca Mini: czy jest jakiś inny sposób na odpalenie tego MacBooka Pro niż otwarcie klapy i standardowe wciśnięcie głównego przycisku? Pomijając uśpienie i wybudzanie go, czy da się do włączać np. poprzez jakiś skrót na klawiaturze zew.? Będąc w domu zamierzam go kłaść w takiej szufladzie pod biurkiem, podpiąć kable od monitora i klawiatury, i używać w domu jako "desktop".


Sorry, ale nie da się go inaczej włączyć niż wciśnięcie przycisku power.

#49 guest

guest
  • 268 postów

Napisano 03 października 2010 - 01:27

Zadam trochę nietypowe pytanie, bo chciałbym by ten "laptop-czołg" zastąpił mojego Maca Mini: czy jest jakiś inny sposób na odpalenie tego MacBooka Pro niż otwarcie klapy i standardowe wciśnięcie głównego przycisku? Pomijając uśpienie i wybudzanie go, czy da się do włączać np. poprzez jakiś skrót na klawiaturze zew.? Będąc w domu zamierzam go kłaść w takiej szufladzie pod biurkiem, podpiąć kable od monitora i klawiatury, i używać w domu jako "desktop".


Może InsomniaX ? Ma opcje "Load on AC". Przy zamknietej klapie i podlaczonym zasilaniu komp bedzie wybudzony.
Odcinasz zasilanie i ten sie usypia.

#50 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 października 2010 - 09:31

wybudzany, ale nie włączany. a jeżeli śpi to co za problem - podłączy się zasilanie, kliknie myszką, klawiaturą to się wybudzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych