Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kurs operatora DTP w SADzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#26 lathander

lathander
  • 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2007 - 09:47

lathander
egzamin na certyfikat operatora wygląda następująco: siadasz do komputera, "egzaminator" daje ci ulotkę A4 jednostronną i masz wykonać dokładnie taką samą. Jest to prosty dokument. Wystarczy przygotować zdjęcie w Photoshopie, parę znaków i Illustratorze i wszystko to złożyć w Quarku (teraz jest chyba opcja InDesign). Oczywiście zwracają uwagę na takie drobiazgi jak zalewki, rodzaje fontów itp. Jeśli dobrze pamiętam na wykonanie jest godzina albo 40 min. Jak masz trochę wprawy to złożysz to w 15 min. Później drukują ci certyfikat, dziękują i jedziesz do domu, aby powiesić w ramce na ścianie :)


czyli troszke wiedzy teoretycznej na temat przygotowania plikow do druku plus obsluga Indesign i mam certyfikat :)
a moglbys napisac co mam poczytac, czego sie pouczyc zeby sie przydalo na ten egzamin? w sensie jakies ksiazki czy artykuly na temat przygotowania do druku, tylko jak bym mogl bardziej sprecyzowac.

#27 piekamil

piekamil
  • 117 postów

Napisano 13 lutego 2007 - 11:29

Ech co do ogłoszeń o prace to zapomnij ( Szklarska Poręba nie opływa w specjalistów DTP) - musze szukać kogos kto szybko łapie takie rzeczy..


ja tam do Szklarskiej bym chętnie pojechał. Ulubiona praca i góry za miedzą...

#28 dareks9

dareks9
  • 268 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 lutego 2007 - 12:35

ja tam do Szklarskiej bym chętnie pojechał. Ulubiona praca i góry za miedzą...



Coś w tym jest. Pytanie tylko czy płacą uczciwie i.... terminowo. :wink:

#29 Raflo

Raflo
  • 160 postów
  • SkądDublin

Napisano 13 lutego 2007 - 15:53

A nie musisz czasem pol roku byc rezydentem w Irlandii, zeby dostac taki kurs? :)

Nie jest to wymagane.

#30 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lutego 2007 - 17:46

Nie jest to wymagane.


OT: kurcze, lepsi niz socjalizm :>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych